Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.01.2023

Merakla beklenen devam oyununun yönetmeni, yeni bilgilerin nihayetinde 2023 yılında açıklanacağını ima etti. Kağıt üzerinde, 2010 yapımı Alan Wake'in devam oyununun bu yıl çıkması planlanıyor. Oyun ilk olarak 2021'in sonunda ortaya çıkmasına rağmen, geçtiğimiz yıl çok fazla ek gelişme veya herhangi bir oynanış videosu yoktu. Neyse ki, bu durum çok uzun süre devam etmeyecek gibi. Zira, Alan Wake 2 için 2023 yılı dolu dolu geçecek gibi duruyor.

Alan Wake 2 konusunda 2023 yılında güzel şeyler göreceğiz

Remedy Entertainment'tan Sam Lake, 2023'e girerken Twitter'da 2023'ün şirket için büyük bir yıl olacağını duyurdu. Lake, Alan Wake 2 hakkında yeni bir şeyden veya neler içereceğinden bahsetmese de, oyunun logosunun bir resmini paylaşarak hayranlarına yakında daha fazla bilgi yayınlanacağını söyledi. Sam Lake, "2023 Yeni Yılınız Kutlu Olsun! Çılgınca yoğun ve çılgınca heyecanlı bir yıl olacak. Neden mi? Aşağıdaki resme dikkatlice bakarsanız, bir ipucu görebilirsiniz." dedi.

Lake'in tweet'inden çıkarılacak şey, Alan Wake 2'nin gerçekten 2023'te çıkacağını doğrulamasıdır. Projenin son zamanlarda ne kadar sessiz olduğu da söz konusu. Haklı olarak bazı hayranlar, oyunun başlangıçta düşünülenden daha fazla ertelenebileceğinden endişelenmeye başladı. Neyse ki Lake'in 2023'ün hem Remedy hem de Alan Wake 2 için ne kadar büyük bir yıl olacağına dair son yorumları göz önüne alındığında Alan Wake 2'nin bu yıl sona ermeden yayınlanacağını varsaymak mantıklı duruyor. Alan Wake 2 sonunda satışa sunulduğunda, yalnızca mevcut nesildeki sistemlerde olacak. Bu da PC, Xbox Series X, PlayStation 5 ve bu platformlarda çıkış yapacağını gösteriyor.

Alan Wake 2, 2023 yılında bizlere ne gösterecek, bilemiyoruz. Fakat, verilen bilgilere göre, belki de bu yıl içerisinde yeni oyunu göreceğiz. Hatta, belki de direkt olarak oyun bizimle buluşacak. Bu yüzden, sabırla bekliyoruz.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.