Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.09.2023

RPG oyunlarına meraklı oyuncular için heyecan verici bir dönemdeyiz ve Starfield, son yılların en heyecan verici oyunlarından birini temsil ediyor. Sonuçta, bu efsanevi geliştirici Bethesda'nın neredeyse üç on yıl sonra piyasaya sürdüğü tamamen yeni bir IP. Oyunun PC ve Xbox için piyasaya sürülmesinin ardından, PlayStation hayranları gelecekte bir Starfield PS5 veya Starfield PS4 sürümü olup olmadığını merak ediyorlar.

Starfield PS5 ve PS4 İçin Gelecek Mi?

Starfield, PS5 ve PS4 konsollarında piyasaya çıkmayacak. Oyun artık birinci parti Xbox oyunu ve yalnızca Xbox Series X|S ve PC'de. Çünkü Microsoft Bethesda'yı 2022 yılında satın aldı. Starfield, PS5'e veya PS4'e gelmeyecek Bethesda tarafından yayımlanan yeni sürümlerden sadece biri. Diğer son örnekler arasında Redfall ve Hi-Fi Rush bulunuyor. Bu sadece başlangıç. Bir muafiyet yapılana kadar, gelecekteki Bethesda başlıkları PlayStation platformunda piyasaya çıkmayacak. Yani, PS5 ve PS4 oyuncularına üzgünüz. Starfield'a erişiminiz yok, eğer bir PC veya Xbox konsoluna da sahip değilseniz.

Starfield Neden PS5 ve PS4 İçin Yok?

Starfield, Bethesda'nın 2021 yılında ZeniMax Media'yı satın almasının ardından Microsoft'a ait bir yayıncı olan Bethesda'nın Xbox konsolu özel yapılacak. Microsoft, kendi sahip olduğu birinci parti stüdyolarının oyunlarını yalnızca Xbox ekosistemine piyasaya sürmelerini istiyor, hem Xbox konsollarının donanım satışlarını artırmak hem de Game Pass aboneliklerini artırmak için.

Starfield, lansman gününde Game Pass'te mevcuttu. Bu nedenle zaten abonelik ödemesi yapanlar ekstra bir maliyet olmadan oynayabildiler. Starfield PS4 ve PS5 sürümlerinin gelmeyeceğini bilmek can sıkıcı olabilir. Ancak işler şu an için böyle ve bunu değiştiremiyoruz. Fakat, neyse ki PlayStation konsollarınızda oynayabileceğiniz başka oyunlar da var. En iyi PS4 oyunları yazımız bu konuda size yardımcı olmak için bekliyor. Dahası, en iyi PS5 oyunları yazımız da sizi bekliyor. Bu sayede, her 2 konsol için de güzel tavsiyeler öğrenebilirsiniz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Starfield PS5 ve PS4 sürümü ile ilgili rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok farklı yazı mevcut. Dahası, her geçen gün sitemize daha fazla içerik ekliyoruz. Bu yüzden, kesinlikle takip etmenizi öneririz. Sitemiz üzerinde Starfield rehber yazıları için bir ana sayfa şu anda mevcut değil. Fakat, ilerleyen günlerde böyle bir sayfamız da sizlerle birlikte olacaktır. Türk oyuncular olarak dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz Starfield Türkçe yama yazımıza kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz. Bir de, Starfield hileleri yazımız kesinlikle dikkatinizi çekecektir. Şimdi, biz size iyi oyunlar dileyelim ve oyunla sizi baş başa bırakalım.

Ayrıca, iPhone 15 Türkiye fiyatı ve özellikleri yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede, yeni iPhone 15 modellerinin fiyatlarını ve özelliklerini görebilirsiniz. Sonra, PUBG şekilli nick isim listesi ve şekilli klan nickleri yazımıza bakabilirsiniz. Bu yazımız, en iyi isimleri seçmek konusunda yardımcı olacaktır. Son olarak da, Valorant Crosshair yazımızı önerelim. Zira, bu yazımızda da, kendinize en özel nişangahı seçebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.