Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.12.2022

Snapchat, aslında kullanması çok da zor olmayan bir uygulama. Fakat, bazen karışık gelen yerleri olabiliyor elbette. Bu yüzden, sizler için birçok rehber hazırlıyoruz. Bu rehberlerimizden biri ile karşınızdayız yine. Snapchat giriş rehberimizde, önemli bir soruyu yanıtlayacağız. Snapchat uygulamasına nasıl giriş yapılır, adım adım anlatacağız. Dilerseniz, lafı çok da fazla uzatmadan sizleri rehberimiz ile baş başa bırakalım.

Snapchat nasıl giriş yapılır?

Şimdi, adım adım Snapchat uygulamasına giriş yolunu anlatacağız.

  1. Snapchat uygulamasını etkinleştirin: Hesabınızda oturum açmak için telefonunuzdaki sarı Snapchat simgesini açın. Aşağıda verilen görseli ilham kaynağı olarak kullanabilirsiniz.
  2. Giriş'e tıklayın: Snapchat uygulamasını açtığınızda, sizden Giriş Yapmanızı veya Kaydolmanızı ister; Giriş Yap'ı seçin. Bu nedenle, yepyeni bir kullanıcıysanız, katılarak devam edebilirsiniz. Ancak yapmamız gereken bir şey var. Bu nedenle, bir sonraki aşamaya geçmek için "Giriş Yap" seçeneğini seçin.
  3. Telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girin: Bir sonraki aşamada doğrulama için e-posta adresimizi veya telefon numaramızı gireceğiz.
  4. Şifrenizi girin: Telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girdikten sonra mevcut şifrenizi girin. "Şifremi Unuttum" seçeneğini seçerek, hatırlayamadığınız takdirde şifrenizi hızlı bir şekilde sıfırlayabilirsiniz.
  5. Giriş düğmesine tıklayın: Giriş yapmak için Giriş düğmesine tıklayın. Şifrenizi girdikten sonra, Snapchat hesabınıza giriş yapmayı tamamlamak için aşağıda gösterilen "Giriş Yap" düğmesine tıklayın.
  6. Snapchat'in kişilerinize erişmesine izin verin: Snapchat'e giriş yaptıktan sonra, Snapchat'in kişilerinize erişmesine izin vererek kişilerinizi programla senkronize edin. Kişilerinizi uygulamada yayınlayın. Bu kolay adımları tamamladığınız anda Snapchat'i kullanabilirsiniz.
  7. Snapchat'in arama yapmasına izin verin: Ardından, uygulamayı arama yapmak ve almak için kullanabilmeniz için Snapchat'e arama yapma izni verin.

 

Snapchat oturum kapatma prosedürü nedir?

Snapchat uygulamasına giriş yaptınız diyelim. Fakat, çıkmak mı istiyorsunuz? Öyleyse, Snapchat hesabınızdan çıkış yapmak gerek. Endişelenmeyin. Akıllı telefonunuzda Snapchat uygulamasını başlatın. Ana ekranda Bitmoji simgesini seçin. Bundan sonra, ayarlar simgesini seçin. Aşağı kaydırırsanız "Oturumu Kapat" seçeneğini bulacaksınız. Snapchat'ten çıkış yapmak için üzerine dokunun.

Snapchat hesabımı tamamen devre dışı bırakabilir miyim?

Snapchat profilinizi gerçekten silebilirsiniz. Chrome tarayıcısını kullanarak accounts.snapchat.com adresini ziyaret edin. Bunu yaptıktan sonra hesabınıza giriş yapın. Menüden "Hesabımı Sil"i seçin. Hesabınızı tamamen kaldırmak için, devre dışı bıraktıktan sonra en az 30 gün beklemeniz gerekir.

Snapchat hesabıma giriş yapmaya çalıştığımda şifremi unutursam ne olur?

Snapchat şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmenize gerek yok. Snapchat hesabınızda oturum açtığınızda, şifrenizi hızlı bir şekilde geri alabilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek için menüden "Şifrenizi mi unuttunuz?" seçeneğini seçin. Doğrulama için Snapchat tarafından kayıtlı cep telefonu numaranız veya e-posta adresiniz istenecektir. Kayıtlı telefona veya adrese bir OTP de gönderilecektir. Doğrulama prosedürü tamamlandığında, şifreyi girin ve gitmeye hazırsınız. Ayrıca, Snapchat şifrenizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Snapchat bilgisayarınızda nasıl kullanılır?

Snapchat, platformunun web sürümünü kullanıma sundu, ancak şimdi bir sorun var: Şu anda tarayıcı olarak yalnızca Chrome veya Microsoft Edge kullanabilirsiniz. Snapchat'e bir web tarayıcısından erişmek için https://web.snapchat.com adresine gidin. Mobil uygulamadan e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak oturum açın.

Snapchat ile web üzerinde ne yapabilirim?

Snapchat'in web sürümü programın iletişim işlevlerine odaklandığından, fotoğrafları Hikayenizde yayınlamak veya arkadaşlarınızla paylaşmak için telefonunuza bağlı kalmak isteyebilirsiniz. Yine de daha geniş klavyeyi kullanarak tartışmalara devam edebilirsiniz ve sesli ve görüntülü aramalar yapabilirsiniz. Ayrıca, diğer kişilerin size gönderdiği fotoğrafları doğrudan onların Hikayelerini izleyerek görüntüleyebilirsiniz. Snapchat sohbetlerinin akıllı telefon versiyonunda bulunan özelliklerin birçoğu web versiyonunda da mevcut. Örneğin tepkileri kullanabilirsiniz ve belirli mesajlara yanıt verebilirsiniz. Tarayıcı ayrıca lens seçenekleri de veriyor.

Snapchat'in web arayüzündeki sohbet penceresi daha fazla alana sahip ve dahil olduğunuz her sohbeti görmenizi sağlayarak aralarında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor. Daha büyük ekran sayesinde bu mümkün hale geliyor, bu nedenle Snapchat'i çoğunlukla aramalar, grup sohbetleri ve doğrudan mesajlaşma için kullanıyorsanız, telefonunuzu çok fazla çıkarmak zorunda kalmamaktan kesinlikle memnun kalacaksınız. Web sürümü ve uygulama konuşmaları senkronize ettiğinden, platformlar arasında geçiş yaparsanız hiçbir sohbeti kaybetmezsiniz.

Bilgisayarda Snapchat eskiden nasıl çalışırdı?

Kullanıcılar daha önce Snapchat uygulamasına PC'de giriş yapmak için bir Android emülatörü indirmek zorundaydı. Android işletim sistemi için bir emülatör kullanarak Google Play Store'dan mobil uygulamaları indirebilirsiniz ve kullanabilirsiniz. Bu emülatörü bilgisayarınıza kurduktan sonra resmi Snapchat uygulamasını indirebilirsiniz. BlueStacks en iyi bilinen ve sıklıkla kullanılan Android emülatörlerinden biridir.

Ancak, bu prosedür artık gerekli değildir ve başlangıçta iyi performans göstermiyordu. Snapchat, herhangi bir nedenle kullanıcıların hizmetlerine erişmek için Android emülatörlerini kullanmalarını engellemek için yoğun bir çaba sarf etti. Şirket ya tüketicilerin iyi çalışmayan bir sürümü kullanmasını istemiyordu ya da emülatör kullanımıyla ilişkili bazı güvenlik ve gizlilik tehlikeleri olabilirdi.

Mac'te Snapchat'i nasıl kullanabilirim?

Snapchat'e Mac'te Chrome veya Edge web tarayıcıları üzerinden erişilebilir, ancak işlevler basit metin sohbetleri ve görüntülü aramalarla sınırlıdır. Mobil uygulamanızı çevrimiçi uygulamaya bağlamak için www.snapchat.com adresini ziyaret edin, Snapchat hesabınıza girin ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.

Chromebook üzerinde Snapchat giriş nasıl yapılır?

Chromebook'ta Snapchat'e Chrome web tarayıcısını kullanarak erişebilirsiniz. Kullanılabilen tek özellikler basit metin sohbetleri ve görüntülü aramalardır. Mobil uygulamanızı çevrimiçi uygulamaya bağlamak için www.snapchat.com adresini ziyaret edin, Snapchat hesabınıza girin ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.

Snapchat'te Karanlık Modu nasıl kullanırım?

Snapchat'in Koyu Moduna erişmek için iOS'ta profil sembolünüze basın ve Ayarlar (dişli simgesi) > Görünüm > Her Zaman Koyu öğesini seçin. Android cihazınızda koyu temayı etkinleştirebilseniz de, şu anda Android için resmi bir Snapchat Koyu Modu bulunmamaktadır.

Snapchat giriş rehberi dışında neler var?

Snapchat konusunda da birden çok rehber yazımız mevcut. Şimdi, Snapchat hesap silme rehberimize göz gezdirmeniz mümkün. Ayrıca, Snapchat kullanıcı adı değiştirme rehberimiz de sitemizde var. Dahası, ST ne demek rehber yazımız da sizlere faydalı olacaktır. Bu rehber yazılarımız sayesinde, Snapchat uygulamasına çok daha hakim olabilirsiniz. Bir de, kesin olarak Snapchat ve Snapchat Plus nedir, nasıl çalışır ve amacı nedir yazımıza bakmanız şart.

Snapchat nedir?

Snapchat giriş yazımızda, bir de uygulamadan bahsetmesek, gerçekten ayıp olurdu. Bu yüzden, gelin bir de uygulamadan bahsedelim. Snap Inc., eski adıyla Snapchat Inc., bir Amerikan multimedya anlık mesajlaşma yazılımı ve hizmetidir. Snapchat'in ana avantajlarından biri, fotoğrafların ve mesajların alıcıları tarafından kullanılamaz hale gelmeden önce genellikle yalnızca kısa bir süre için görüntülenebilir olmasıdır. Uygulama, kişiden kişiye fotoğraf paylaşımına odaklanmaktan, kullanıcıların 24 saatlik kronolojik içerikten oluşan "Hikayeler "inin yanı sıra reklamverenlerin reklam destekli kısa biçimli içerik göstermesine olanak tanıyan "Keşfet "i de içerecek şekilde gelişmiştir. Kullanıcılar ayrıca görüntüleri "sadece benim gözlerim" adı verilen şifre korumalı bir alana kaydedebiliyor. Ayrıca görünüşe göre uçtan uca şifrelemenin sınırlı kullanımını da içeriyor ve gelecekte kullanımını genişletmeyi umuyor.

Snapchat eski Stanford Üniversitesi öğrencileri Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından kuruldu. Sosyal ağlar için yeni, mobil öncelikli bir yönelimi yansıtması ve kullanıcıların sanal çıkartmalar ve artırılmış gerçeklik nesneleriyle etkileşimine büyük önem vermesiyle dikkat çekti. Snapchat'in Temmuz 2021 itibarıyla günlük aktif kullanıcı sayısı 293 milyon olup, bir önceki yıla göre %23 artış göstermiştir. Her gün ortalama dört milyardan fazla Snap gönderilmektedir. Snapchat genç nesiller arasında, özellikle de 16 yaşın altındakiler arasında popülerdir ve bu da ebeveynler için çeşitli gizlilik endişelerini beraberinde getirmektedir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.