Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.12.2022

Snapchat, kesinlikle başarılı bir uygulama. Zira, arkadaşlarla eğlenceli sohbetler ile kullanması gerçekten keyifli. Fakat, bir yerden sonra sıkması da muhtemel. Sonuçta, her zaman herkesle konuşma isteği olmuyor içimizde. Diyelim ki, siz de böyle bir durumdasınız. Dahası, artık Snapchat hesabınızı istemiyorsunuz. Bu durumda, Snapchat hesap silme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekecek. Bunun için yapmanız gereken şeyler de çok da zor değil aslında. Zaten, bu yazımızda şimdi sizlere adım adım anlatacağız. Bu sayede, kolay bir şekilde hesabınızı silebileceksiniz.

Snapchat hesap nasıl silinir?

Mobil uygulamadaki Snapchat ayarlarınızda, Snapchat hesabınızı silme sürecinde size yol gösteren hiçbir şey bulamazsınız. Endişelenmeyin, zira bir Snap hesabını silme işlemi mümkündür. Ancak yalnızca bir web tarayıcısı aracılığıyla.

Snapchat hesap silme:

  1. Bir web tarayıcısında accounts.snapchat.com adresine giderek Snapchat hesabınızda oturum açın. Not: Oturum açma doğrulamasını etkinleştirdiyseniz, mobil cihazınıza oturum açmak için uygun alana girmeniz gereken bir kod mesaj olarak gönderilecektir.
  2. Hesabımı Yönet menüsünden Hesabımı Sil öğesini seçin.
  3. Giriş bilgilerinizi bir sonraki sayfadaki alanlara girin ve Devam Et'e tıklayın. Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, arkadaşlarınızın artık hesabınız üzerinden sizinle bağlantı kuramayacağını lütfen unutmayın. Herhangi bir seriyi, skoru veya sohbeti devam ettirmek istiyorsanız bunu yapmak istediğinizden emin olun.
  4. Bir sonraki sayfada, hesabınızın iptal edildiğini bildiren bir bildirim göreceksiniz. Mobil uygulamayı açarsanız, devre dışı bırakma isteminizin sizi otomatik olarak oturumunuzu kapattığını fark etmelisiniz.
  5. Snapchat hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün beklemeniz gerekir. Hesabınız bundan sonra otomatik olarak devre dışı bırakılacaktır.

 

Snapchat hesabı nasıl geri açılır?

Hesabınızı iptal etme konusunda fikrinizi mi değiştirdiniz? Öyleyse, devre dışı bıraktıktan sonraki 30 gün içinde her zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Yeniden etkinleştirmek için, uygulamada veya web'de kullanıcı adınız (e-posta adresiniz değil) ve şifrenizle Snapchat hesabınızda oturum açmanız yeterlidir.

Hesabınızı yeni devre dışı bıraktıysanız ve yeniden etkinleştirmeye çalışıyorsanız, devre dışı bırakma prosedürü tamamlanana kadar beklemeniz gerekir ve 24 saate kadar sürmesi muhtemeldir.

Hesabınızdaki e-posta adresinizi doğruladıysanız, hesabınızın başarıyla sonlandırıldığını bildiren bir e-posta almanız gerekir. Bu e-postayı aldıktan sonra hesabınızı yeniden etkinleştirmek için hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Snapchat hesabı neden kapatılır?

İnsanlar, aşağıdaki durumlarda Snapchat hesap silme veya dondurma işlemi gerçekleştiriyor:

  • Artık arkadaşlarınızla snap atamıyor veya iletişim kuramıyor, snaplerini veya sohbetlerini okuyamıyor, hikaye gönderemiyor veya hikayelerine göz atamıyorsanız.
  • Snapchat kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız.
  • Çok fazla arkadaşınız var ve hepsini gözden geçirip kaldırmak yerine yeni bir hesapla baştan başlamak istiyorsunuz.
  • Can sıkıntısı, korkunç deneyimler, uzun süreli bir dijital detoks, önceliklerde bir değişiklik vb. nedenlerle Snapchat kullanmayı bırakmak istiyorsunuz.

 

Snapchat'te çok fazla bilgi paylaşmaktan endişe ediyorsanız, etkileşim şeklinizi ve gönderdiğiniz bilgileri daha özel hale getirmek için birçok gizlilik ayarını düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde Snapchat hesap silme ve yeni bir hesap oluşturma gerekmez.

Snapchat mesajlarını nasıl silerim?

Snapchat mesajlarını silme işlemi için profilinize gidin ve Ayarlar'a girin. Hesap İşlemleri bölümüne ilerleyin ve Konuşmayı Temizle'ye dokunun. Silmek istediğiniz konuşmaların yanındaki X işaretine basın.

Bir Snapchat hesabını nasıl arayabilirim?

Kişilerinizden Snapchat'teki kişileri bulmak için Profiliniz > Arkadaş Ekle > Arkadaşlarınızı davet edin öğesine dokunun. Alternatif olarak, arama yapmak için ekranın üst kısmındaki büyütece dokunun veya birinin Snapcode'unu tarayın ve Arkadaş Ekle'ye dokunun.

İkinci bir Snapchat hesabını nasıl oluşturabilirim?

Uygulamada ikinci bir Snapchat hesabı eklemek için Profiliniz > Ayarlar > Oturumu Kapat > Kaydol bölümüne gidin. E-posta adresi başına yalnızca bir Snapchat hesabınız olması mümkündür. Ancak yeni hesabı ayarlamak için aynı telefon numarasını kullanabilirsiniz.

Snapchat müşteri hizmetleriyle nasıl iletişime geçerim?

Snapchat destek ekibiyle iletişime geçmek için Profiliniz > Ayarlar > Destek > Yardıma İhtiyacım Var > Bize Ulaşın seçeneklerine dokunun. Bir kategori seçin ve uygun formu doldurun.

Snapchat hesap silme dışında ne önerirsiniz?

Elbette, sitemiz üzerinde Snapchat hesap silme rehberi dışında da yazılar mevcut. Şimdi Snapchat ile ilgili yazı arıyorsanız, Snapchat kullanıcı adı değiştirme rehber yazımıza göz gezdirin. Ayrıca, ST ne demek yazımız da faydalı olacaktır. Önce, Snapchat giriş rehberi yazımıza bakmanız da şart. Bir de, Discord giriş rehberimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Bir de, kesin olarak Snapchat ve Snapchat Plus nedir, nasıl çalışır ve amacı nedir yazımıza bakmanız şart. Bütün bu rehberler sayesinde, birçok konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Tabii, sitemiz genel olarak oyun odaklı. Bu sebeple, oyun önerisi de arıyor olabilirsiniz. Öyleyse sizleri, En iyi oyunlar rehber yazımıza alalım.

Snapchat hesap silme bana ne kazandırır?

Snapchat hesap silme rehberimiz sayesinde, ihtiyacınız olduğunda nasıl hesabınızı kapatacağınızı öğrenirsiniz. Bu sayede, zorunda hissettiğiniz anda hesabınızı silmeniz mümkün. Tabii, zorunda olmanız gerekmez. Aynı zamanda, daha fazla bu uygulamada olmak istemiyor da olmanız mümkün.

Şartlar ve durumlar her ne ise, ona göre adım atmanıza yardımcı olur. Böyle bir adım atmaya karar vermek elbette kolay değildir elbette. Bu yüzden, karar vermeniz konusunda da yardımcı olacaktır. Zira, Snapchat hesap silme başlığımız altında birçok soruya yanıt getirdik. Hatta, silme sebeplerinden dahi bahsettik. Umarız ki, sizlere olabildiğince faydalı olmuştur.

Snapchat nedir?

Snapchat hesap silme yazımızda, bir de uygulamadan bahsetmesek, gerçekten ayıp olurdu. Bu yüzden, gelin bir de uygulamadan bahsedelim. Snap Inc., eski adıyla Snapchat Inc., bir Amerikan multimedya anlık mesajlaşma yazılımı ve hizmetidir. Snapchat'in ana avantajlarından biri, fotoğrafların ve mesajların alıcıları tarafından kullanılamaz hale gelmeden önce genellikle yalnızca kısa bir süre için görüntülenebilir olmasıdır. Uygulama, kişiden kişiye fotoğraf paylaşımına odaklanmaktan, kullanıcıların 24 saatlik kronolojik içerikten oluşan "Hikayeler "inin yanı sıra reklamverenlerin reklam destekli kısa biçimli içerik göstermesine olanak tanıyan "Keşfet "i de içerecek şekilde gelişmiştir. Kullanıcılar ayrıca görüntüleri "sadece benim gözlerim" adı verilen şifre korumalı bir alana kaydedebiliyor. Ayrıca görünüşe göre uçtan uca şifrelemenin sınırlı kullanımını da içeriyor ve gelecekte kullanımını genişletmeyi umuyor.

Snapchat eski Stanford Üniversitesi öğrencileri Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından kuruldu. Sosyal ağlar için yeni, mobil öncelikli bir yönelimi yansıtması ve kullanıcıların sanal çıkartmalar ve artırılmış gerçeklik nesneleriyle etkileşimine büyük önem vermesiyle dikkat çekti. Snapchat'in Temmuz 2021 itibarıyla günlük aktif kullanıcı sayısı 293 milyon olup, bir önceki yıla göre %23 artış göstermiştir. Her gün ortalama dört milyardan fazla Snap gönderilmektedir. Snapchat genç nesiller arasında, özellikle de 16 yaşın altındakiler arasında popülerdir ve bu da ebeveynler için çeşitli gizlilik endişelerini beraberinde getirmektedir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.