Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.05.2023

Günümüzde en çok kullanılan iletişim platformlarından bir tanesi kesinlikle Discord. Sonuçta arkadaşlarla konuşmak, topluluklar ve hatta iş için bile kullanmak mümkün. Şimdi, Discord giriş yapma yollarından bahsedeceğiz. Zira, bunca imkanı olan bir platformu kullanmak için önce giriş yapmak gerekli. Bu yüzden biz de, olabildiğince detaylı bir şekilde giriş yapma işlemlerini anlatacağız. Dilerseniz, bir an önce bu detaylara geçelim.

Discord uygulamasına giriş yapmak

Discord giriş işlemlerinden bahsedeceğiz şimdi ve sonra da adım adım anlatacağız. Diyelim ki Discord'u bir PC veya Mac'te kullanmak istiyorsunuz. Şimdi yapmanız gereken bir şey var. Diğer yazılımlarda olduğu gibi masaüstündeki veya başlat menüsündeki simgesine tıklamak. Uygulamayı henüz indirmediyseniz, bunu resmi web sitesi olan www.discord.com adresinden yapmanız gerek. Yani, indirme ve yükleme işlemi tamamlandıktan sonra başlatmanız gerekir.

Bir sonraki adım, Discord hesabınıza girmek için boş olan "e-posta" alanına e-posta adresinizi girmektir. Lütfen platform kaydı sırasında verdiğiniz e-posta adresini kullanarak giriş yapmanız gerektiğini unutmayın. Henüz bir e-posta adresiniz yoksa, ekranda beliren "Kayıt Ol" düğmesine tıklayarak hızlıca bir tane oluşturabilirsiniz.

Şimdi şifrenizi, e-posta adresinizi girdiğiniz şekilde boş olan "şifre" bölümüne girmelisiniz. Lütfen büyük/küçük harf kullanımının şifrenizin nasıl girileceğini etkilediğini unutmayın. Bu nedenle şifrenizi kayıt işlemi sırasında girdiğiniz gibi yazın.

Şimdi yapmanız gereken tek şey, yukarıdaki iki alandaki bilgileri doldurmak. Sonra şifre kutusunun altındaki düğmede görünen "Giriş" düğmesine tıklamaktır. Bilgiler doğru girildiyse giriş yapacaksınız. Ancak e-posta adresinizi veya şifrenizi yanlış yazdıysanız, girişinizi tekrar kontrol etmenizi isteyen bir uyarı alacaksınız.

Discord uygulamasına nasıl giriş yapılır?

 1. Önce, uygulamayı henüz indirmediyseniz, indirmeniz gerek. Bunun için www.discord.com adresini kullanmanız mümkün.
 2. Ardından, indirme ve yükleme işlemi tamamlandıktan sonra başlatmanız gerek.
 3. Sonra ise, Discord hesabınıza girmek için boş olan "e-posta" alanına e-posta adresinizi girmek gerek.
 4. Şimdi şifrenizi, e-posta adresinizi girdiğiniz şekilde boş olan "şifre" bölümüne girmelisiniz.
 5. Bütün bilgileri doğru girdikten sonra, "Giriş" tuşuna basın.

Bütün bu adımları tamamladıysanız, başarılı bir şekilde giriş yapacaksınız.

Discord web uygulamasını kullanarak giriş yapmak

Discord, sadece bir uygulama olarak mevcut değil. Aynı zamanda, web uygulaması da var. Yani, internet tarayıcısı ile de kullanmak mümkün. Web uygulaması üzerinden oturum açabilmek için belirli bir web tarayıcısı kullanmanız gerekmez. Bu sebeple Firefox, Opera, Chrome veya seçtiğiniz herhangi bir web tarayıcısını kullanabilirsiniz. Bu nedenle, başlamak için yapmanız gereken tek şey Discord web uygulamasına erişmek. Bunun için kullanmayı düşündüğünüz web tarayıcısını başlatmak gerek.

Platformun ana sayfasına erişmek için www.discord.com adresine gitmelisiniz. Çünkü yazılımı kullanmak için indirip yüklemenize gerek yoktur. Şimdi uygulamayı indirmek yerine, ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan "Giriş" seçeneğine gidin.

Burada e-posta adresinizi "EMAIL" etiketli boş alana, bilgisayarınızda yüklü olan uygulamayı kullanırken yaptığınız gibi girmelisiniz. Parolanız da boş "PAROLA" bölümüne girilmelidir. Bu alanda kullanılan büyük/küçük harfin önemli olduğunu unutmayın, bu nedenle şifrenizi yazarken dikkatli olun. Kayıt sırasında girdiğiniz bilgileri gönderebilmeniz için öncelikle kayıt yaptırmış olmanız gerektiğini unutmayın. Henüz bir hesabınız yoksa, kayıt işlemini başlatmak için "Kayıt Ol" düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Hesap bilgileriniz başarıyla girildiyse, şimdi tek yapmanız gereken hesabınıza erişmek için "Giriş" düğmesine tıklamaktır. Şifreniz veya e-posta adresiniz yanlış girilmişse, verileri gözden geçirmeniz ve tekrar denemeniz istenecektir.

Discord Web uygulamasına nasıl giriş yapılır?

 1. Şimdi, başlamak için yapmanız gereken tek şey Discord web uygulamasına erişmek. Bunun için kullanmayı düşündüğünüz web tarayıcısını başlatmanız gerek.
 2. Ardından, platformun ana sayfasına erişmek için www.discord.com adresine gidin.
 3. Şimdi ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan "Giriş" seçeneğine gidin.
 4. Sonra e-posta adresinizi "EMAIL" etiketli boş alana girin.
 5. Daha sonra da parolanız da boş "PAROLA" bölümüne girilmelidir.
 6. Son olarak da "Giriş" tuşuna basın.

Artık, web tarayıcısına da başarılı bir şekilde giriş yaptınız demektir.

Discord uygulamasına iPhone ve iPad ile giriş yapmak

App Store uygulama simgesi, ortasında beyaz bir "A" harfi bulunan mavi bir simgedir. Başlatmak için bu uygulama simgesine dokunun. Ana ekrandan erişilebilir. Ekranın sağ alt köşesinde, bir büyüteç olacaktır. Bu büyüteç simgesine basın.

Arama alanına "discord" yazın ve ardından klavyenin sağ alt köşesindeki Ara düğmesine basın. Discord uygulaması bunun sağındadır. Yüzü açık bir oyun kumandasına benzeyen bir resme sahip mavi bir simgesi vardır.

Yüzünüzü veya parmak izinizi taradığı anda iPhone veya iPad'iniz Discord uygulamasını indirmeye başlayacaktır. Apple Kimliğinizi kullanıyorsanız Yükle'ye dokunmadığınız sürece yazılım indirilmeyecektir.

Discord uygulamasına iPhone ve iPad ile nasıl giriş yapılır?

 1. Önce App Store uygulamasına girin.
 2. Şimdi, ekranın sağ alt köşesindeki büyüteç simgesine basın.
 3. Arama alanına "discord" yazın. Ardından klavyenin sağ alt köşesindeki Ara düğmesine basın.
 4. Discord uygulamasını bu şekilde bulup kurmanız mümkündür.
 5. Ardından da, uygulamayı açın ve kayıt olduğunuz bilgiler ile giriş yapın.

Discord uygulamasına Android ile giriş yapmak

Uygulamayı kullanmaya başlamak için Play Store'dan Discord'u indirin. Programı tamamen yükledikten sonra başlatmak için simgesine dokunun. Discord'u ilk kez kullanıyorsanız hesabınızı oluşturmak için Kaydol'a tıklayın. Doldurmanız gerekenler

 1. Kullanıcı adınız.
 2. Telefon numaranız veya e-posta adresiniz.
 3. Şifreniz.

Discord'u kullanmaya başlamak için bu formu doldurduktan sonra "Hesap oluştur" düğmesine basın. "Giriş "e tıklayıp e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Başka bir platformda veya cihazda zaten oluşturduysanız hesabınıza hemen erişebilirsiniz.

Ardından ise, uygulamanızdaki giriş yapma kısmına gelin. Şimdi, oluşturduğunuz kullanıcı adı için mail adresinizi, "email" yazan yere girin. Sonra, şifre isteyen yere ise şifrenizi girin. Daha sonra da, "Giriş" butonuna basın. Bu sayede, giriş yapmış olacaksınız.

Discord uygulamasına Android ile nasıl giriş yapılır?

 1. Uygulamayı kullanmaya başlamak için Play Store'dan Discord'u indirin. Kurulmasını bekleyin.
 2. Programı yükledikten sonra başlatmak için simgesine dokunun.
 3. Discord'u ilk kez kullanıyorsanız hesabınızı oluşturmak için Kaydol'a tıklayın.
 4. Hesabınız var ise, giriş yapmaya devam edebilirsiniz.
 5. Giriş kısmında, email isteyen yere kaydolurken kullandığınız mail adresinizi girin.
 6. Şifre isteyen yere de, şifrenizi girin.
 7. Daha sonra da, "Giriş" butonuna basın.

Şimdi, bilgileri doğru girdiyseniz, başarılı bir şekilde giriş yaptınız demektir.

Discorda neden giriş yapamıyorum?

Discord'a giriş yapamamanın birkaç olası nedeni olabilir. İlk olarak, kullanıcı adınızı veya şifrenizi doğru girdiğinizden emin olun. Büyük/küçük harf duyarlılığına dikkat edin ve yanlışlıkla tuş takımınızda farklı bir dil veya klavye düzeni seçmediğinizden emin olun. Şifrenizi unuttuysanız, Discord'un "Şifremi Unuttum" seçeneğiyle şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

İkinci olarak, internet bağlantınızı kontrol edin. İnternet bağlantınızın stabil olduğundan ve Discord'a erişim sağlayacak şekilde çalıştığından emin olun. Başka web sitelerine veya uygulamalara erişebiliyorsanız, internet bağlantınızın Discord'a erişimi engelleyen bir sorun olmadığından emin olabilirsiniz.

Ayrıca, Discord sunucularında yaşanan geçici bir kesinti nedeniyle giriş sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumda, bir süre bekledikten sonra tekrar deneyin veya Discord'un resmi sosyal medya hesaplarını veya destek kaynaklarını kontrol edin.

Son olarak, Discord hesabınızın kısıtlanmış, yasaklanmış veya askıya alınmış olma ihtimalini düşünün. Eğer Discord'un hizmet koşullarını ihlal ettiyseniz veya Discord topluluk kurallarını ihlal ettiğinize dair şüpheler varsa, hesabınızın erişimi sınırlanmış olabilir. Bu durumda, Discord destek ekibiyle iletişime geçerek durumu anlamak ve sorunu çözmek için yardım alabilirsiniz.

Başka ne önerirsiniz?

Sitemiz üzerindeki tek yazımız elbette bu değil. Ayrıca, MEE6 komutları yazımız da size faydalı olacaktır. Dahası, Discord müzik botları rehber yazımıza da kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz. Sonra, Discord PP önerileri sayfamıza da göz gezdirmeden geçmeyin. Hatta, Discord Developer nedir yazımız da faydalı olacaktır. Bir de, Discord bot ekleme rehber yazımız size çok fazla yardımcı olacaktır. Unutmadan, stalklamak isteyenler için Discord PP Büyütme rehberimiz de var.

Discord nedir?

Discord, VoIP ve anlık mesajlaşma için sosyal bir platformdur. Kullanıcılar sesli aramalar, görüntülü aramalar, metin mesajları, medya dosyaları ve özel sohbetlerin yanı sıra "sunucular" olarak bilinen çevrimiçi gruplar aracılığıyla iletişim kurabilir. Davet bağlantıları aracılığıyla erişilebilen çeşitli ses ve sohbet kanalları bir sunucuyu oluşturur. Linux, Windows, macOS, Android, iOS, iPadOS ve web tarayıcılarının tümü Discord tarafından desteklenmektedir. 2021 itibariyle 350 milyondan fazla kişi bu hizmete kaydolmuştur ve her ay 150 milyondan fazla kişi bu hizmeti kullanmaktadır.

Discord özellikleri nedir?

Discord, hem açık hem de kapalı topluluklar oluşturmak ve yönetmek için tasarlanmıştır. Doğrudan mesaj gönderme ve özel gruplar oluşturma gibi standart özelliklerin yanı sıra, kullanıcılara sesli ve görüntülü aramalar, kalıcı sohbet odaları ve diğer oyuncu odaklı hizmetlerle entegrasyonlar gibi iletişim hizmetlerine odaklanan araçlara erişim sağlar. Discord hizmetleri ilk başta yalnızca oyuncular için gibi görünebilir, ancak son güncellemeler herkes için kullanışlılığını artırmıştır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.