Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.12.2022

Unreal Engine 5 ile güçlendirilmiş bir FPS olan S.T.A.L.K.E.R 2 Heart of Chornobyl için GSC GameWorld'den yeni bir oynanış fragmanı yayınlandı. Bu fragman çeşitli oynanış anlarını içeriyor ve oyunun görsellerine genel bir bakış sunuyor. Şimdi, sizleri bu oynanış videosu ile baş başa bırakalım. Sonra da, detaylardan bahsedeceğiz. Yani, daha işimiz çok.

S.T.A.L.K.E.R 2 Heart of Chornobyl yeni oynanış videosu 4K kalitesinde geldi

STALKER 2'nin anlatısı görkemli ve doğrusal olmayan bir yapıda olacak. Buna ek olarak, kararlarınızın yankıları hem yerel hem de küresel sonuçlar üzerinde etkili olacak. Oyunun hem yeni hem de tarihi mekanları içeren ortamı Çernobil dışlama bölgesidir. Hem vücutlar hem de yüzler için fotogrametri ve hareket yakalama yöntemlerinin kullanılacağı GSC GameWorld tarafından onaylandı. Ayrıca, oyun lansman gününde Ray Tracing efektleri ve modları içerecek.

Geleceğin birinci şahıs nişancı hayatta kalma korku video oyunu S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl, Ukraynalı oyun şirketi GSC Game World tarafından yaratıldı ve üretildi. S.T.A.L.K.E.R. video oyunu serisinin dördüncü ve 2009'da Call of Pripyat'ın piyasaya sürülmesinin ardından konsollarda piyasaya sürülecek ilk bölümü olacak. Microsoft Windows ve Xbox Series X/S için satışa sunulacak.

Nihayet piyasaya sürülmesi planlanan yılda iptal edilmeden önce, ilk olarak Call of Pripyat'ın piyasaya sürülmesinin ardından 2012 çıkış tarihi ile duyurulmuştu. Yıllar sonra, 2018'de oyun yeniden ortaya çıktı. Unreal Engine 5 destekli çalışma yeniden başlatıldı. Ancak Ukrayna'da devam eden çatışmalar nedeniyle oyunun 8 Aralık 2022 olan çıkış tarihi ertelendi. Geliştirme ekibi daha sonra resmi Discord kanalında prosedürün hâlâ devam ettiğini ve teslim tarihinin şu anda 2023 olarak belirlendiğini açıkladı.

Ayrıca, 2022 yılının en iyi 20 oyunu yazımıza da bakmayı unutmayın. Dahası, En iyi oyunlar tavsiye yazımız da sizleri bekliyor. Bir de, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımız var. Tabii, merak ediyorsanız Starfield Game Pass çıkış tarihi yazımıza da bakabilirsiniz.

Artık, geriye oyunu sabırla beklemek kaldı. Zaten, 2023 yılı içerisinde çıkacak. Biz de, tabii ki keyifle oynayacağız. Zira, yıllardır merakla beklediğimiz bir oyun kendisi. Hala serinin ilk 3 oyununu oynayıp duruyoruz. Hatta, modlayıp modlayıp tekrarlar olduk. Lütfen çıksın artık, teşekkürler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.