Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 18.01.2023

Sons of the Forest ekibi haritası ile ilgili bilgi verdi. The Forest ile aynı adı taşıyan ve yakında çıkacak olan bir hayatta kalma korku oyunu olan Sons of the Forest bir devam oyunu. Rust, Minecraft, Ark: Survival Evolved ve diğerleri gibi oyunlarla bu tür oyunlar bir süredir mevcut. Ayrıca, birçok oyuncu, bu oyunlarda yarattıkları dünyalarda ve orada yapabilecekleri şeylerin çokluğunda kayboluyor. Sons of the Forest, bu deneyimi yeni yollarla genişletmeyi hedefine aldı. İstediğiniz her şeyi yaratabilirsiniz. Dahası, bu ortamda olabildiğince uzun süre hayatta kalmaya çalışabilirsiniz.

Geliştirici, Sons of the Forest haritası hakkında bilgi verdi

Sons of the Forest geliştirme ekibi GamesRadar'a verdiği bir röportajda dünyanın genişliği ve kapsamı hakkında konuştu. Oyuncular, orijinal oyundan yaklaşık dört kat daha büyük olacağını, ancak ayrıntı veya derinlik kaybı olmayacağını tahmin edebilirler. Geliştirme ekibi çevrenin son derece çeşitli olacağını ve oyunun önemli ölçüde daha karmaşık olacağını belirtti. Daha da ilgi çekici bir şekilde, bunu "nihai kamp simülatörü" olarak adlandırdılar, bu da keşfedilmeye değer büyüleyici bir ortamla sonuçlanmalıdır.

Geliştirici, "Sadece ölçek olarak, dünya The Forest'ın yaklaşık 4 katı büyüklüğünde. Ancak bu kez her şey daha ayrıntılı. Daha fazla bitki ve ağaç çeşitliliği, daha fazla odun ve kütük türü var." dedi. Ayrıca,  "Örneğin bir Molotof Kokteyli ürettiğinizde, oyuncunun bez alıp bir şişe votkaya soktuğunu görüyorsunuz. Duvara bir kütük yerleştirdiğinizde veya bir zemini kestiğinizde oyuncunun bunu gerçekten yaptığını görüyorsunuz. Bunun nihai kamp simülatörünün korkunç bir korku hayatta kalma oyunuyla buluşması gibi hissettirmesini istedik." dedi.

Sons of the Forest şu an itibariyle çıtayı yükseltmek için çaba sarf ediyor gibi duruyor. Özellikle de o Sons of the Forest haritası, efsane olacak gibi duruyor. Oyunculara odun toplamak gibi görevlerde yardımcı olabilecek bir yapay zeka arkadaşı gelecek. Sadece keşfedecek geniş bir evreniniz değil, aynı zamanda bir suç ortağınız da olacak.

Şimdi, Trainwrecks popüler Twitch yayıncıları hakkında önemli açıklamalar yaptı yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Bu yazımızda, çok da eski olmayan bir dramadan bahsettik. Ayrıca, Call of Duty Modern Warfare 2 Twitch drop ile ilgili her şey rehber yazımız da var. Tabii, geçti Bor'un pazarı fakat gelecekteki benzer etkinlikler için de bir rehber olacaktır. Bir de, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımızı tavsiye ederiz. Sonuçta, merakla beklediğimiz bir oyun. Sadece bizim değil, herkesin merak ettiği bir oyun. Dahası, yeni gereksinimler açıklandı. Kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.