Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.01.2023

Görünüşe göre, yeni bir PS5 özel RPG oyun internete sızdı. Sony, God of War Ragnarok, Horizon Forbidden West ve Marvel's Spider-Man: Miles Morales gibi PS5 oyunlarıyla güçlü bir başlangıç yapmış olsa da, PlayStation için yaklaşan birinci parti özel oyunların çoğu büyük ölçüde bilinmiyor. Bu durum 2023'e doğru ilerledikçe şüphesiz değişecek. Fakat, şimdi oldukça uzakta olan bir yeni bir PS5 oyunu söz konusu.

Yeni PS5 özel RPG oyunu internete sızdırıldı

IconEra forumundan gelen bir sızıntıya göre, geliştiricisi XDev'in yolda olan bir PlayStation oyununa ait yeni bir klip gösterildi. Oyunun geliştirilme sürecinin "çok erken bir aşamasından" alındığı iddia edilen görüntüler çok kötü durumdaydı. Bu oyunun adı bilinmemekle birlikte, sızıntının kaynağı bir RPG olacağını ve geliştirilmesinde Unreal Engine 5'in kullanılacağını iddia ediyor.

Sızıntıdaki bilgiler ve videonun doğru olması tabii ki söz konusu. Fakat, bu PS5 oyununun piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini tahmin etmenin bir yolu olmadığını vurgulamak önemlidir. Sızdırılan videonun oyunun alfa öncesi sürümüne ait. Bu yüzden, bu esrarengiz oyunun hala yapımın çok erken aşamalarında olduğu sonucuna varmak güvenli. Aslında o kadar erken ki, bu oyunun Sony bir duyuru bile yapmadan iptal olması mümkün. Sony nihayetinde bu oyunu açıklasa bile, bu yıl yapılmaması muhtemel duruyor. Kısacası, bu girişim hakkında daha fazla bilgi edinmeden önce bir süre beklemeye hazır olun.

İlerleyen günlerde, bizleri nasıl bir yeni PS5 RPG oyunu bekliyor, göreceğiz. Fakat, o zamana kadar merakta kalacağız ne yazık ki. Umarız ki, biz oyuncuları pişman etmeyecek bir yapım çıkar. Biz de, ağzımızın suyu aka aka oynarız.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımıza bakmanızda da fayda var. Dahası, Ocak 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar yazımız da sizleri bekliyor. Tabii ki, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar yazımız da var. Sonra, Sons of the Forest çıkış tarihi, fragman, oynanış ve daha fazlası yazımıza da göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Ardından, Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımız sizleri bekliyor olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.