Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.03.2024

The Forest, her ne kadar uzun bir süre önce çıksa da, kesinlikle hala sevilen bir oyun. Dahası, oyuna hala daha yeni başlayanlar var. Sonuçta, türünün çok tatlı bir örneği. Hikaye kısmının da olması ayrıca bir cezbediyor. Diyelim ki, siz de indirimlerde oyuna rastladınız. Yani, %75-80 indirimleri gören bir oyun. Fiyatı da çok uygun oluyor. Satın almadan önce, The Forest sistem gereksinimleri bilgilerine bakmakta kesinlikle fayda olacaktır. Çünkü, satın aldıktan sonra oyunu oynayamıyor olmak da üzücü olur. Şimdi, "The Forest kaç GB?" sorusuna yanıt getirme zamanı. Unutmadan, The Forest Craft Rehberi yazımızı da tavsiye edelim.

The Forest sistem gereksinimleri bizden ne istiyor?

The Forest'ın sistem gereksinimlerine geçmeden önce, bizim biraz işimiz var. Zira, bu listeleri incelemekte fayda var. Fakat, siz yine de direkt olarak listelere geçmek isterseniz, biraz aşağı inmeniz yeterli olacaktır. Şimdi, konumuza dönelim. Oyun bizden minimum olarak Windows 7 işletim sistemi istiyor. Ayrıca, işlemci olarak da Intel Çift Çekirdekli 2,4 GHz yeterli. RAM konusunda, en az 4 GB olmalı. Ayrıca, ekran kartı açısından da NVIDIA GeForce 8800 GT önerisi var. DirectX 9 desteklemesi yeterli. Depolama alanı konusunda ise 5 GB yeterli.

Bütün bunlar bir yana, oyunu VR da oynama şansınız var. Bunun için ise, SteamVR ya da Oculus PC önerisi var. Bir de, eğer 32 bit Windows kullanıyorsanız, bir uyarı mevcut. Uyarıda, "32 bit Windows kullanıcılarının sistemlerinde kullanılabilir en az 4 GB RAM olduğundan emin olmaları gerekir." yazıyor. Yani, 32-bit sistemler bir tık kısıtlı olduğu için, bu kadar yerin şart olduğundan emin olmak gerek.

Önerilen The Forest sistem gereksinimleri tarafına baktığımızda pek bir bilgi yok ne yazık ki. İşletim sistem açısından, yine Windows 7 gerekli. İşlemci olarak, herhangi bir dört çekirdekli işlemci önerisi yer alıyor. RAM, yine 4GB. Fakat, ekran kartı konusunda NVIDIA GeForce GTX 560 modeli söz konusu. Yine, en az DirectX 9 destekli olmalı. Tabii, depolama alanı olarak da 5 GB şartı yine mevcut. Şimdi, sizleri listelerimiz ile baş başa bırakalım.

The Forest sistem gereksinimleri (Minimum):

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci: Intel Çift Çekirdekli 2,4 GHz
 • RAM: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800 GT
 • DirectX: Sürüm 9.0
 • Depolama Alanı: 5 GB boş depolama alanı
 • Ses Kartı: DirectX uyumlu
 • VR Desteği: SteamVR ya da Oculus PC
 • Ek Notlar: 32 bit Windows kullanıcılarının sistemlerinde kullanılabilir en az 4 GB RAM olduğundan emin olmaları gerekir.

Bu sistem gereksinimleri sayesinde, oyunu minimum ayarlarda açmanız mümkün. Ancak çok akıcı bir oynanış tecrübesi beklememenizi de tavsiye ederiz.

The Forest sistem gereksinimleri (Önerilen):

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci: Dört Çekirdekli İşlemci
 • RAM: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560
 • DirectX: Sürüm 9.0
 • Depolama Alanı: 5 GB boş depolama alanı
 • Ses Kartı: DirectX uyumlu

Bu da, oyunun önerilen sistem gereksinimleriydi. Bu sayede, oyunu daha akıcı bir şekilde, rahatça oynamanız mümkün olacaktır.

Başka ne önerirsiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde birçok yazıyı bulabilirsiniz. Önce, The Forest hile kodları yazımız sizleri bekliyor. Mesela, Fall Guys sistem gereksinimleri yazımız var. Hatta, Sabotaj Sistem Gereksinimleri yazımız da sizleri bekliyor. Bunlar dışında, 2022 yılının en iyi 20 oyunu yazımıza göz gezdirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Tabii, öneri arıyorsanız da En iyi oyunlar yazımız sizleri bekliyor olacak.

The Forest nasıl bir oyun?

Endnight Games bir hayatta kalma korku oyunu olan The Forest adlı video oyununu yarattı ve piyasaya sürdü. Oyunda oyuncunun avatarı olan Eric LeBlanc, ıssız, yoğun ormanlık bir yarımadada bir uçak kazasının ardından oğlu Timmy'yi ararken yamyam canavarları savuşturmak zorundadır. Oyunun birinci şahıs bakış açısından oynanan açık dünya ortamındaki doğrusal olmayan oynanışı, önceden belirlenmiş görevler veya görevler içermez ve oyunculara hayatta kalmak için kendi hareket tarzlarını seçme özgürlüğü verir.

Oyun, dört yıllık bir erken erişim beta döneminin ardından Nisan 2018'de Windows için ve Kasım 2018'de PlayStation 4 için yayınlandı. 2018'in sonunda oyunun beş milyondan fazla kopyası satılmıştı. Bir devam oyunu olan Sons of the Forest şu anda geliştirilme aşamasındadır ve 23 Şubat 2023'te Windows için yayınlanması planlanmaktadır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.