Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.12.2022

Siz de Snapchat'in 2022'de sunduğu bu özelliği yıllarca talep eden sayısız kullanıcıdan biri olabilirsiniz. Bu, herhangi sosyal medya profilinin en temel parçalarından biri olan kullanıcı adınızı değiştirme şansı olacaktır. Snapchat kullanıcı adı değiştirme hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin. Zira, bu yazımızda, gerçekten çok detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca, merak ettiğiniz birçok soruya da yanıt getirdik. Umarız ki, sizlere faydalı olur. Şimdi, dilerseniz bir an önce soruları yanıtlamaya geçelim.

Snapchat kullanıcı adı değiştirme hakkı veriyor

Şubat 2022'den bu yana Snapchat kullanıcıları kullanıcı adlarını değiştirebiliyor. Önceden, kullanıcı adınızı değil, yalnızca Snapchat görünen adınızı değiştirebiliyordunuz. Farklı bir Snapchat kullanıcı adı mı istiyorsunuz? Öyleyse, tek seçeneğiniz mevcut hesabınızı devre dışı bırakmak ve yeni bir hesap oluşturmaktı. Ancak artık böyle bir durum söz konusu değil. Snapchat kullanıcıları hem iOS hem de Android uygulamalarında kullanıcı adlarını değiştirebiliyor. Bu, 2022'de Snapchat deneyimine getirilen geliştirmelerden biri. Dahası, arkadaşlarla daha iyi etkileşim için Bitmoji Reactions'ın eklenmesi ile birlikte geldi.

Snapchat kullanıcı adı değiştirmeden önce bilmeniz gerekenler

Snapchat kullanıcı adınızı yılda yalnızca bir kez değiştirebileceğiniz için dikkatli seçin. Değiştirirseniz eski Snapchat kullanıcı adınızı bir daha asla kullanamayabilirsiniz.

Ayrıca, daha önce başka bir Snapchat kullanıcısının seçtiği bir kullanıcı adı da seçemezsiniz. Bu, kayıtlı ancak etkin olmayan bir kullanıcı adı seçemeyeceğiniz anlamına da gelir.

Son olarak, kullanıcı adınızı değiştirmenin Snapchat hesabınızın Kişileri, Snap Kodu, Snap Puanı veya Anıları üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Snapchat kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Snapchat kullanıcı adınızı değiştirmek çok kolay. Başlamak için aşağıdaki basit talimatları izlemeniz yeterlidir:

  1. Telefonunuzda Snapchat uygulamasını açın.
  2. Ekranın sol üst köşesindeki Bitmoji'nize dokunun.
  3. Ardından, sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunun.
  4. Hesabım altında Kullanıcı Adı'na dokunun.
  5. Şimdi metin kutusuna veya altındaki Kullanıcı Adını Değiştir'e dokunun.
  6. Snapchat, kullanıcı adınızı yılda yalnızca bir kez değiştirebileceğiniz konusunda sizi uyaran bir açılır mesaj gösterebilir. Devam'a dokunun.
  7. Metin kutusuna istediğiniz kullanıcı adını girin.
  8. Seçtiğiniz kullanıcı adı mevcutsa İleri düğmesine dokunun.

 

Hepsi bu kadar. Önümüzdeki yıl için yeni kullanıcı adınız hazır.

Snapchat kullanıcı adı 1 yıldan önce nasıl değiştirilir?

Yukarıda belirtildiği gibi, Snapchat kullanıcı adınızı yakın zamanda değiştirdiyseniz, değiştirmek için bir yıl boyunca beklemeniz gerekecektir. Kullanıcı adını hemen değiştirmeniz gerekiyorsa, tek pratik seçenek Snapchat hesabınızı devre dışı bırakmak ve yeni bir hesap açmaktır. Yeni bir hesap oluşturma süreci karmaşık olmasa da, buradaki dezavantaj, verilerinizi yeni hesaba aktaramamanız ve bunun yerine yeniden başlamanız gerekmesidir. Bununla birlikte, aşağıda yeni bir Snapchat hesabı oluşturma prosedürleri yer almaktadır.

Snapchat kullanıcı adımı değiştirebilir miyim?

Snapchat, kullanıcıların kullanıcı adlarını değiştirmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma verdi. Kullanıcı adınızı değiştirmek için tüm yöntemleri bu makalede güncelledik.

Snapchat kullanıcı adımı ne sıklıkla değiştirebilirim?

Snapchat resmi olarak kullanıcı adınızı yılda bir kez değiştirmenize izin verir. Ancak, görünen adınızı bekleme süresi olmadan birkaç kez değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adınızı bir yıl içinde değiştirmek isterseniz, yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Snapchat kullanıcı adımı neden değiştiremiyorum?

Snapchat kullanıcı adınızı bir yıl içinde değiştirdiyseniz değiştiremezsiniz. Kullanıcı adınızı bir yıl içinde güncellemediyseniz, Snapchat hesabınız için yeni bir kullanıcı adı kullanmak üzere Snapchat yazılımının en yeni sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Snapchat kullanıcı adı olmayan birini nasıl keşfedebilirim?

Snapchat kullanıcı adını bilmeden birini bulabilirsiniz. Telefon numarasını veya e-posta adresini biliyorsanız, bu bilgileri kullanarak onları aramanız ve Snapchat arkadaş listenize eklemeniz mümkündür. Kişilerinizdeki kişileri Snapchat listenize eklemek için 'Hızlı Ekle' işlevini de kullanabilirsiniz.

Snapchat kullanıcılara istediklerini veriyor

Yıllar boyunca Snapchat'in kullanıcıların kullanıcı adlarını değiştirmelerine izin vermek istemediği görüldü, ancak neyse ki sonunda boyun eğdi. Denemek keyifli olsa da Snapchat'inizi her yıl güncellemeniz gerekmiyor.

Snapchat kullanıcı adı değiştirme dışında ne önerirsiniz?

Sitemiz üzerinde elbette birçok yazı mevcut. Sonuçta, sadece Snapchat kullanıcı adı değiştirme işlemlerini anlatmadık sizlere. Ayrıca, önemli bir bilgi de verdik. Zira, ST ne demek - Snapchat ST anlamı nedir yazımıza göz atmanızda fayda var. Önce, Snapchat giriş rehberi yazımıza bakmanız da şart. Ayrıca, Instagram hesap silme rehber yazımız da sitemizde var. Dahası, Instagram hesap dondurma konusunda da detaylı bilgiler verdik. Aynı zamanda, Snapchat hesap silme rehber yazımız da mevcut. Bir de, kesin olarak Snapchat ve Snapchat Plus nedir, nasıl çalışır ve amacı nedir yazımıza bakmanız şart. Tabii, sizlere faydalı olması muhtemel olan yazılarımız bu kadardan ibaret değil. Sitemizde gezinerek, daha birçok yazıyı görmeniz mümkün. İstemediğiniz kadar bilgi, sitemiz üzerinde var.

Snapchat kullanıcı adı değiştirme bana ne kazandırır?

Elbette merak ettiğiniz çok fazla şey olması muhtemeldir. Bizim bu yazı ile amacımız, sizlere sık sorulan bir soruya yanıt getirmekti. Aynı zamanda, Snapchat kullanıcı adı değiştirme sorusuna yanıt getirirken, bir yandan da başka soruları da detaylandırdık. Yani, bir soru içerisinde birden çok soruya yanıt verdik. Bu sayede, siz de konuya daha hakim olabilirsiniz.

Snapchat nedir?

Snapchat kullanıcı adı değiştirme yazımızda, bir de uygulamadan bahsetmesek, gerçekten ayıp olurdu. Bu yüzden, gelin bir de uygulamadan bahsedelim. Snap Inc., eski adıyla Snapchat Inc., bir Amerikan multimedya anlık mesajlaşma yazılımı ve hizmetidir. Snapchat'in ana avantajlarından biri, fotoğrafların ve mesajların alıcıları tarafından kullanılamaz hale gelmeden önce genellikle yalnızca kısa bir süre için görüntülenebilir olmasıdır. Uygulama, kişiden kişiye fotoğraf paylaşımına odaklanmaktan, kullanıcıların 24 saatlik kronolojik içerikten oluşan "Hikayeler "inin yanı sıra reklamverenlerin reklam destekli kısa biçimli içerik göstermesine olanak tanıyan "Keşfet "i de içerecek şekilde gelişmiştir. Kullanıcılar ayrıca görüntüleri "sadece benim gözlerim" adı verilen şifre korumalı bir alana kaydedebiliyor. Ayrıca görünüşe göre uçtan uca şifrelemenin sınırlı kullanımını da içeriyor ve gelecekte kullanımını genişletmeyi umuyor.

Snapchat eski Stanford Üniversitesi öğrencileri Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından kuruldu. Sosyal ağlar için yeni, mobil öncelikli bir yönelimi yansıtması ve kullanıcıların sanal çıkartmalar ve artırılmış gerçeklik nesneleriyle etkileşimine büyük önem vermesiyle dikkat çekti. Snapchat'in Temmuz 2021 itibarıyla günlük aktif kullanıcı sayısı 293 milyon olup, bir önceki yıla göre %23 artış göstermiştir. Her gün ortalama dört milyardan fazla Snap gönderilmektedir. Snapchat genç nesiller arasında, özellikle de 16 yaşın altındakiler arasında popülerdir ve bu da ebeveynler için çeşitli gizlilik endişelerini beraberinde getirmektedir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.