Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.01.2023

The Legend of Zelda şimdiye kadarki en etkili ve önemli video oyunlarından biridir. Orijinal Zelda Nintendo Entertainment System için piyasaya çıktığından bu yana oyun tasarımcıları ve oyuncular üzerinde önemli bir etkiye sahip olmuştur. Aynı şey Doom için de kesinlikle geçerlidir. Tıpkı birinci şahıs nişancı oyununun ilk ortaya çıktığında video oyunu endüstrisinde devrim yaratması gibi. Bu iki oyunu karıştırmayı düşünmek garip olur. Ancak @DeTwelveGames "The Legend of Doom" modu ile tam da bunu yaptı. Mod 2021'de yayınlanmış olsa da, @DeTwelveGames geçtiğimiz günlerde bir sonraki girişimlerine geçmeden önce oyunu geliştirmenin yollarını aramaya devam edebileceklerini belirtti. Hayranlar eğer ilgileniyorlarsa bu sayfadan modu indirebilirler. Twitter'da @DavidBCooper, aşağıda yer alan Tweet'te mevcut olan modun kullanımda olduğu bir video yayınladı. Şimdi sizleri bu Doom Zelda modu videosu ile baş başa bırakalım.

Doom, Zelda modu ile bir araya geldi

Bu modu oynarken izlemek tek kelimeyle harika. Orijinal Zelda oyununun düşman tasarımlarını ve dokularını @DeTwelveGames özenle hazırladı. Oyuncular çok dikkat ederlerse, DoomSlayer'ın artık Link'inkiyle eşleşen bir şapkaya sahip olduğunu bile fark edeceklerdir. Bu mod, ayrıntılara çok dikkat ettiği için çevrimiçi olarak sunulan diğer birçok Doom modundan çok daha iyi. Bu gerçekten harika bir emek ve tecrübeli Zelda severler için kesinlikle göz atmaya değer.

Resmi bir Zelda ve Doom crossover'ı muhtemelen yakın zamanda gerçekleşmeyece. Bu yüzden, bu crossover, hayranları idare etmek zorunda. Super Smash Bros Ultimate'de satın alınabilen bir Mii Fighter kıyafeti, DoomSlayer ve Link'in aynı oyunda olmasına en yakın şey. Birçok kişi Doom'un süregelen popülaritesi nedeniyle DoomSlayer'ın dövüş oyununa dahil olacağını düşünüyordu. Ancak görünüşe göre durum böyle değil. Bu yüzden, Doom Zelda modu ile idare edeceğiz.

Şimdi, Trainwrecks popüler Twitch yayıncıları hakkında önemli açıklamalar yaptı yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Bu yazımızda, çok da eski olmayan bir dramadan bahsettik. Ayrıca, Call of Duty Modern Warfare 2 Twitch drop ile ilgili her şey rehber yazımız da var. Tabii, geçti Bor'un pazarı fakat gelecekteki benzer etkinlikler için de bir rehber olacaktır. Bir de, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımızı tavsiye ederiz. Sonuçta, merakla beklediğimiz bir oyun. Sadece bizim değil, herkesin merak ettiği bir oyun. Dahası, yeni gereksinimler açıklandı. Kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.