Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.12.2022

Günümüzde hala güzel bir oyuncu kitlesine sahip olan bir oyun, bu yazımızın konuğu. Hoş, zaten başlıkta oyunun adını çoktan verdik. Fakat, yine de bir tık mistik bir giriş olsun istedik. Evet, konumuz Fall Guys. Hatta, spesifik olarak Fall Guys sistem gereksinimleri. Bu rehber yazımızda, sizler için oyunun sistem gereksinimleri bilgilerini bir araya getirdik. Yani, aklınızda, "Fall Guys kaç GB ya?" gibi bir soru varsa, cevabı bu yazımızda demektir. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan şimdi mevzumuza geçelim.

Fall Guys sistem gereksinimleri bizden ne istiyor?

Sistem gereksinimlerini paylaştık elbette fakat biraz daha aşağıda listelerimiz. Listelerimize geçmeden önce, sistem gereksinimlerine biraz göz gezdirelim istedik. Öncelikle, minimum listeye bir bakalım. Şimdi, işletim sistemi olarak Windows 10 64-bit gerekli. Ayrıca, işlemci olarak da Intel Core i5 ya da AMD ya da daha iyisi önerisi var. RAM konusunda ise 8 GB yeterli. Dahası, ekran kartı kısmında. Zira, NVIDIA GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7950 ya da daha iyisi gerekli. Depolama alanı olarak da 2 GB yer yeterli. Eğer bu sisteme sahipseniz, oyunu rahatça minimumda oynayabilirsiniz demektir. Zaten çok da bir şey istemiyor.

Şimdi, Fall Guys sistem gereksinimleri listelerimizin önerilen tarafına geldi sıra. Burada da işler çok karışık değil. Zira, işletim sistemi hala aynı. İşlemci olarak da Intel Core i5-8400 6 Çekirdekli 2.8GHz ya da AMD Ryzen R5 1500X ya da daha iyisi gerekli. Ayrıca, AMD Radeon RX 590 ya da NVIDIA GeForce GTX 1650 ya da daha iyisi bir ekran kartı lazım. RAM açısından hala gereksinim 8 GB. Tabii ki, depolama alanı açısından da şartlar aynı vaziyette. Şimdi, sizleri listemiz ile baş başa bırakalım.

Fall Guys sistem gereksinimleri (Minimum):

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5 ya da AMD ya da daha iyisi
 • RAM: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7950 ya da daha iyisi
 • Ağ bağlantısı: Geniş bant internet bağlantısı
 • Depolama: 2 GB depolama alanı
 • Ek Notlar: Gamepad ile oynamanızı tavsiye ederiz

 

Fall Guys sistem gereksinimleri (Önerilen):

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-8400 6 Çekirdekli 2.8GHz ya da AMD Ryzen R5 1500X ya da daha iyisi
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 590 ya da NVIDIA GeForce GTX 1650 ya da daha iyisi
 • VRAM: 6 GB
 • RAM: 8 GB RAM
 • Depolama: 2 GB Sabit disk alanı

 

Başka ne tavsiye edersiniz?

Şimdi, tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, sitemiz üzerinde Fall Guys sistem gereksinimleri dışında da yazılar mevcut. Şu anda FIFA 23 sistem gereksinimleri yazımıza bir bakmanızda fayda olacaktır. Dahası, BLUE PROTOCOL sistem gereksinimleri listemiz de sizleri bekliyor. Tabii ki, Assetto Corsa Competizione sistem gereksinimleri yazımız da işinize yarayacaktır. Bir de, Assetto Corsa sistem gereksinimleri yazımızı önerelim.

Bu oyun nedir?

Fall Guys sistem gereksinimleri ile ilgili bilgi verdik ama bu oyun nedir? Şimdi, bir de bu soruya yanıt getirelim. Mediatonic, Fall Guys adlı oynaması ücretsiz platform battle royale oyununu yarattı. Oyuna 60'a kadar oyuncu katılabiliyor ve bu oyuncular etiket veya engelli parkurlar gibi çeşitli mini oyunlarda karşı karşıya geliyor. Katılımcılar jöle benzeri yaratıkları kontrol ediyor. Turlar devam ettikçe oyuncular oyundan çıkarılıyor ve en sonunda ayakta kalan son kişi kazanan ilan ediliyor. Oyun, tag ve British Bulldog gibi oyun alanlarının yanı sıra Takeshi's Castle, It's a Knockout ve Wipeout gibi oyun programlarından da etkilenmiştir.

Devolver Digital, 4 Ağustos 2020'de oyunu PlayStation 4 ve Windows için piyasaya sürdü. Mediatonic'i satın aldıktan sonra yayın hakları Epic Games'e geçti. Oyun daha sonra Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S gibi daha fazla platformda, tüm platformlarda tam çapraz platform oyun desteği ile piyasaya çıktı. Ayrıca, 21 Haziran 2022'de ücretsiz hale geldi. Oyun, değişikliğin bir parçası olarak para kazanma için sezonluk bir battle pass sistemini benimsedi ve oyuncuların avatarlarını özelleştirmelerine olanak tanıdı.

Eleştirmenler Fall Guys'a düzensiz oynanışı ve çekici sunumu için yüksek notlar verdi. Oyunun 10 milyondan fazla kopyası sattı ve oynaması ücretsiz hale geldikten sonra 50 milyondan fazla kişi indirdi. Mediatonic ilk çıkışından bu yana oyun için çok sayıda güncelleme yayınladı. Şu anda yayınlanmakta olan 9. Sezon bir denizaltı temasına sahip.

Oynanışı nasıl?

Fall Guys sistem gereksinimleri yazımızda, bir de oynanıştan bahsedelim. Battle royale tarzı müsabakalarda 60'a kadar oyuncu yer alır. Oyuncular üç boyutlu bir oyun yüzeyinde jelibon benzeri karakterler olarak gezer. Ayrıca, oyuna yardımcı olmak için zıplama, tutunma, tırmanma veya dalma gibi ekstra hareketler kullanır. Amaç, bir sonraki tura geçmek için rastgele seçilen mini oyunların her birini rastgele seçilen varyasyonlarla başarıyla tamamlamaktır. Diğer mini oyunlar takım çalışması unsurlarını içerirken, bazıları haritanın sonundaki bitiş çizgisine doğru koşmayı, hayatta kalmayı ve diğer oyuncularla ebelemece oynamayı içerir. Karmaşıklığı artırmak için her mini oyun için haritanın her yerinde engeller ortaya çıkıyor. Oyuncular çok yavaş hareket ederlerse, pembe balçık tarafından emilirlerse veya bir mini oyun için gereksinimleri karşılamazlarsa elenirler. Son turda, kalan birkaç katılımcı arasında azalan oyuncu sayısı için oluşan rastgele bir mini oyunla final maçı olur. Kalan son kişi veya bitiren ilk kişi oyunu kazanır.

Oyuncular, "Kudos" olarak bilinen oyun içi nakit parayı kullanarak oyun içinde sergilemek üzere karakterleri için ayrı kozmetikler, isim plakaları, isim etiketleri, desenler, yüz plakaları, renkler ve ifadeler satın alabilirler. Oyuncular günlük mücadeleleri tamamlayarak Kudos kazanır ve bir oyunda zafer kazandıklarında taç kazanırlar. 21 Haziran 2022'den önce taçlar premium bir para birimiydi. Ancak artık yalnızca Taç Sıralamasını belirlemek için kullanılıyor. Oyun tamamen ücretsiz hale gelmeden önce, oyuncuların biriktirdiği tüm Taçlar Kudos'a dönüşüyordu. Fall Guys, her iki ila altı ayda bir yeni bir tema ve yeni içerik içeren yepyeni bir sezon yayınlıyor.

Ayrıca, bütün bunlar bir yana, oyunun şu anda 3. sezonu aktif. Daha önce, Fall Guys Ultimate Knockout iken, oyun 6 sezon sürmüştü. Şimdi, yeni hali ile 3. sezonda. Bu yazımızı hazırladığımız esnalarda da, bu sezon devam etmekte. Yani, siz bunu okurken, bambaşka bir sezonun aktif olması mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.