Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.01.2023

Muazzam bir vaat gibi görünen yeni ve gelecek bir Star Wars oyunu tanıtıldı. 13 Ocak 2021'de yayıncı Ubisoft ve geliştiricisi Massive Entertainment henüz adı belli olmayan yepyeni bir Star Wars oyununun yaratıldığını duyurdu. Oyun hakkında, en son The Crew ve The Division 2'den sorumlu yaratıcı yönetmen Julian Gerighty'nin Massive Entertainment'ın Snowdrop özellikli motorunu kullandığı gerçeği dışında çok az bilgi mevcut. Son tanıtım da Gerighty tarafından sağlandı.

Yeni bir Star Wars oyunu göründü

Ne yazık ki, tanıtım belirsiz ve kayda değer pek bir şey söylemiyor. Twitter'ı kullanan Gerighty, kendisinin ve Massive Entertainment'ın "2023 bizim için muazzam olacak" diyor. "Maceraya katılın" ifadesi bundan sonra yer alıyor ve Star Wars logosu eşlik ediyor. Buradaki açık çıkarım, burada bahsedilen oyunun halka duyurulacağıdır ki Massive Entertainment'ın mevcut oyunu Avatar Frontiers of Pandora'nın bu yılın sonu ile bir sonraki yılın başı arasında piyasaya sürülmesi planlandığı göz önüne alındığında bu mantıklıdır. Başka bir deyişle, gelecek projelerini nihayet duyurmalarının ve yepyeni bir hype döngüsü başlatmalarının zamanı gelmiş olabilir. Bununla birlikte, bu şu anda yalnızca bir varsayım.

Ubisoft patronu Yves Guillemot oyunun duyurusu sırasında, "Star Wars evreni ekiplerimiz için yenilik yapma ve mecramızın sınırlarını zorlama konusunda inanılmaz bir motivasyon kaynağı. Star Wars efsanesinin kalıcı parçaları haline gelecek yeni dünyalar, karakterler ve hikayeler inşa etmek bizim için inanılmaz bir fırsat ve Ubisoft Massive stüdyomuzun Lucasfilm Games ile yakın işbirliği içinde çalışarak daha önce yapılanlardan farklı, orijinal bir Star Wars macerası yaratacak olmasından heyecan duyuyoruz." dedi.

Şimdilik oyun hakkında tek bildiğimiz Massive Entertainment tarafından geliştirildiği ve Snowdrop Engine ile çalışacağı. Yukarıdaki cümle, oyunla ilgili bazı halkla ilişkiler dilinin bir örneğidir. Ancak hiçbiri herhangi bir fikir vermemektedir. Bununla birlikte, bu yıl nihayet merakla beklenen oyun hakkında daha fazla şey öğrenebileceğiz gibi görünüyor.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.