Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 18.01.2023

Süper kahramanların yer aldığı video oyunları uzun zamandır piyasada popüler. Batman Arkham serisi ve Spider-Man PS4 sizi harika süper kahraman maceralarına götürüyor. Bu nedenle tür, son on yılda büyük ölçüde gelişti. Filmlerin popülaritesinden yararlanan bu tür oyunlar, oyun endüstrisinde mutlak satış devleridir. Süper kahraman video oyunları, 2023'te oyunlarda yılın en iyileri yarışında çok geride değil. Suicide Squad Kill the Justice League adlı önemli bir DC video oyunu bu yıl piyasaya çıkacak. Eski bir Rocksteady çalışanı Battle Pass varlığına itiraz ediyor. Ancak Suicide Squad Kill The Justice League görüntüsünde Battle Pass var.

Suicide Squad Kill The Justice League Battle Pass özelliği nasıl ortaya çıktı?

Tüm bunlar eski bir Rocksteady Studios çalışanının Suicide Squad sızıntılarının sahte olduğunu iddia etmesiyle başladı. Eğer bilmiyorsanız, Del Walker'ın bahsettiği sızıntıya göre, oyun başlangıçta çevrimiçi odaklıydı. Ancak Warner Bros. Marvel's Avengers'ın ne kadar iyi karşılandığını gözlemledikten sonra değişiklikler yaptı. r/GamingLeaksAndRumors subreddit, bir Reddit üyesinin bu sızıntının ilk kez 4Chan'de yayınlanmasının ardından belirli ayrıntıları derlediği yer.

Bu Suicide Squad Kill the Justice League ifşasını, son derece dikkatli şekilde ele almalıyız. Ancak sızıntının en ilgi çekici yanı, eskiden çevrimiçi bir oyun olduğu fikri. Suicide Squad Kill the Justice League için sızdırılan senaryonun sahip olduğu olay örgüsünün ayrıntılarıyla sizi boğmayalım. Özete göre, oyun boyunca bize destek olan Diana dışında Justice League Brainiac'ın kontrolü altında.

Man of Steel'de Zod'un yaptığı gibi ölen Superman de dahil olmak üzere birkaç Justice League üyesini öldürüyorsunuz. Flash'a ulaşmak ve Flashpoint Protokolünü başlatmak oyundaki birincil hedefimiz. Ancak Boomerang onu öldürüyor. Brainiac araya girip herkesi öldürmeden önce İntihar Timi onu Lazarus Pit'e götürür ve canlandırmaya çalışır. Diana filmin sonunda Flash'ı kurtarır ama Suicide Squad Kill the Justice League aslında Injustice'in daha sert bir versiyonudur.

Walker'ın çevrimiçi yöntemini mi yoksa sızıntının planını mı yalanladığından emin değiliz. Ancak bir görüntüsünü içeren yeni bir sızıntıya dayanarak, ikincisinin kanıtı var gibi duruyor. Görsele göre Suicide Squad Kill the Justice League Battle Pass ve oyun içi para var. Bir kez daha, bu sızıntı 4Chan'de başladı ve daha sonra Reddit ve Twitter'a gitti. King Shark, Captain Boomerang, Deadshot ve Harley Quinn'i gösteren basit bir ekran görüntüsü. Yine de yukarıdaki alternatiflerin Battle Pass ve Socials olarak adlandırıldığını görebiliyoruz.

Suicide Squad Kill The Justice League Battle Pass

Başka neler var?

Daha da ilginci, üst köşede Fornite V-Papelleri de dahil olmak üzere birçok oyun içi para birimi yer alıyor. Dolayısıyla, bu ekran görüntüsüne dayanarak, oyunun çevrimiçi unsurları içermesi veya bir zamanlar içermiş olması mümkündür. Belki de 4chan sızıntısı tamamen yanlış değildi. Oyun, sızıntıda belirtildiği gibi çevrimiçi olabilir ya da Del Walker'ın iddia ettiği gibi olmayabilir. Oyunun o zamandan beri bu stratejiyi terk etmiş olması mümkün tabii ki. Fakat, bir noktada var olmuş gibi duruyor. Kaynaklar arasındaki tutarsızlığın bir sonucu olarak, bu bir "o dedi, bu dedi" durumuna dönüştü.

Oyuna aşina olmamamız da kafa karışıklığını daha da artırıyor. Suicide Squad Kill the Justice League, üçüncü şahıs bakış açısına sahip bir co-op oyunu olacak ve onaylanan tek karakter Brainiac. Ek olarak, oynanış parçacıkları kısa ve seyrektir ve hayranları karanlıkta bırakır. Tahmin edilebileceği gibi, oyuncular çevrimiçi bileşenleri haberine olumlu yanıt vermedi. Henüz kimse bunu yalanlamadı. Ancak yalnızca bunun doğru olmadığını umabiliriz. Flashpoint, Batman Arkham evreninde geçtiği için Suicide Squad Kill the Justice League ile iyi bir uyum sağlayacaktır.

Warner Bros'un baştan başlayıp ek Arkham tek oyunculu oyunları yaratması mümkün değil. Sızıntının altındaki bir yanıta göre oyun, kimsenin Batman'in kim olduğunu bilmediği ve Joker'in hala hayatta olduğu yeni Arkham gerçekliğinde. Neyin gerçek olup olmadığını sadece zaman gösterecek.

Ayrıca, Mart 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekebilir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.