Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.01.2023

Gears of War serisinin yeni bir  Steamforged Games oyunu olacağı ortaya çıktı. Bu, COG ordusunun yakında Locust Horde ile tamamen yeni bir şekilde savaşacağı anlamına geliyor. Elden Ring, Resident Evil, Horizon Zero Dawn gibi oyunları uyarlamasıyla tanınan Steamforged, Gears of War: The Card Game ile Gears of War evrenine adım atacak. Henüz çok fazla bilgi olmasa da, oyunun 2023 yılında çıkış yapacağını biliyoruz. Yeni oyuna aşağıdan ilk kez göz atabilirsiniz. Ayrıca, oyun bildirimleri için buradan kayıt olabilirsiniz.

Yeni Gears of War oyunu, bir kart oyunu

Marcus Fenix gibi karakterler Gears of War: The Card Game'de önemli roller oynayacak. Çünkü serinin ilk oyunlarına güçlü bir şekilde dayanıyor gibi duruyor. Fenix ve Uzil Raam görüntülenen kartlardan ikisi. Her kartın sol üst köşesinde bir saldırı değeri, savunma ve maliyet veya hareketlilik olacaktır. Diğer grafiğe göre, oyunda en az üç farklı deste olacak; bunlardan biri COG, diğeri Locust, üçüncüsü ise siper ve engeller olacak.

High Wall'un kartının destenin tepesinde yer almasıyla, siper deneyimi ana seride olduğu kadar önemli olacak gibi duruyor. Kartın iki grup arasında bölünmesi ve COG destesinde bir Kaptan kartının ve Locust destesinde bir Wretch kartının bulunması nedeniyle, bunun savaşın her iki tarafı üzerinde de etkisi vardır. İkinci grafik ayrıca takviye ve diğer konuları kapsayan kural kitabındaki bazı kanunları da göstermektedir. Aşağıda Steamforged'un yeni oyun için hazırladığı tanıtım videosunun tamamını bulabilirsiniz.

Ayrıca ikinci görselde takviyeler ve daha fazlasından bahseden kural kitabındaki bazı kuralları da görebilirsiniz. Steamforged, "Söylentiler doğru... Gears of War: The Card Game çok yakında geliyor. Düzenli Hükümetler Koalisyonunun yanında yer alıp Marcus Fenix ve Dominic Santiago'yu savaşa mı göndereceksiniz? Yoksa Locust Horde'a komuta edip canavar Brumak'ın müthiş gücünü mü serbest bırakacaksınız? Sefil ordulara parça tesirli el bombaları mı atacaksınız? Ya da bir corpser'ı size saldırması için yemleyip en savunmasız olduğu anda mı vuracaksınız? Seçim sizin ellerinizde olacak." şeklinde açıkladı.

Sitemizde, Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası mevcut. Ayrıca, FIFA 23 TOTY çıkış tarihi gibi bir yazımız da sizleri bekliyor. Dahası, System Shock Remake çıkış ayı gibi haberlerimiz de var. Tabii, Payday 3 çıkış tarihi aralığı haberimize de bakmanızı tavsiye ederiz. Sonra, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkındaki rehber yazımız da mevcut. Bir de, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımız var. Unutmadan, Starfield Game Pass çıkış tarihi yazımıza da bir bakın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.