Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.01.2023

Anlaşılan Redfall Left 4 Dead'den çok Far Cry serisin benzediyor. Xbox Game Pass için büyük bir hit olmasını umduğumuz birçok oyundan biri de Redfall. Dört oyunculu bir işbirliği oyunu olması nedeniyle muhtemelen arkadaşlarıyla oynamak için yeni bir oyun arayan çok sayıda oyuncuyu servisten çekecektir. Redfall'da oyuncular, ne yazık ki vampirler ve tarikatçılar tarafından ele geçirilen uykulu, küçük bir kasaba olan New England ortamına bırakılıyor.

Redfall Left 4 Dead değil de daha çok Far Cry serisine benziyor

Dört oyunculu kooperatif özelliği, ölümsüzlerle birinci şahıs bakış açısından savaşıyor olmanız ve diğer faktörler nedeniyle hızla Left 4 Dead ile benzerlikler kurdu. Ancak Arkane Studios'tan Harvey Smith ve Ricardo Bare GamesRadar'a oyunun daha çok Far Cry'a, özellikle de Far Cry 2'ye benzediğini söyledi. Bu, kulelere tırmanacağınız ve çeşitli getir götür görevleri yapacağınız anlamına gelmiyor; daha ziyade, bugüne kadarki herhangi bir Arkane oyunundan daha geniş bir açık dünyaya sahip olacağı anlamına geliyor. Ekip, taklit etmeye çalıştığı New England'daki "berbat turist kasabasının" görünümünü ve hissini aslına sadık kalarak yeniden üreten zengin bir ortam inşa etmeye odaklı durumda. Burası bir kalabalık nişancısından çok keşfetmelik ve içinde kaybolmalık bir alan. Ki orada daha fazla zaman geçirdikçe öğrenmeyi de öğrenebilirsiniz.

Bare, "Özgürlük açısından, diğer açık dünyalardan bekleyeceğiniz şeyler var. Ancak Redfall bir yaya oyunu, ölçek ve hız bu açıdan biraz yavaş. Gece siste bir mısır tarlasında sürünmenizi, karanlıkta vampirlerin fısıltılarını duymanızı istiyoruz. Belki uzakta bir çiftlik evi görürsünüz ve oraya gizlice yaklaşırsınız. Ancak tarikatçılarla dolu olduğunu ve kurtarabileceğiniz birkaç tuzağa düşmüş hayatta kalan olduğunu görürsünüz. Redfall işte böyle bir havaya sahip." dedi. Redfall'un şu an itibariyle karşılaştırıldığı tüm oyunlarla nasıl kıyaslanacağı hala belirsiz. Ne olursa olsun, iddialı hedeflerine ulaşabilirse oyunculara saatlerce işbirliği eğlencesi sağlayacak bir şeye benziyor. Redfall'un çıkış tarihi şu an için bilinmiyor. Ancak belki de çok uzun sürmez. Tabii ki, merakla bekliyoruz kendisini. Umarız ki, hayal kırıklığı olmaz. Biz de, doya doya tadını çıkarırız. Ayrıca, başka tavsiyelerimiz de var.

Sitemizde, Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası mevcut. Ayrıca, FIFA 23 TOTY çıkış tarihi gibi bir yazımız da sizleri bekliyor. Dahası, System Shock Remake çıkış ayı gibi haberlerimiz de var. Tabii, Payday 3 çıkış tarihi aralığı haberimize de bakmanızı tavsiye ederiz. Sonra, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkındaki rehber yazımız da mevcut.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.