Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.01.2023

Şu anda Steam üzerinde en çok satan oyun olmayı başaran yapım, henüz çıkmadı bile. Hogwarts Legacy, aralarında High on Life, Elden Ring, Marvel's Midnight Suns ve Call of Duty Modern Warfare 2'nin de bulunduğu Steam'de en çok satan diğer oyunların önüne geçti. Taşların altında yaşayanlar için Hogwarts Legacy yakında çıkacak olan Harry Potter video oyunudur. Duyuru fragmanı PlayStation YouTube kanalında şimdiye kadarki en çok izlenen fragman oldu. Başka bir deyişle, Steam listelerine bu kadar erken hakim olması şaşırtıcı olmayabilir.

Steam üzerinde şu anda en çok satan oyun henüz çıkmadı bile

Oyunun Steam'deki ön sipariş sayısı bilinmese de Steam listelerinin zirvesinde yer alması için yeterli. Her yıl yalnızca birkaç oyun Steam listelerinin zirvesine çıkıyor. Bu genellikle piyasaya sürülmeye yakın gerçekleşiyor. Elbette, şu anda çok fazla yeni sürüm olmaması da buna yardımcı oluyor. Ancak bu durumu tam olarak açıklamıyor. Eğer oyun iyiyse, bu şüphesiz gelecek yılların en büyük sürümlerinden biri olacağının bir işareti.

Oyunun uygulanabilirliği konusunda şüphe uyandıran tek faktör, lisanslı içerik üzerinde çalışma konusunda çok fazla deneyime sahip olan ancak gerçekten olağanüstü bir şey yayınlamamış olan geliştiricisi Avalanche Software. Eğer bu durumu düzeltmek için bir fırsat varsa, o da şu andır. Çünkü bu oyunun yüksek kaliteli bir versiyonu son derece popüler olma potansiyeline sahip.

Hogwarts Legacy 10 Şubat'ta 700 TL'den satışa çıkacak. Steam mağaza sayfasında,  "Hogwarts Legacy, ilk olarak Harry Potter kitaplarında tanıtılan dünyada geçen bir açık dünya aksiyon RPG oyunudur. Büyülü canavarları keşfederken, karakterinizi özelleştirirken ve iksirler üretirken, büyü yapma konusunda ustalaşırken, yeteneklerinizi geliştirirken ve olmak istediğiniz büyücü haline gelirken tanıdık ve yeni konumlarda bir yolculuğa çıkın. 1800'lü yıllardaki Hogwarts'ı deneyimleyin. Karakteriniz, büyücülük dünyasını parçalamakla tehdit eden eski bir sırrın anahtarını elinde tutan bir öğrenci. Müttefikler edin, Karanlık büyücülerle savaş ve nihayetinde büyücülük dünyasının kaderini belirle. Mirasınız, ondan ne yaptığınızdır. Yazılmamış olanı yaşa." şeklinde bir açıklaması var.

En başta, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımıza bir bakmanızı tavsiye edelim. Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımıza bakmanızda da fayda var. Dahası, Ocak 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar yazımız da sizleri bekliyor. Tabii ki, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar yazımız da var. Sonra, Sons of the Forest çıkış tarihi, fragman, oynanış ve daha fazlası yazımıza da göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Ardından, Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımız sizleri bekliyor olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.