Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.01.2023

Bildiğiniz üzere, TurkNet ekibi, 1 Ağustos 2022'de fiyatı 170 TL'ye çekmişti. Günümüzde pek de yüksek olmadığı enflasyondan olsa gerek, yine zaman geldi. Zira, TurkNet faturalarına yine zam geldi ve artık 250 TL oldu. Önceki seferde olduğu gibi bir mail gelmedi henüz bu sefer. Muhtemelen gelecektir fakat bu haberimizi yazdığımız esnalarda, böyle bir mail en azından bize ulaşmadı. Bunun yerine, acı bir SMS geldi.

TurkNet SMS ile yine zam yaptığını duyurdu ve artık 250 TL olacak

TurkNet ekibinden gelen SMS'te, "Değerli TurkNet'li, xxx numaralı hizmetinizin fiyatı, Şubat 2023 tarihli faturanıza yansıyacak şekilde, 249,90 TL olarak güncellenmiştir." dedi. Yani, artık Şubat 2023'ten itibaren faturalarımız en az 250 TL olacak demek oluyor bu da. Daha açık ve net olamazdı, değil mi? Neyse ki, TurkNet kısmen sevindirecek bir haber de paylaştı. Şimdi, o kısımdan da bahsedelim.

TurkNet ekibi, "Özgür internete en rahat şekilde sahip olmanız için her koşulda destek olacak çözümler düşünüyoruz. 10 aylık internet hizmetinizi 199,90 TL'den taksitli veya tek çekim olarak ödemek ister misiniz?" dedi. Yani, dilerseniz 10 aylık internete tek seferde veya taksitle 2000 TL de verebilirsiniz. Bu sayede, en azından 500 TL civarında bir para cebinize kalmış olur. Tabii, bu size kalmış. TurkNet ekibi yine zam yaptı fakat tek zam yapan TurkNet değil. Aynı zamanda, diğer şirketlerde de büyük zamlar mevcut. Eğer taahhütünüz yoksa, yeni fiyatlara bakmanızı kesinlikle önermeyiz. Zira, kalbinize zarar vermesi çok muhtemel.

Umarız ki, TurkNet ekibi bu zamlarla birlikte, daha iyi bir altyapı ile karşımıza çıkar. Çünkü, bu haberi sizlere ulaştıran Alper Dalan olarak, birtakım şikayetlerim mevcut. Daha önce, kendi altyapısını kullanarak 60-70mb civarı download ile 20-25mb upload sahibiydim. Dahası, bu esnada kesinti, kasıntı da olmazdı. Daha sonra, fikrimi dahi almadan interneti kestiler. Araştırıp soruşturunca öğrendim ki, Türk Telekom, 'daha iyi' bir altyapı hazırlamış. Sormadan interneti kestiler ve yeniden bağlatınca, bu altyapıyı kullanmaya başladım. Şimdi, 80-88mb download ama 8mb upload mevcut. Sonrasında da, her ay defalarca kez 5 dakika ile günler süren kesintiler oldu. Tabii, günler süren kesintiler pek olmadı, 1-2 kere anca. Fakat, hala bu kesintilerin devam etmesi üzücü. Umarım ki, bu sorunlar çözülür. TurkNet ekibinin yine zam yapması bir yana, başka tavsiyelerimiz de var.

Başka ne önerirsiniz?

Bütün bunlar dışında, One Piece Odyssey inceleme yazımızı öneririz. Ayrıca, Mart 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.