Shadow of the Tomb Raider resmi olarak duyuruldu

Shadow of the Tomb Raider resmi olarak duyuruldu

Bu oyun ile birlikte Lara Croft'un kökenlerini öğrendiğimiz hikaye de sona eriyor.

Geçtiğimiz gün sizlere söylediğimiz gibi, Shadow of the Tomb Raider resmi olarak duyuruldu. Square Enix tarafından yapılan duyuruya göre oyunun çıkış tarihi 14 Eylül 2018 olacak. Ayrıca oyun, serinin eski oyunları gibi, platformlara zamanlı özel oyun olarak gelmeyecek. Shadow of the Tomb Raider; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için aynı anda çıkışını gerçekleştirecek. Yapılan açıklamalara göre bu oyun, Lara Croft’un kökenlerini anlatan hikayenin finali olacak. Hatırlayacağınız üzere bu hikaye 2013 senesinde çıkan Tomb Raider oyunu ile başlamıştı ve 2015 senesinde çıkan Rise of the Tomb Raider ile devam etmişti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Shadow of the Tomb Raider resmi olarak duyuruldu

Lara Croft, Shadow of the Tomb Raider ile geri dönüyor!

Square Enix cephesi, bu oyunu kısa bir video ile birlikte duyurdu ve daha fazla detay vermedi. Çünkü oyunun tam duyurusu, yeni detaylar ile birlikte 27 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Eğer dilerseniz bahsettiğimiz bu videoya, hemen aşağıdan sizler de göz atabilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi, video oldukça kısa ve net bir şey çok fazla göremiyoruz. Yani geliştirici ve dağıtımcı ekip bizleri yine bir bilinmezlikte bırakıyor. Yine de oyun hakkında sızdırılan önceki bilgilere bakacak olursak, Meksika veya Amerika’nın göbeğinde olan bir yerde geçecek bu video oyunu.

Shadow of the Tomb Raider hakkında daha önce de, “Dedikodulara göre karanlık bir Lara Croft göreceğimiz söyleniyor. Oyunun isminin de bu yüzden Shadow of the Tomb Raider olduğunu söyleyenlerin sayısı bir hayli fazla. Oyunun çıkış yapacağı platformlar da henüz duyurulmuş değil. Hatırlayacağınız üzere serinin son iki oyunu bir süreliğine Xbox markasına özel olarak çıkmıştı. Yeni çıkacak oyunun da aynı yoldan gidip, gitmeyeceğini PlayStation 4 ve PC oyuncuları için ise bir merak konusu. Aynı zamanda 2018 yılı için çıkacak, markaya ait bir film de olduğunu belirtelim. Bu ikili arasında herhangi bir bağ olup olmayacağı, pek çok gibi şuan için bir gizem.” demiştik.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider inceleme    Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.