Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 11.05.2023

Oyunun geliştirme şirketi CD Projekt RED The Witcher 3 Wild Hunt Next-Gen için 4.03 güncellemesini kullanıma sundu. Ayrıca, oyundaki tüm değişikliklerin bir listesini paylaştı. Geliştirici ekip, bu güncellemenin oyunun Ray Tracing özelliklerinde önemli geliştirmeler içerdiğini belirtti. Özellikle, 4.03 Yaması ışın izlemeli küresel aydınlatma ve ışın izlemeli yansımaların performansında iyileştirmeler içeriyor. Ayrıca, ışın izleme yoluyla oluşturulan bitki örtüsünün gölgelerinin Geralt'ın uzaklığına ve açısına bağlı olarak aniden ortaya çıkmasına neden olan bir sorunu da çözüyor. Her zamanki gibi güncelleme, oyun bir sonraki açılışında Steam ve GOG istemcileri tarafından otomatik olarak indirilecek. Değişikliklerin tam listesini aşağıda bulabilirsiniz.

The Witcher 3 Wild Hunt Next-Gen 4.03 güncelleme notları

CD Projekt RED ekibi, bu güncelleme için güncelleme notları da yayımladı. Şimdi, sizlerle bu güncelleme notlarını paylaşalım.

PC'YE ÖZEL

 • Geralt'ın yakınlığına ve açısına bağlı olarak ışın izlemeli bitki örtüsü gölgelerinin "patlaması" sorunu düzeldi.
 • Işın izlemeli yansımaları ve gölgeleri tekrar tekrar devre dışı bırakmanın ve etkinleştirmenin nesnelerin kenarında siyah gölgeler görünmesine neden olabilen bir sorun düzeldi.
 • Oyunun DirectX 11 sürümünün açılışta veya belirli AMD GPU'larda bir kayıt yüklendikten sonra çökmesine neden olan sorun gitti.
 • Performansı ve görüntü kalitesini artırmak için makine öğrenimini kullanan bir yükseltme teknolojisi olan Intel Xe Super Sampling desteği eklendi.
 • Işın izlemeli genel aydınlatma kapalıyken Ekran Alanı Yansımaları ile ilgili bazı aydınlatma sorunları gitti.
 • Işın izlemeli genel aydınlatma ve ışın izlemeli yansımalarda performans iyileştirmeleri.
 • Roach'u su birikintilerinden geçirirken ekranda mor sıçramaların görünmesine neden olan bir sorun düzeldi.

 

GÖRSEL - PC ve Next-Gen'e Özel

 • Işın İzleme etkinken belirli hava koşullarında zeminde ve duvarlarda ışık noktalarının görünmesine neden olan bir sorun düzeldi.
 • Örümcek ağları artık Işın İzleme etkinken kamera hareket ettirildiğinde renk değiştirmeyecek.
 • Ara sahneler sırasında karakterlerin üzerindeki bazı dokuların tam olarak işlenmemiş gibi görünmesine neden olan bir sorun düzeldi.
 • Zaman ve Uzayın İçinden - Zehirli Vadi'deki sisin beyaz yerine pembe görünmesine neden olan bir sorun düzeldi.

 

GÖREVLER VE OYNANIŞ - PC ve Next-Gen'e Özel

 • Sergeanur tarafından topluluk yapımı mod Next Gen Script Fixes geldi.

 

GÖREVLER & OYNANIŞ - Tüm platformlarda

 • Ebedi Ateşin Gölgesinde - Görevdeki ortam müziği tamamlandıktan sonra artık çalmaya devam etmeyecek. Bu sorunu daha önce yaşamış olan oyuncular için, sorunu çözmek için Novigrad veya Oxenfurt kanalizasyonlarına tekrar girmek gerekebilir.
 • Savaş sırasında yağları otomatik uygulama seçeneği geldi.
 • İksirler ve kaynatmalar haricinde, Geralt'ın su altında yemek yemesi veya su içmesi artık imkansız. // Ekip, mantarlı bir şişeden sıvı içmenin mümkün olabileceği konusunda hemfikir olsa da, su altında bira veya ızgara et tüketmek çok zor.

 

The Witcher 3 Wild Hunt Next-Gen 4.03 güncellemesi ile ilgili yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerindeki tek yazı bu değil. Şimdi, sizleri diğer yazılarımız ile baş başa bırakacağız.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Ancak, son yazılarımızı da kontrol etmenizde fayda olacağı fikrindeyiz. Zira, son yazılarımız arasında önemli haberler, dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz rehber yazıları ve çok daha fazlası mevcut. Son yazılarımız şu şekilde:

 

The Witcher 3 Wild Hunt Next-Gen 4.03 güncellemesi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var. Bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.