Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.01.2023

Striking Distance Studios'un ilk korku oyunu olan The Callisto Protocol, KRAFTON'a 162 milyon dolara mal olmuş. Ayrıca, kaynaklara göre oyun düşük performans gösterdi. Hatta, başlangıçtaki 5 milyon satış hedefine ulaşamayacak.

The Callisto Protocol 162 milyon dolara mal oldu

M-K-Odyssey, "Krafton'un iş raporu ve üç aylık raporuna göre şirket, The Callisto Protocol geliştiricisi olan ABD merkezli iştiraki 'Striking Distance Studio'ya (SDS) 2020'de 5,4 milyar won, 2021'de 77 milyar won ve geçen yılın Ocak ayından Eylül ayına kadar 113,6 milyar won olmak üzere yaklaşık 196 milyar won ödeme yaptı." dedi. The Callisto Protocol toplam 162 milyon dolara mal oldu. En azından KRAFTON, Striking Distance Studios'a önceki üç yıl boyunca bu kadar ödeme yaptı. Ayrıca, oyun düşük performans gösterdi ve ilk satış hedefine ulaşması pek mümkün durmuyor.

KRAFTON Samsung Securities'deki yatırımcı kümülatif satışların 5 milyon kopya olacağını tahmin ediyordu. Bununla birlikte, mevcut satış pozisyonu göz önüne alındığında, bu yıla kadar kümülatif olarak 2 milyon kopya satmak kolay olmayacaktır. KRAFTON ve finansörlerinin yeni bir korku IP'sinin 5 milyon kopya satacağını nasıl öngördükleri belli değil. Oyun olumlu eleştiriler almış olsaydı bile 5 milyon hedefine ulaşmak zor olurdu. Bu satışlardan sonra KRAFTON'un The Callisto Protocol'ün devam oyununu onaylamayacağını tahmin ediyoruz. Bu olur ya da daha az bütçeli bir devam oyunu gelir.

Zaman ne gösterecek, bilemiyoruz. Fakat, görünüş hiç de hoş değil. Zira, 5 milyon satış hedefinin yarısı bile olmadı. Sonuçta, 2 milyon satış gibi bir şeyden bahsediyoruz. Oyunun devamı gelir mi, gelmez mi belli değil. Fakat, hala daha içerikler yolda. Bu yüzden, daha iyi bir satışa ulaşmaları da mümkün.

Şu anda, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımıza bakabilirsiniz. Ayrıca, STALKER 2 Heart of Chornobyl sistem gereksinimleri yazımız da sizleri bekliyor. Her 2 oyun da, gerçek birer canavar istiyor. Gereksinimlere bakarken, dikkat edin. Sağlığınıza bir şey olsun istemeyiz. Dahası, Battlefield 1 sistem gereksinimleri yazımız da var. Sonra, PUBG sistem gereksinimleri yazımızı da tavsiye ederiz. Fakat, en çok Elden Ring sistem gereksinimleri yazımızı tavsiye ederiz. Sonuçta, yılın oyunu söz konusu. Bir de, Wanted Dead sistem gereksinimleri yazımız var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.