Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 13.10.2022

Oyuncular, bir oyun oynarken farklı platformlar seçebiliyorlar. Bazı oyuncular PC seçerken, bazı oyuncular da PlayStation 4 gibi konsollara yöneliyor. PC platformunun her ne kadar donanım gibi önemli avantajları olsa da, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch gibi konsollar da oyuncuları çok rahatlıkla kendilerine çekebiliyor. Çünkü bu konsolların da oldukça önemli özel oyunları bulunuyor. İşte bu yazımızda da, sizlere PlayStation 4 üzerinde oynanabilecek en iyi oyunları sunacağız. Yalnız bu noktada kafalar karışmasın, listemizde sadece konsola özel oyunlar bulunmayacak. Çoklu platform oyunlarına da yer vereceğiz. Sebeplerini de açıklayacağız. Hiç merak etmeyiniz. Son olarak söyleyelim, bu yazımız düzenli olarak güncellenecektir. Bu yüzden, belli aralıklar ile bu yazıyı tekrar ziyaret etmeyi unutmayın! Her neyse, işte en iyi PS4 oyunları!

En iyi PS4 oyunları tavsiyelerimiz

Şimdi, en iyi PS4 oyunları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Paylaştığımız oyunlarla ilgili olarak kısaca bilgi vermeyi de kesinlikle unutmadık. Dilerseniz, bir an önce şimdi sizlerle paylaştığımız listeye geçelim.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V her ne kadar PC platformunda oldukça güzel gözüken bir oyun olsa da, bu oyunun senelerce konsollara özel kaldığını unutmamak lazım. Eski nesil ve şimdiki nesil konsollarda birçok oyuncuyu eğlendiren bu oyun, bizce kesinlikle PlayStation 4 üzerinde oynanmayı hak eden bir oyun. Kontrol rahatlığı, çoklu oyuncu modunda hile bulunmaması ve buna benzer birkaç farklı şey, bu oyunu PlayStation 4 üzerinde oynamanız için oldukça yeterli nedenler.

The Last of Us Remastered

PlayStation markasının en iyi serilerinden bir tanesi olan The Last of Us, orijinal olarak PlayStation 3 için çıkmıştı fakat PlayStation 4 için de bu oyunun bir yenilenmiş sürümü bulunuyor. Özellikle PlayStation 4 Pro üzerinde doğal 4K çözünürlük sunan, farklı modlarda da 60 FPS akıcılığı sunan bu oyunu bizce PlayStation 4 veya PlayStation 4 Pro üzerinde kesinlikle oynamanız gerekiyor. PlayStation 3 üzerinde oynadıysanız bile!

Uncharted 4: A Thief's End

The Last of Us gibi Uncharted serisi de, konsolun oldukça önemli serilerinden. Bu serinin en son oyunu ise Uncharted 4: A Thief's End. Hem senaryo modu ile, hem de çoklu oyuncu ile oyunculara dolu içerik sunan bu oyun, çoklu oyuncu modundaki 60 FPS akıcılığı ile ve senaryo modundaki akla zarar grafikleri ile kesinlikle oyuncuları kendisine çekiyor. Eğer bir PS4 konsoluna sahipseniz, bu oyunu kesinlikle oynamanız gerekiyor.

Uncharted: The Nathan Drake Collection - En iyi PS4 oyunları

Uncharted 4: A Thief's End oynamadan önce serinin diğer oyunlarının tadına bakmak istiyorsanız ve eski nesil bir konsolunuz yoksa, Uncharted: The Nathan Drake Collection var. Bu oyun sayesinde serinin ilk ana 3 oyununu şimdiki nesil konsolunuzda oynayabiliyorsunuz. Ayrıca bu oyunlarda, ve tabii ki serinin 4. oyununda, Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleri de bulunuyor. Daha ne olsun?

Journey

Journey oldukça küçük ama tatlı bir oyun. Bu oyun ile birkaç saatlik bir maceraya çıkacaksınız fakat oyun size tüm duyguları yaşatacak. Eğer şöyle birkaç saat oyalanmak istiyorsanız, bu oyunu kesinlikle PS4 konsolunuzda oynamanız gerekiyor.

Bloodborne

Eğer Journey ile yeterince rahatladıysanız, bir Dark Souls tadında heyecana atılmaya hazırsınız demektir. Dark Souls serisinin geliştiricileri tarafından yapılan Bloodborne, aynı Dark Souls havasını bizlere veriyor. Sadece bu oyun biraz daha hızlı ve aksiyonlu işliyor. Eğer zorlu patron savaşlarına katılmak istiyorsanız ve sinirden yırtınmak istiyorsanız, bu oyunu kesinlikle konsolunuzda denemeniz gerekiyor.

Horizon: Zero Dawn

PS4 konsolunun en yeni özel oyunlarından bir tanesi olan Horizon: Zero Dawn, bizlere oldukça başarılı bir oynanış mekaniği, benzersiz bir açık dünya ve kusursuz bir karakter sunuyor. Benim kişisel olarak 55 saatimi harcadığım bu oyun, kesinlikle bir 55 saati daha hak ediyor. Sony'nin en yeni konsoluna sahipseniz, bu oyunu kesinlikle deneyimlemeniz gerekiyor.

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration - En iyi PS4 oyunları

Rise of the Tomb Raider, PlayStation 4 konsoluna çok geç çıktı ama çıkışını yaparken de aradan geçen o zamanı telafi etti. Oyun, direkt olarak Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration şeklinde çıktı konsola ve içerisinde benzersiz içerikler bulunduruyordu. Eğer bu oyunu henüz oynamadıysanız, konsolunuzda kesinlikle oynamanız gerekiyor. Ayrıca deneyimleyeceğiniz anlar da Horizon: Zero Dawn yapıtına benziyor biraz.

Tomb Raider: Definitive Edition

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration oynamadan önce, serinin bir önceki oyununu oynamak isteyebilirsiniz. Eğer böyle bir düşünceye kapılırsanız, kesinlikle PlayStation 4 üzerinde Tomb Raider: Definitive Edition oynamayı deneyebilirsiniz. Pişman olmayacaksınız.

Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7: Biohazard, son zamanların belki de en başarılı oyunu. Peki, bu oyunu neden PlayStation 4 üzerinde oynamalısınız? Bu soruya tek bir cevabımız var: PlayStation VR. Çünkü bu başarılı korku oyununu, PlayStation 4 ve PlayStation VR ile en baştan, en sona kadar oynayabiliyorsunuz. Bu sanal gerçekçilik modu sadece Sony'nin konsollarına özel olduğu için de, konsol üzerinde oynamanız gerekiyor zaten oyunu. Daha ne diyelim?

Destiny

Bana soracak olursanız, Destiny'nin ilk yılı gerçekten inanılmaz başarısızdı ve kendisini oynamayı hak ettirmiyordu. Fakat ilk yılın ardından gelen içerikler, bu oyunu gerçekten düzeltti ve oynanabilir hale geldi oyun. PC platformunda bulunmayan bu oyunu, eğer FPS oyunları seviyorsanız kesinlikle konsolunuzda denemeniz gerekiyor.

Life is Strange - En iyi PS4 oyunları

Hayatımıza Telltale Games sayesinde giren bölümlük oyunlar, benim en az hoşlandığım oyun tipi. Fakat Life is Strange kesinlikle bir şaheser ve senaryo tabanlı oyunları seviyorsanız, ne olursa olsun bu oyunu oynamanız gerekiyor. Biraz süper güç, biraz gençlik hikayesi, biraz da ergenlik derken oldukça sürükleyici bir senaryo çıkartıyor karşımıza Life is Strange.

Ratchet & Clank

Bir PlayStation klasiği olan Ratchet & Clank, en son çıkışını PS4 için gerçekleştirdi ve o en son çıkışını gerçekleştiren oyun, gerçekten çok güzeldi. Oyunu ben oynadım ve oldukça beğendim. Üstüne üstlük Türkçe dil desteği de bulunuyor. Yani oyunu anlamam gibi bir kaygınız bulunuyorsa, bulunmasın. Böyle klasik bir serinin en yeni oyununu mutlaka oynamanız lazım.

Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV: Black Flag, kişisel olarak PlayStation 4 üzerinde oynadığım ilk ve tek Assassin's Creed oyunu idi. Bunun sebeplerinden bir tanesi de, bu oyunun, konsolun çıkış oyunlarından bir tanesi olmasıydı. Serinin önceki ve sonraki oyunları bir yana, Assassin's Creed IV: Black Flag oldukça başarılı bir Assassin's Creed oyunu idi ve her PlayStation 4 kullanıcısı, bizce bu oyunu oynamalı.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Call of Duty: Modern Warfare Remastered ne yazık ki karşımıza Call of Duty: Infinite Warfare oyununun ekstrası olarak çıktı. Fakat eğer bu oyuna bir şekilde sahip olabildiyseniz, kesinlikle oynamanız gerekiyor. Evet, gerçek para yatırarak birçok avantaja sahip olabiliyorsunuz oyunda. Bu kötü bir şey ama kesinlikle klasik Call of Duty ruhu devam ediyor bu oyunda. En azından eski zamanlarda geçen bir Call of Duty çıkana kadar, Call of Duty: Modern Warfare Remastered rahat rahat idare edecektir.

Watch Dogs 2 - En iyi PS4 oyunları

Bana soracak olursanız, Watch Dogs 2 de oynanması gereken bir oyun. Çünkü şu an piyasada Grand Theft Auto V tarzında başka açık dünya bir oyun yok ve bunca seneden sonra Grand Theft Auto V oyununa geri dönmek de garip kaçabilir. Bu yüzden Watch Dogs 2, PlayStation 4 üzerinde oynanmalı diyorum.

Watch Dogs

Eğer serinin ikinci oyununu oynamadan önce, senaryoya %100 hakim olmak istiyorsanız, Watch Dogs oynamayı deneyebilirsiniz. Özellikle Watch Dogs, PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirdiği zaman oldukça önemli bir roldeydi. Çünkü Grand Theft Auto V çıkana kadar, oyuncular Watch Dogs ile oyalanabilmişti.

The Last Guardian

Tam 10 senedir beklenen bir oyun, sonunda PlayStation 4 için çıktı. Evet, oynanış olarak kusursuz bir yapıt değil The Last Guardian, fakat senaryosu, o senaryonun anlatımı, sanat tasarımı ve grafikleri, gerçekten kusursuz bu oyunun. İşte tam da bu yüzden, bu oyunu kesinlikle deneyimlemeniz gerekiyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Orijinal olarak PlayStation 3 için çıkmış olan The Elder Scrolls V: Skyrim, PlayStation 4 konsoluna The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition şeklinde çıktı. Ben, kişisel olarak The Elder Scrolls V: Skyrim oynadım tabii ki ama tadı damağımda kaldı. Doğal olarak PlayStation 4 konsolumda, daha iyi grafiklerle, daha güzel bir performans ile tekrar oynamak en iyisi olacaktır.

God of War III Remastered - En iyi PS4 oyunları

God of War III Remastered için de biraz önce söylediğimiz her şey geçerli aslında. Orijinal olarak eski nesil konsolda oynadığımız God of War III Remastered, şimdiki nesil bir konsolda, daha iyi bir şekilde oynanmayı kesinlikle hak ediyor. Üstüne üstlük, bu oyunu hiç oynamadıysanız, God of War III Remastered en iyi şansınız diyebiliriz.

Call of Duty: Black Ops III

Call of Duty oyunları genelde PS4 üzerinde popüler oluyor ve Call of Duty: Black Ops III oyunu da, bana soracak olursanız en dengeli Call of Duty oyunu. Ne çok gelecekte, ne de çok geçmişte. Karakter hareketleri tam ayarında, silahlar eğlenceli ve özellikle de zombi modu yeterince derin. Bu yüzden Call of Duty: Black Ops III, bence şimdiki nesil konsolda oynanması gereken bir oyun.

inFamous: Second Son

inFamous: Second Son, bahsi geçen konsolun çıkış oyunlarından bir tanesiydi sanırım. Bu konuda tam emin değilim ama ne olursa olsun, inFamous: Second Son kesinlikle oynanmalı. Bu oyun, grafik olarak oldukça etkileyici idi, birçok internaktif görev bulunuyordu ve tabii ki oynanışı etkileyici idi. Türkçe dublaj ve altyazı desteğini de söylemek lazım tabii. Bu destek bile oyunu oynamaya yeterlidir bizce.

inFamous: First Light

inFamous: Second Son oynadıktan sonra, hikayenin devamı için, daha doğrusu oyunun biraz daha başını görebilmek için inFamous: First Light oynamanız gerekiyor. Bu oyun tabii ki ana oyuna göre daha kısa süren bir senaryoya sahip fakat bu ek paket bile sizi aylarca oyalayabilecek potansiyele sahip.

Guitar Hero Live - En iyi PS4 oyunları

Eğer parti tipi oyunları seviyorsanız, en yeni Guitar Hero oyunu olan Guitar Hero Live yapıtını mutlaka denemeniz gerekiyor. Ülkemizde oldukça pahalı bir pakete sahip bu oyun, neredeyse 500 TL fiyat etiketini bulabiliyor ana oyun ve gitar ama dediğim gibi, PS4 üzerinde bu şekilde enstrüman çalabileceğiniz en iyi oyun bu. Rocksmith diyecek olursanız, ses sistemlerinden ötürü ben PC diyorum.

Until Dawn

Eğer Resident Evil 7 oynamaktan sıkıldıysanız, korkmaya ve gerilmeye Until Dawn ile devam edebilirsiniz. Oyun, ilk çıkışında ciddi FPS problemlerine sahipti fakat günümüzde biraz daha iyileştirilmiş durumda. FPS performansı kötü olsa da, bu güzel senaryo, oynanış ve grafikleri kaçırmamanız gerekiyor.

Heavy Rain & Beyond: Two Souls Collection

Listemize senaryo üzerinden giderken, birkaç PlayStation 3 klasiğinden daha bahsetmemiz gerekir sanırım: Heavy Rain ve Beyond: Two Souls. Bu iki oyun da, senaryo olarak oldukça ağır ve oynarken gerçekten oyunlar sizi içerisine çekiyor. PlayStation 4 için çıkan Heavy Rain & Beyond: Two Souls Collection ise şimdiki nesil konsolcularına o nostaljiyi tekrar yaşatıyor.

Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty: Infinite Warfare başarılı bir oyun değil. Peki neden? Çünkü oyunun çoklu oyuncu modu inanılmaz yetersiz. Bu da, oyunu başarısız yapmaya yetiyor. Çünkü, ister inanın, ister inanmayın, Call of Duty serisi artık çoklu oyuncu tabanlı bir seri. Peki, neden almalısınız bu oyunu? Çünkü senaryosu ve zombi modu, kesinlikle oynamaya değer. Seride ilk kez görev sistemi çok farklı bir şekilde ele alınıyor bu oyunda. Zombi modu ise hiç olmadığı kadar eğlenceli.

Firewatch -En iyi PS4 oyunları

Daha önce Journey oyunundan bahsetmiştim. O oyun sizlere birkaç saatlik bir macera sunuyordu. Firewatch oyunu da oldukça benzer bir deneyim sunuyor sizlere ama tabii Firewatch biraz daha geniş ve serbest bir yapıya sahip. Oyundaki senaryo, diyaloglar, yaşanan bilinmezlikler, anlık korkular ve çok daha fazlası, bu oyunu gerçekten kusursuz yapıyor ve kesinlikle oynamanız gerekiyor.

Driveclub

Gran Turismo oyunlarını saymazsak, şimdiki nesil Sony konsolunda oynayabileceğiniz en kaliteli yarış oyunu bizce Driveclub. Bu oyunun sadece büyük bir eksisi var, o da birçok şeyin gerçek para ile satılması. Tabii ki ana oyun büyük ve araç sayısı yeterli ama bunun üstüne onlarca farklı ek paket ve araç geldi. Bu yüzden oyuncular deneyimlemek istiyor. Yine de grafikler, efektleri ve oynanışı ile çok başarılı bir oyun Driveclub.

No Man's Sky

2016 senesinin en büyük hayal kırıklığı idi No Man's Sky fakat bu oyun şu an içerik olarak oldukça gelişti ve PS4 Pro üzerinde 60 FPS oynanabiliyor. Bu FPS iyileştirmesini, 4K çözünürlüğü ve sürekli olarak güncellenen içeriği eğer göz önünde bulundurursak, bu oyuna tekrar bir şans vermemiz gerekebilir. Belki tam fiyattan almazsınız ama indirim zamanında kesin kaçırmamanız gereken bir yapıt.

Mad Max

Eğer konsolunuzda benzersiz bir açık dünya oyununu deneyimlemek istiyorsanız, Mad Max tam size göre. Farklı açık dünya yapısı, araç dinamikleri, dövüş dinamikleri ve çok daha fazlası sayesinde, klasik o açık dünya oyunları sizlere çok basit görünecek. Senaryosu da çok dolu olmasa da, mutlaka kendisini etkileyebilecek bir kitle bulacaktır.

Entwined - En iyi PS4 oyunları

Journey ve Firewatch gibi bir oyun Entwined. Size güzel ama basit bir senaryo veriyor ve etkilenebiliyorsunuz. Sony ekibinin bağımsız geliştiricilere verdiği önem de zaten bu tür oyunlarla görünüyor.

Outlast 2

PlayStation 4 üzerinde oynayabileceğiniz en iyi korku/gerilim oyunlarından bir tanesidir Outlast 2. Eğer Until Dawn ile işiniz bittiyse, şimdi de güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz bu oyun ile.

Dreamfall Chapters

PC üzerinde, düşük sistemlerde ne yazık ki güzel performans veremeyen Dreamfall Chapters, şimdi de PlayStation 4 üzerinde oynanabilir halde. Bizce, eğer senaryo temelli oyunları seviyorsanız, biraz da İngilizce bilginiz varsa, Dreamfall Chapters oyununu deneyimlemeniz gerekiyor.

Prey

Genellikle Prey tipindeki oyunlardan hoşlanmıyordum ama bu durum, Prey ile değişecek gibi. Prey, Dishonored ve Deus Ex tarzı bir oynanış ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca, bir PlayStation 4 Pro sahibiyseniz, ekstra grafiksel özellikler de sizleri bekliyor olacak.

Injustice 2 - En iyi PS4 oyunları

Eğer ilk Injustice oyununu sevdiyseniz, serinin 2. oyununa kesinlikle aşık olacaksınız. PS4 Pro desteği de sunan bu oyun, dövüş oyunları türünde zirveye oynar nitelikte. Özellikle içerik konusunda inanılmaz zengin olan Injustice 2, kesinlikle şansı hak ediyor.

Tekken 7

Injustice 2 gibi, Tekken 7 de gerçekten başarılı bir dövüş oyunu. İçerik olarak ne yazık ki Injustice 2 kadar bol olamayan Tekken 7, buna karşılık senaryo modunu bizlerin gözüne sokuyor. Çünkü bu oyunun senaryo modu ile, koskoca bir serinin senaryosu son buluyor. Bu yüzden, PS4 üzerinde mutlaka oynanması gereken bir oyun bu.

The Elder Scrolls Online: Morrowind

The Elder Scrolls Online: Morrowind, PlayStation 4 oyuncularına güzel bir nostalji yaşatıyor. Oyun, PS4 Pro üzerinde her ne kadar doğal 4K çözünürlük verse de, oyunun 30 FPS olarak çalışıyor olması, bizce en büyük eksik. Bunun haricinde, The Elder Scrolls Online: Morrowind oyununu PlayStation 4 üzerinde oynamamak için bence bir sebebiniz olmamalı.

DiRT 4

DiRT Rally gibi oldukça başarılı bir oyun olan DiRT 4, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro üzerinde gerçekten çok güzel. Oynanış da, bir kontrolcü ile veya direksiyon seti ile, gerçekten çok güzel hissettiriyor oyuncuya.

Elite Dangerous - En iyi PS4 oyunları

Eğer uzay ve keşif ögelerini seviyorsanız, Elite Dangerous oynamadıysanız, çok şey kaçırıyorsunuz. Halihazırda PC için çıkmış olan Elite Dangerous, PlayStation 4 için çıkışını daha yeni gerçekleştirdi. Ayrıca, oyun aynı PC sürümündeki gibi, rahat bir şekilde oynanabiliyor. Oyunun henüz bir PS4 Pro desteği bulunmuyor. Fakat geliştirici ekip, yakın bir zamanda bu desteğin geleceğini belirtti.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

3 klasik Crash Bandicoot oyununu içerisinde bulunduran Crash Bandicoot N. Sane Trilogy paketi, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyuncularına çok güzel bir nostalji yaşatıyor. Neredeyse tamamen sıfırdan, tekrar oluşturulan bu klasik 3 oyun, yepyeni özelliklerle ve tabii ki PlayStation 4 Pro desteği ile oyunculara sunuluyor.

Minecraft: Story Mode - Season Two

Telltale Games oyunlarını oynarken, arkanıza yaslanıp, sakin ve rahat olmanız gerekiyor. Video oyunları üzerinde de bu rahatlığı en iyi konsollar verebiliyor. Bu yüzden, yeni bir Telltale Games oyunu olan Minecraft: Story Mode - Season Two oyununu PS4 üzerinde mutlaka denemenizi öneriyoruz. Yazımızı güncellediğimiz şu sıralarda, oyunun sadece ilk bölümü çıktı ama sabır güzel bir şey!

Fortnite

Paragon ile güzel bir başarı yakalayan Epic Games ekibinin yeni oyunu Fortnite, PlayStation 4 konsolunun en iyi oyunu değil ama kesinlikle denemeniz gereken bir oyun. Eğer PS4 oynayan arkadaşlarınız varsa, hep birlikte Fortnite alıp, bir an önce oyuna dalmanız gerekiyor. Fakat tek başınıza oynamanız için öneremeyeceğim bir oyun.

Cities: Skylines - PlayStation 4 Edition - En iyi PS4 oyunları

Cities: Skylines bizce kesinlikle PC üzerinde oynanması gereken bir oyun ama güçsüz bir bilgisayarınız varsa ve yanında da bir PlayStation 4 konsolunuz varsa, kesinlikle oyunu PlayStation 4 üzerinde oynamalısınız. Neden? Çünkü Cities: Skylines işlemci üzerinden giden bir oyun. Bu yüzden eğer PC işlemciniz kötüyse, FPS olarak sıkıntı yaşayabilirsiniz. Fakat konsolda ben henüz FPS sıkıntısına denk gelmedim. Gayet güzel optimize olmuş.

Uncharted: The Lost Legacy

Naughty Dog, Sony, PlayStation 4 Pro ve Uncharted. Bir konsol oyuncusunun isteyebileceği her şey. Uncharted serisinin en yeni yan oyunu olan Uncharted: The Lost Legacy, Naughty Dog ekibinin tüm oyunları gibi, kesinlikle herkes tarafından deneyimlenmeli. PS4 üzerinde ve PS4 Pro üzerinde en iyi görünen oyun. Hatta, en iyi performansa sahip olan oyunlardan bir tanesi bu.

Life is Strange: Before the Storm - En iyi PS4 oyunları

Chloe ve Rachel arasında geçen üç bölümlük, ufak, tatlı bir hikaye veriyor bizlere Life is Strange: Before the Storm. Tabii bu oyunu her cihazda oynayabilirsiniz. PC, Xbox One veya PlayStation 4 fark etmeyecektir ama konsolda oynamanın tadı başka olur. Açın dev ekran televizyonunuzu, yayılın koltuğunuza ve oyunun tadına bakın. Bunu PC üzerinde kolayca ve sağlıklı bir şekilde yapabileceğinizi zannetmiyoruz.

Destiny 2

Destiny 2, PlayStation 4 üzerinde 1080p/30 FPS veriyor. PC üzerinde ise sınırsız çözünürlük, sınırsız FPS. Fakat oyun henüz PC platformuna çıkmadığı için, PlayStation 4 üzerinde oynayabileceğiniz en iyi oyunlar listemize giriyor. Zaten ilk oyun PC için çıkmamıştı ve kimse şikayetçi olmamıştı. Oyun yine konsollarda gayet başarılı. Tek sorun 30 FPS.

Final Fantasy IX - En iyi PS4 oyunları

Uzun ve sabırlı bir bekleyiş ardından Final Fantasy IX, sonunda PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirdi. Şu an bir Final Fantasy oyuncusunun aradığı en güzel evren, en güzel karakterler, en güzel görüntüler bizce Final Fantasy IX içerisinde yer alıyor. Bu yüzden bu oyunu kesinlikle PlayStation 4 üzerinde denemenizi öneriyorum.

FIFA 18

Şu an en gerçekçi futbol deneyimini yaşamak için FIFA 18 oynamalısınız. Eğer bir PlayStation 4 sahibiyseniz de çok şanslısınız. Çünkü EA Sports ile Sony arasında özel bir anlaşma yer alıyor. Bu anlaşma sayesinde PlayStation 4 oyuncularına özel FIFA 18 içerikleri veriliyor. Daha ne olsun?

South Park: The Fractured but Whole - En iyi PS4 oyunları

South Park: The Fractured but Whole, önceki South Park oyununu çok başarılı şekilde devam ettiriyor. Birbirinden ilginç ve güzel espriler, göndermeler, tekrar çıkan oynanış ve çok daha fazlası oyuncuları bekliyor.

Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII oldukça eğlenceli bir FPS oyunu. Hatta bizce, özellikle bu oyunu PlayStation 4 üzerinde denemeniz gerekiyor. Çünkü Activision ile Sony arasında olan bir anlaşma yüzünden oyun için çıkacak olan tüm yeni içerikler, öncelikle PS4 oyuncularına çıkıyor. Ayrıca, bizce oyunun en iyi topluluğu da PlayStation 4 üzerinde yer alıyor.

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds - En iyi PS4 oyunları

Evet, Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds tam bir video oyunu değil. Bir ek paket. Yine de bu ek paketin oynanış süresi, günümüzün video oyunları ile yarışır seviyede. Ayrıca Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds sadece PlayStation 4 oyuncularına sunuluyor. Eğer henüz Horizon: Zero Dawn sahibi değilseniz, oyunu alıp, ardından da bu ek paketi deneyimlemeniz gerekiyor. Eğer oyuna sahipseniz, neden hala bu ek paketi almadınız?

L.A. Noire

Rockstar Games ekibinin en farklı oyunlarından bir tanesi olan L.A. Noire; PlayStation 4, Xbox One ve PC için tekrar çıktı. Eğer geçmişte L.A. Noire oynadıysanız, yine de tekrar çıkan halini de denemelisiniz. Eğer henüz L.A. Noire oyununu hiç oynamadıysanız, bunun sizin en iyi fırsatlarınızdan bir tanesi olması mümkün.

The Sims 4 - En iyi PS4 oyunları

Sonunda yeni The Sims oyunu da konsol oyuncularıyla buluştu. Evet, oyunun PS4 sürümünde, PC sürümündeki gibi mod desteği yok ve içerikler henüz tam değil. Yine de The Sims 4 gibi bir oyunu, dev ekranda oynamak daha eğlenceli olacaktır.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR

PlayStation 4 Pro, PlayStation VR sahibiyseniz kesinlikle The Elder Scrolls V: Skyrim VR denemeniz gerekiyor. Sadece sanal gerçekçilik severlere hitap ediyor. Fakat, The Elder Scrolls V: Skyrim evreninde yepyeni bir kapı açıyor oyunculara. Bu yüzden denemenizi öneriyoruz.

The Last Guardian VR Demo - En iyi PS4 oyunları

PlayStation VR kullanıcıları için, bir fan tarafından geliştirilen The Last Guardian VR Demo ile geldi. Bu demonun tam oyunu şu an düşünülmüyor. Bu yüzden, ana oyunun evreninden hoşlandıysanız, kesinlikle bu oyunu deneyimlemeniz gerekiyor.

The Inpatient

The Inpatient, Until Dawn oyununa bir, "Prequel" olarak geliyor. Yine PlayStation VR kullanıcılarına sunulan bu The Inpatient isimli oyun, bizce oynanması gereken bir oyun. Fakat bu gereklilik, Until Dawn ile bir bağı olması ile alakalı. Yoksa oyunun kendisi, kusursuz bir sanal gerçekçilik oyunu değil ne yazık ki.

Monster Hunter World - En iyi PS4 oyunları

Şimdiki nesil konsollar için olan Monster Hunter World, bize soracak olursanız neredeyse kusursuz bir oyun. Ayrıca bu oyun, sadece serisinin severlerine hitap eden bir oyun da değil. Monster Hunter World, PS4 sahibi olan herkese hitap ediyor. Yani, hayatınızda ilk kez bir Monster Hunter oyunu oynuyor olsanız da, kesinlikle çok zorlanmıyorsunuz.

Shadow of the Colossus

Orijinal olarak PlayStation 2 için çıktı. Ardından da Remastered olarak PlayStation 3 için çıktı. Shadow of the Colossus, şimdi de Remake olarak PlayStation 4 oyuncuları ile buluştu. Eğer bu oyunu daha önceki konsollarda oynadıysanız, bizce yine almalısınız. Çünkü PS4 için çıkmış olan Shadow of the Colossus, bir Remake. Yani yeniden çıktı, hem de sıfırdan. Bu yüzden, aynı evreni biraz daha farklı bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Bütün bu oyunlar bir yana, ayrıca güzel bir tavsiyemiz daha var. Dilerseniz, en iyi oyunlar yazımıza bakarak, birden fazla başlıkta en iyi oyunlara bakabilir, onları değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.