Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.03.2023

Star Wars Jedi Survivor içerisindeki karakterler kimler? Devam oyunu Cal'ın yolculuğuna devam ediyor. Dahası, hem yeni hem de eski kişilerle birlikte keşfedecek çok sayıda geniş alanlar olacak. Elbette Cal, müttefiklerin yanı sıra yepyeni düşmanlarla da uğraşmak zorunda kalacak. Bu rehberde Respawn'ın Star Wars Jedi Survivor'ında yer alması planlanan her onaylanmış karakterin üzerinden geçeceğiz. Her biri hakkında, hikayede oynadıkları rol ve birincil güdüleri veya hedefleri ile birlikte derinlemesine daha fazla bilgi paylaşacağız.

Star Wars Jedi Survivor karakterler

Şu anda bildiğimiz Star Wars Jedi Survivor içerisindeki karakterler şunlardır:

  • Cal Kestis
  • BD-1
  • Cere Junda 
  • Bode Akuna
  • Merrin
  • Greez Dritus 
  • Rayvis

 

Star Wars Jedi Survivor karakterler ve açıklamaları

Şimdi, bu karakterler hakkında bildiklerimizi tek tek açıklama zamanı

Cal Kestis

Cal bizim kahramanımız ve Star Wars Jedi Efsanesi'nin baş kahramanıdır. Ayrıca Cal, Survivor'a Jedi Fallen Order'ın sonunda sahip olduğu Jedi eğitimi ve gücü ile başlıyor. Yine de, çok çeşitli yeni bireylerle karşılaşacak ve yol boyunca bir sürü yeni beceri edinecek. Bu yetenekler, diğerlerinin yanı sıra yakalama kancasından yeni Jedi yeteneklerine kadar uzanıyor. Dolayısıyla Cal olarak deneyeceğimiz pek çok yeni araç olacak.

BD-1

Güvenilir robot dostumuz BD-1, ilkinde olduğu gibi devam filminde de yanımızda. Zorlu savaşlarda Cal olarak bize sağlık paketleri vererek can simidimiz olacak. Mahalleli tarafından zaten çok sevilen BD-1, yeni yerleri ziyaret ettiğimizde bizi onlara bir kez daha aşık edecek.

Cere Junda

Cere, Fallen Order'dan geri döndü ve önceki oyun ile Survivor arasında Cal ve gruptan kopmuş gibi duruyor. Eski bir Jedi Şövalyesi olan Cere şu anda bir üs tarafından istihdam edilmektedir. Cere'nin işlevini daha iyi anladığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Bode Akuna

Star Wars Jedi Survivor'da Bode, yapay zekanın yardımıyla yolculuğunun bir kısmında Cal ile birlikte seyahat eden yepyeni bir karakter. Oyunun gördüğümüz ilk önemli yeni karakteridir. Bode'un rolünün kapsamı hala bilinmiyor. Ancak daha fazlasını öğrenince bu yazımızı güncelleyeceğiz.

Merrin

Oyunun hikaye fragmanında Merrin'in gücü tamamen benimsediğini, Jedi yeteneklerini kullandığını ve Cal ile savaşa girdiğini görüyoruz. İlk oyunun bitiminden sonra mürettebata girdi. Böyle de kalacak gibi duruyor. Oyundaki bir diğer arkadaş olan Merrin, Cal keşif yaparken onunla birlikte seyahat edecek. Ayrıca, düşmanlara saldıracak ve kombolar da yapacak.

Greez Dritus

Jedi Survivor'da Greez, Stinger Mantis lideri rolüyle yeniden karşımıza çıkıyor. Ancak devam filminde daha canlı bir görüntüye sahip ve saçlarını uzatmış. Cal ve mürettebatla birlikte çıktığı yolculuktan keyif alıyor gibi duruyor. Bu da, son beş yılın ona iyi geldiğini kanıtlıyor.

Rayvis

Oyunun oynanış tanıtım fragmanında Rayvis'i Cal'ı takip ederken anlık olarak görebiliyoruz. Oyundaki o büyük rolü ne, bilmiyoruz. Yine de insanlara Cal'ı öldürmelerini emrettiği için oyunda büyük bir rol sahibi gibi duruyor.

Star Wars Jedi Survivor karakterler dışında ne önerirsiniz?

Oyun içerisinde karşımıza çıkacak olan karakterler, bildiğimiz kadarıyla şimdilik bu kadar. Tabii, ilerleyen günlerde, karakterler hakkında daha fazla bilgi alınca, bu yazımızı güncelleyeceğiz. Şimdi, size diğer yazılarımızı önerme zamanı. Önce, Star Wars Jedi Survivor çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı rehber yazımızı önerelim. Zira, konumuzla alakalı. Sonra, STAR WARS Jedi Survivor sistem gereksinimleri rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, oyunu oynamayı planlıyorsanız, sahip olmanız gereken sistem mevcut. Star Wars Jedi Survivor karakterler listesi yazımız bitmeden, birkaç şey daha önerelim.

Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.