Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 12.01.2023

Assasin's Creed Black Flag piyasaya çıktığında Ubisoft'un korsan temalı yeni bir oyun için planları vardı. Black Flag başlangıçta çok oyunculu bir seçeneğe sahip olacaktı, fakat proje yeni bir yöne doğru ilerledi. 2013 yılı civarında, başka bir video oyunu olan Skull and Bones geliştirilmeye başlandı. Skull and Bones yıllar boyunca çok sayıda aksaklık ve gecikme yaşadı. Şimdi, Skull and Bones çıkış tarihi yine ileri bir tarihe gitti.

Skull and Bones çıkış tarihi 2023 sonu veya 2024 başı oldu

Oyun sürekli olarak yeniden elden geçti. Dahası, oyun için genel bir yönü olmayan ekipler, aralarında fikir çatışmaları yaşadı. Skull and Bones ilk çıkış tarihi en az altı kez daha geç bir tarihe ilerledi. Sonunda, 2024'e kadar ertelendi. Bu, 2018'deki ilk piyasaya çıkış tarihi planından altı yıl sonrasına denk geliyor. Ubisoft'un 2023-2024 mali yılında piyasaya çıkacağı planlanan Skull & Bones artık 2023 sonu-2024 başı aralığında yer alacak.

Ubisoft'tan yapılan basın açıklamasına göre, Skull ve Bones artık daha geç bir tarihte yayınlanacak. Ubisoft en az üç oyunu daha rafa kaldırdı ve toplamda 200 milyon avro değerinde kesinti yapacak. Şirket, yıpranma, proje iptali, varlık satışı ve yeniden yapılandırma yoluyla giderlerini azaltmayı öngörüyor.

Basın açıklamasında, "Bu başarılara rağmen, sektörün mega markalara ve dünyanın dört bir yanındaki oyunculara, farklı platformlara ve iş modellerine ulaşabilen uzun ömürlü oyunlara doğru kaymaya devam etmesi nedeniyle Şirket büyük zorluklarla karşı karşıyadır. Son 4 yıldaki stratejimiz, uzun ömürlü canlı oyunlar inşa etmek ve başta Assassin's Creed, Far Cry, Tom Clancy's Ghost Recon, Tom Clancy's Rainbow Six ve Tom Clancy's The Division olmak üzere en güçlü franchise'larımızı gerçek anlamda küresel markalar haline getirmek için bu yakınsayan trendlere uyarlamak üzerineydi. Ancak, bu yatırım aşamasındaki oyunlar henüz piyasaya sürülmedi ve son lansmanlarımız beklendiği kadar iyi performans göstermedi." şeklinde bilgi yer aldı.

Şu anda, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımıza bakabilirsiniz. Ayrıca, STALKER 2 Heart of Chornobyl sistem gereksinimleri yazımız da sizleri bekliyor. Her 2 oyun da, gerçek birer canavar istiyor. Gereksinimlere bakarken, dikkat edin. Sağlığınıza bir şey olsun istemeyiz. Dahası, Battlefield 1 sistem gereksinimleri yazımız da var. Sonra, PUBG sistem gereksinimleri yazımızı da tavsiye ederiz. Fakat, en çok Elden Ring sistem gereksinimleri yazımızı tavsiye ederiz. Sonuçta, yılın oyunu söz konusu. Bir de, Wanted Dead sistem gereksinimleri yazımız var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.