Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.12.2022

Elden Ring, zindanlar, bosslar, eşyalar ve daha fazlasına sahip. Yani, saatlerce keşfedebileceğiniz çok sayıda aktivitesi olan bir oyundur. Elden Ring ayrıca yumruk güçlendirmeleri ve geleneksel kılıçlara da sahip. Dahası, tonlarca hasar veren kargılar da dahil olmak üzere bir sürü silahlarla doludur. Peki Elden Ring en iyi ve güçlü silahlar önerisinde neler var?

The Lands Between'indeki her şeyi araştırırken bir ton ekipman bulduk. Ayrıca, malzeme ve çeşitli silahlar da bulmayı başardık. Yok edilmenin yanı sıra, ister FromSoftware'in oyunlarını ilk kez oynayan biri olun, ister ilk Demon's Souls'u oynamış deneyimli bir oyuncu olun, aramaya değer son derece güçlü ve hatta belki de aşırı güçlü birkaç silah keşfettik. Elden Ring için keşfettiğimiz en iyi silahlardan bazıları nelerdir? Şimdi, mevzumuza geçelim.

Elden Ring en güçlü silahlar

Şimdi, sizlere en güçlü silahları paylaşacağız. Daha sonra da, bu silahları tek tek anlatacağız. Zira, konumuz Elden Ring içerisindeki en iyi silahlar ve açıklamamak garip olurdu.

  • Moonveil
  • Banished Knight’s Halberd
  • Reduvia
  • Cipher Pata
  • Bloodhound’s Fang
  • Grafted Blade Greatsword
  • Dark Moon Greatsword
  • Sword of Night and Flame
  • Meteorite Staff

 

Elden Ring en iyi silahlar

Sıra geldi, sizlerle paylaştığımız Elden Ring içerisindeki en güçlü silahlar ile ilgili bilgi vermeye. Zaten, bu yüzden buralarda değil miyiz?

Moonveil

Bu, Elden Ring'de şimdiye kadar keşfettiğimiz en iyi katanadır. Magma Wyrm'i yendikten sonra, bu silahı Caelid'de Gael Tünelinin yakınından alabilirsiniz. Tünel, Caelid ve Limgrave'in merkezindeki Yanan Kilise'nin güneyinde yer almaktadır.

Bu Katana'nın üzerindeki Ash of War oyundaki en güçlü küllerden biridir. Dahası, olağanüstü bir güce sahiptir. Geçici Ay Işığı, ağır veya hafif bir saldırıya karşılık olarak bir ışık şimşeği yayar. Ayrıca, bir rakibe ağır bir saldırı uygulamak, rakibin soğukkanlılığını kaybetmesine sebep olur. Dahası, iki kesikten birinde sersemlemesine neden olur. Bu sayede, size kritik bir vuruş yapma fırsatı verir. Buna ek olarak, Moonveil hızlı bir şekilde kanama oluşturur. Dahası, Elden Ring'deki en zorlu düşmanlardan bazılarını patlatmanızı sağlar.

Banished Knight’s Halberd

Elden Ring en iyi silahlar listemizdeki Halberd önerimize geldik. Kitle kontrolü için bir silah arıyorsanız, Banished Knight's Halberd mevcut en güçlü silahlardan biridir. Spinning Strikes Ashes of War ile birleştirildiğinde, salınımlarının arkasında muazzam bir güç vardır. Ayrıca, sizi durdurulamaz bir halber gücü haline getirir. Dahası, mermileri de durdurur.

Silah, Whispering Peninsula'daki Mourne Kalesi'nde yer alır. Kalenin etrafındaki kale kulelerinden birinde, bir NPC olan Edgar'la kapışmalısınız. Bu savaş ilk başlarda zorlayıcıdır ancak aşılamaz değildir. Ancak görev dizisi burada sona eriyor.

Reduvia

Flying Dragon Agheel'i yenmeyi deneyebileceğiniz yerin kuzeyinde yer alıyor. Murkwater Mağaralarına çıkan nehir boyunca Reduvia için gezinebilirsiniz. Nehrin ortasına doğru bir istilacı olan Kanlı Parmak Nerijus'u keşfedebilirsiniz. Onu öldürürseniz silahı alacaksınız.

Bu çeviklik ölçekli silah, hızlı bir şekilde güçlü darbeler verir. Ayrıca, düşmanlarını sersemletmek ve kan kaybı hasarı vermek için ateşleyebileceği kan bıçakları şeklinde fantastik bir silaha sahiptir.

Cipher Pata

Elden Ring en iyi silahlar listemizin en havalı silahlarından birine geldik. Elden Ring'in en havalı silahlarından biri Cipher Pata'dır. Bileğinize takarsınız ve düşmanlarınızı ileri doğru fırlatmak ya da kesmek için kullanabilirsiniz. Bıçak kadim sembollerden oluşur. İlk oyununuzun sonlarına kadar elde edemeyeceğiniz saçma bir 30 İnanç gerektiriyor. Ancak bir New Game Plus silahı olarak iyi işlev görür.

Roundtable Hold'un ana odasının altındaki Mad Tongue Alberich'i öldürmek sizi ona götürecektir. Bu istilacı zorludur. Ancak onu yenerseniz, geri döner ve yolu takip ederek son odadaki silahı geri alabilirsiniz.

Bloodhound’s Fang

Bloodhound's Fang efsanevi derecede güçlüdür. Özellikle de oyunun hemen başında Limgrave'deki Forlorn Hound Evegaol'dan edinebileceğinizi düşünürsek.

Bloodhound's Fang'in gücü, aralarında bir adım geri çekilerek iki güçlü kesik atma yeteneğinden gelir. Bu, tehlikeden kaçınmanızı sağlarken aynı zamanda önemli bir etkiye sahip vuruşlar yapmanızı sağlar. Ek olarak, silahın kan kaybı oluşturma özelliği, oyunun en üst düzey silahları arasına girmesini garanti eder.

Grafted Blade Greatsword

Elden Ring en iyi silahlar listemizdeki efsanevi görüntülü bir silaha geldik. Mourne Kalesi'nde Leonine Misbegotten'ı yenebilirseniz muhteşem Grafted Blade Greatsword sizin olur. Şüphesiz oyundaki en güçlü silahlardan biridir. Ayrıca, tam olarak saçma bir şekilde yüksek miktarda 40 Güç gerektirir.

Bundan daha iyi bir görsel karaktere sahip bir silah nadirdir. Grafted Blade Greatsword tamamen büyük vuruşlar, güçlü darbeler ve bunu yaparken kesinlikle efsane görünmekle ilgilidir.

Dark Moon Greatsword

FromSoftware'in efsanevi silahı oyunlarına dahil etme düşkünlüğünü devam ettiren Dark Moon Greatsword, tartışmasız oyunun en güçlü silahlarından biri.

Hem normal hem de büyülü istatistikler açısından yüksek saldırıya sahip. Büyü saldırı gücünü artırmanın ve kılıca don hasarı vermenin yanı sıra, yeteneği ayrıca yüklü saldırılarda ay ışığı hasarı da verir. Oyunun en güçlü silahlarından biridir, bu nedenle elde etmek için Ranni'nin görev serisini takip etmeniz gerekse bile peşinden gitmeye değer.

Sword of Night and Flame

Elden Ring'deki Sword of Night and Flame, yakın zamanda yapılan bir zayıflatmaya rağmen hala mevcut en güçlü silahlardan biridir.

Güçlü saldırısı, etrafınızdaki düşmanları ortadan kaldıran çılgın bir yetenekle desteklidir. Bu yeteneğin hasarı daha az olsa da, hala çok güçlüdür.

Meteorite Staff

Elden Ring en iyi silahlar listemizde yalnızca bir Asa var. Ancak güçlü bir Asadır. En iyi Elden Ring silahlarından biri Meteorite Staff'tır. Çünkü Zeka ile ölçeklidir. Dahası, bu ölçekleme için bir S derecesine sahiptir.

Sadık bir büyücü, standart ve yeni oyun artı boyunca kullanır. Hatta, arada sırada oyun tarzını değiştirmek isteyen oyuncular da kullanır. Ayrıca oyundaki en güçlü büyülerden bazıları olan Gravity büyüsünü de artırır.

Elden Ring en iyi silahlar dışında ne önerirsiniz?

Sitemiz üzerinde Elden Ring en güçlü silahlar dışında da bir sürü yazımı mevcut. Zira, Elden Ring 32-bit PSX versiyonu nasıl görünürdü gibi dikkat çekici içerikler dahi var. Hatta, dilerseniz En iyi oyunlar yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz. Gerçekten çok fazla oyun önerdik sizler için. Kesinlikle faydalı olacağına eminiz. Ayrıca, Elden Ring sistem gereksinimleri yazımıza da bakmanız faydalı olacaktır.

Elden Ring en iyi silahlar ne işe yarar?

Elden Ring en güçlü silahlar sayesinde, oyunda kendinize göre bir silah seçebilirsiniz. Bu sayede, çok daha iyi bir oyun tecrübesi elde edersiniz. Ayrıca, fark etmeden en iyi silahlardan birini de almış olabilirsiniz. Bu yazımızda, bu silahları keşfettiğiniz için, tarzınızı da değiştirmek isteyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.