Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 18.04.2023

Niantic tarafından yeni bir gerçek dünya Monster Hunter oyunu yaratılıyor. Capcom ve Niantic Studios, Niantic'in AR tecrübesini Monster Hunter'ın kendine özgü canavar savaşı tarzıyla birleştiren yeni bir mobil oyun olan Monster Hunter Now isimli yapımlarını tanıttı. Monster Hunter, Pokemon Go ve gerçek dünya mekanlarını ziyaret ederek toplama ve PvP tarzı oyun oynamayı teşvik eden diğer Niantic uygulamalarının aksine, oyuncuların gerçek zamanlı olarak canavarlarla işbirliği içinde savaşmaya ve onları avlamaya çalıştıkları bir "Aksiyon RPG" oyunu olarak pazarlanıyor. Özellikle, oyuncular oynarken diğer oyuncularla eşleşebilecek ve oyundaki avlar sadece 75 saniye sürecek. Oyun, standart Monster Hunter oyununa göre daha rahat olacak. Ancak, yine de aynı özelliklerin çoğuna sahip olacak. Ayrıca, oyunun internet sitesine buradan ulaşmanız da mümkün.

Monster Hunter Now yapımcısı, bu konuda tecrübeli

Monster Hunter Now, Rathalos gibi tanınabilir yaratıklar, Palico karakterlerinin yardımı ve teçhizat ve silahları özelleştirme ve geliştirme fırsatı da dahil olmak üzere Monster Hunter serisinin tüm ayırt edici özelliklerine sahip olacak. Oyuncular canavarları farklı alanlara taşımak için "boyayabilecek", böylece oyun içinde veya gerçek zamanlı ve gerçek dünya yerine okulda veya işte arkadaşlarıyla savaşabilecekler. Oyuncular ayrıca zırhlarını ve silahlarını geliştirmek için çeşitli Waypoint'lerde kaynak toplayabilirler. Yeni ve eski Monster Hunter serisi karakterlerinin bir karışımının yanı sıra, oyun hikaye yönleri de içerecek.

Monster Hunter Now, Niantic ve Capcom tarafından dört yıldır geliştiriliyor ve Niantic'in Tokyo Stüdyosu projeyi denetliyor. Bazı ticari özellikler olsa da Monster Hunter Now, diğer Niantic oyunları gibi oynaması ücretsiz bir oyun olacak. Pokemon Go, NBA All-World ve Pikmin Bloom şu anda mevcut olan Niantic girişimlerinden sadece birkaçı. Monster Hunter Now ise en yenisi. Zaten, Monster Hunter hala Capcom'un en popüler serilerinden biri. Bu da, Monster Hunter Now'ın Niantic'in daha fazla oyuncu kazanmasına yardımcı olacaktır. Monster Hunter Now'ın beta testi 25 Nisan'da başlayacak ve kayıtlar yeni başladı. Siz de kayıt olmak isterseniz, buraya bir göz gezdirebilirsiniz. Ayrıca, Eylül 2023'te Monster Hunter Now tamamen piyasaya çıkacak. Monster Hunter Now duyurusu ile ilgili yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha bir sürü yazı mevcut. Sizi, şimdi diğer yazılarımızla buluşturacağız.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Monster Hunter Now duyuru yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.