Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 17.10.2023

Hes Games'in Tactic Force'dan sonra oyun piyasasına yeni sürmüş olduğu yerli MMOFPS oyunu Sabotaj sistem gereksinimleri açıklandı. Bu yazımızda oyunun sistem gereksinimlerine ulaşabilirsiniz. Oldukça düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan oyunu indirip oynayarak destek olabilirsiniz. Şimdi, "Sabotaj kaç GB?" gibi sorularınıza yanıt verdiğimiz kısma geçelim.

Sabotaj Sistem Gereksinimleri

Yerli MMOFPS oyunu Sabotaj için açıklanan sistem gereksinimlerini aşağıda sizler için yazdık. Bu listeler sayesinde, sisteminize göre tahmin yürütebilirsiniz.

Sabotaj Sistem Gereksinimleri (Minimum)

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ya da 8.1 ya da 10 64 Bit
 • İşlemci: Intel Core i3-4150 model veya daha iyisi
 • Grafik Kartı: Intel HD 4000 model veya daha iyisi
 • Bellek: 4 GB RAM
 • HDD: 10 GB depolama alanında boş yer

 

Yukarıda bahsettiğimiz sisteme sahipseniz, oyunu düşük ayarlarda oynamanız mümkün demektir. Yani, rahatça oynamak için ayarları kısmakta fayda olacaktır.

Sabotaj Sistem Gereksinimleri (Önerilen)

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ya da 8.1 ya da 10 64 Bit
 • İşlemci: Intel Core i5-4460 model veya daha iyisi
 • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GT 730 model veya daha iyisi
 • Bellek: 8 GB RAM
 • HDD: 10 GB depolama alanında boş yer

 

Yukarıda listelediğimiz sisteminiz varsa, rahat bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz demektir. Fakat, elbette ayarları bir tık kısmakta fayda olacaktır. Zira, MMO oyunlarda FPS fazlasıyla önemli bir değerdir.

Sabotaj Sistem Gereksinimleri (En Yüksek)

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ya da 8.1 ya da 10 64 Bit
 • İşlemci: Intel Core i5-4460 model veya daha iyisi
 • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 model veya daha iyisi
 • Bellek: 8 GB RAM
 • HDD: 10 GB depolama alanında boş yer

 

Yukarıda bahsettiğimiz sisteme sahipseniz, çok rahat bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz demektir. Hatta, ayarları kısmadan, en yüksek ayarlara çekip takılabilirsiniz. Zira, güç sizin elinizde.

Sistem gereksinimleri bizden ne istiyor?

Şimdi, oyunun sistem gereksinimlerine bir bakalım. İşletim sistemi konusunda, her 3 kategoride de kesinlikle Windows 7 ya da 8.1 ya da 10 64-Bit gerekli. İşlemci konusunda, minimum olarak Intel Core i3-4150 modeline ihtiyacımız var. Yani, işlemci konusunda sorun çekmeyeceğiz anlamına geliyor. Zira, oyunun önerilen ve en yüksek gereksinimlerinde de, Intel Core i5-4460 modeli gerekli.

Daha sonra, ekran kartına baktığımızda ise minimum Intel HD 4000 model dahili modeli görüyoruz. Önerilen Sabotaj sistem gereksinimleri tarafında ise, NVIDIA GeForce GT 730 modeli var. Hatta en yüksek olarak da, NVIDIA GeForce GTX 960 modeli gerekli. Sonra, RAM gereksinimlerine geliyor sıra. Burada, minimum olarak 4 GB RAM gerektiğini görüyoruz. Fakat, önerilen ve en yüksek listesinde 8 GB RAM görüyoruz. Tabii, depolama alanı ihtiyacı, her 3 kategoride de aynı, yani 10 GB.

Sabotaj nasıl bir oyun?

Sabotaj sistem gereksinimleri ile ilgili bilgi verdik, şimdi de oyundan bahsedelim. Yeni ve Türk yapımı olan Sabotaj, eski ismiyle Tactic Force, yakın zamanda yeni bir yapılanmaya girmiş ve yeni anlaşmalarla beraber yeni isim ve grafiklerle karşımıza çıkmıştı. Türkiye – İstanbul merkezli ve %100 yerli sermayeli HES Games firması, oyunun arkasında. Ayrıca, Türk mühendisler tarafından, Unreal Engine 4 oyun motorunun gücünü gösteriyor. Dahası Sabotaj, Türkiye’nin en gelişmiş ve oyuncu dostu olan tek MMOFPS oyunu olarak geçiyor.

Sistem Gereksinimi Nedir?

Sistem gereksinimi, bir yazılım veya oyunun sisteminiz üzerinde çalışabilmesi için gerekli olan yazılım ve donanım ihtiyaçlarıdır. Tüm programlar veya uygulamalar işletim sistemleri de dahil olmak üzere çalışmak için bazı yazılımsal ve donanımsal ihtiyaçlara gerek duyarlar. Sistem gereksinimleri paket halinde satılan ürünlerin arka etiketinde olur. Fakat, ürünün sanal olması durumunda üreticinin sayfasında veya indirme sayfasında yer alması mümkündür.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.