Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.12.2022

STAR WARS Jedi Survivor, günümüzde merakla beklenen bir yapım. Sonuçta, Star Wars serisine ait. Fakat, ne yazık ki hala bir çıkış tarihi göremedik. Ama, tabii ki tahminler var. Zira, 13 Mart 2023 tarihinde çıkacağı dedikodusu var. Fakat, bunun yerine, resmi STAR WARS Jedi Survivor sistem gereksinimleri çıktı. Biz de, bu yazımızda sizlere bu sistem gereksinimlerini listeledik. Yazımızın en sonunda, sistem gereksinimleri listesi var. Fakat, biz listemize geçmeden önce, bu listeleri inceleyeceğiz.

STAR WARS Jedi Survivor sistem gereksinimleri

Bizden öncelikle minimum olarak Windows 10 64-bit işletim sistemi istiyor. İşlemci olarak, Intel Core i7-7700 ya da Ryzen 5 1400 gerekli. Ayrıca, 8 GB RAM de şart. Ekran kartı olarak ise, 8 GB VRAM GTX 1070 ya da Radeon RX 580 gerekli. Depolama alanı ise dudak uçuklatıcı. Zira, bizden 130 GB alan istiyor.

Sistem gereksinimleri listesinin önerilen kısmında ise durum pek de kötü değil. İşlemci olarak Intel Core i5-11600K ya da Ryzen 5 5600X istiyor bizden. Dahası, RAM olarak 16 GB gerekli. Dahası, ekran kartı açısından ise bizlerden RTX 2070 ya da RX 6700 XT modelleri gerekli. Tabii, depolama alanı yine aynı. Fakat cidden, 130 GB nedir? Dünyaları indireceğiz anlaşılan. Umarız ki, indirme boyutu o kadar fazla olmaz. Şimdi, listemizi sizinle paylaşalım.

STAR WARS Jedi Survivor sistem gereksinimleri steam sızdırılan görüntü

STAR WARS Jedi Survivor sistem gereksinimleri (Minimum):

  • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit
  • CPU: 4 çekirdek ve 8 iş parçacığı Intel Core i7-7700 ya da Ryzen 5 1400
  • RAM: 8 GB
  • GPU: 8 GB VRAM GTX 1070 ya da Radeon RX 580
  • Depolama: 130 GB

Eğer yukarıda bahsettiğimiz sisteme sahipseniz, düşük ayarlarda 30 FPS oynamanız mümkün demektir.

STAR WARS Jedi Survivor sistem gereksinimleri (Önerilen):

  • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit
  • CPU: 4 çekirdek / 8 iş parçacığı ya da Intel Core i5-11600K ya da Ryzen 5 5600X
  • RAM: 16 GB
  • GPU: 8GB VRAM | RTX 2070 ya da RX 6700 XT
  • Depolama: 130GB

Yukarıda bahsettiğimiz sisteme sahipseniz, rahat bir şekilde oynamanız mümkün demektir. Zira, Steam sayfasında resmi olarak paylaşılan sistem gereksinimleri bu şekilde.

Başka ne önerirsiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde başka oyunlar hakkında da bilgi verdik. Şimdi, Portal RTX sistem gereksinimleri yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Dahası, The Callisto Protocol sistem gereksinimleri bilgileri de sitemizde var. Bir de, Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri bilgileri de mevcut.

Bu oyun nedir?

Ayrıca, STAR WARS Jedi Survivor sistem gereksinimleri yazımızda bir de oyundan bahsedelim. Respawn Entertainment bu oyunu yaratırken, Electronic Arts da dağıtımını yapacak. Oyun 25 Ocak 2022'de bir birinci şahıs nişancı ve bir strateji oyunuyla birlikte göründü. Celebration Anaheim'da 27 Mayıs 2022'de gösterime giren bir CGI tanıtım fragmanında, oyunun adı ve ortamı hakkında bazı ön bilgiler kamuoyuna açıklandı. Oyunun oynanış fragmanı 8 Aralık 2022'de The Game Awards 2022 sırasında çıkacak.

Ayrıca, oyunun Steam sayfasında, "STAR WARS Jedi Fallen Order'daki olaylardan beş yıl sonra, STAR WARS Jedi Survivor kaldığı yerden devam ediyor. Galakside kalan birkaç Jedi'dan biri olan Cal, İmparatorluğun amansız takibinden sürekli bir adım önde olmak zorunda. Tecrübeli Respawn Entertainment ekibi tarafından yaratılan Jedi Survivor, Jedi'da bulunan heyecan verici savaş üzerine inşa edilecek: Fallen Order'da bulunan heyecan verici savaşın yanı sıra efsanevi STAR WARS hikayeleri, dünyaları ve karakterleri üzerine inşa edilecek. 2023'te piyasaya çıktığında, STAR WARS Jedi Survivor, her yerdeki oyunculara daha zengin ve daha kapsamlı bir STAR WARS deneyimi sunmak için en yeni nesil oyun donanımları için geliştiriliyor." şeklinde anlatıldı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.