Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.04.2023

2023 için en iyi PS5 ve PS4 VPN hizmetlerini keşfetmek istiyorsunuz, değil mi? Sonuçta, kötü bir şirketin veya kötü bir hükümetin sizi izlemesini ve tercih ettiğiniz oyun konsolunuz aracılığıyla hakkınızda kişisel bilgi toplamasını istemezsiniz. Hayatınızın diğer her alanında olduğu gibi, PlayStation'ınızı kullanırken de gizlilik hakkına sahipsiniz. Çok sayıda PS5 ve PS4 VPN hizmeti mevcut. Ancak PlayStation cihazınıza doğrudan bir VPN yükleyemeyeceğinizi açıkça belirtmeliyiz. PS4 veya PS5'inizde bir VPN kullanmak istiyorsanız, yönlendiricileri destekleyen ve evinizdeki her şeyi buna bağlamanıza izin veren bir VPN edinmeniz gerekecektir. Çünkü Sony, PlayStation Store'da VPN'lere izin vermiyor.

Hayatınızı biraz daha kolaylaştırmak için hepsi yönlendiricileri destekleyen ve PlayStation'larla uyumlu olan birkaç VPN seçtik. ExpressVPN en iyi seçimimiz. Ancak onunla ilgilenmiyorsanız, üç önerimiz daha var. Dahası, bunlardan en az birinin ihtiyaçlarınızı karşılayacağından eminiz. Şimdi, sizlere listemizi gösterelim. Ardından da, bütün önerilerimizi tek tek açıklayacağız.

En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri

 

En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri ve sebepleri

Şimdi, sırada bu seçimlerimizi açıklamak var. Zira, neden bu uygulamayı önerdiğimizi anlatmazsak, bir mantığı olmaz.

ExpressVPN – PlayStation için en iyisi

En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri önerimizin tepesinde ExpressVPN var. Daha önce de söylediğimiz gibi, ExpressVPN en iyi seçenektir. Onu bu kadar iyi yapan nedir? Bunun nedenlerinden biri, 94 farklı ülkede sunucuya sahip olmasıdır; bu, diğer çok az sağlayıcının eşleşebileceği bir aralıktır. Ayrıca IP adreslerini rakiplerinin çoğundan çok daha düzenli olarak günceller. Bu da size çok daha fazla gizlilik sağlar ve daha fazla hizmete erişmenizi sağlar.

Yayın izlemeyi tercih ediyorsanız, ana yayın sitelerinin çoğuyla uyumlu olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız. Bu VPN'in tek iki sınırlaması, aynı anda yalnızca en fazla beş bağlantıyı desteklemesi ve daha pahalı VPN alternatiflerinden biri olmasıdır. Bununla birlikte, harika bir oyun VPN'idir ve aynı anda beşten fazla bağlantı istemiyorsanız kesinlikle ödediğinizin karşılığını alırsınız. ExpressVPN'in sunabileceği çok şey vardır ve Lightway protokolünü kullandığından, hizmetin hızlı olacağından emin olabilirsiniz. Sonuçta hiç kimse çevrimiçi olduğunda ciddi yavaşlığa neden olan bir VPN kullanmak istemeyecektir.

NordVPN – Hız için en iyisi

Hız sizin için önemli mi? Öyleyse, bir de bu En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri tavsiyemize bakın. Çevrimiçi oyunlar oynuyorsanız hız çok önemli olacaktır ve sizin için en hızlı VPN olarak NordVPN'i öneriyoruz. Çok fazla bant genişliği tüketiyorsanız, internet servis sağlayıcınız (İSS) bağlantınızı yapay olarak azaltıyor olabilir. NordVPN, kullanımınızı gizleyerek bunu önleyebilir. 65,79Mbit/s indirme hızıyla, işlerin çok daha hızlı ilerlediğini ve muhtemelen gecikme yaşamadan çevrimiçi oyunlar oynamanıza izin verdiğini bile keşfedebilirsiniz.

Hızdan bahsetmişken, NordVPN, WireGuard protokolü sayesinde verilerinizi diğer birçok VPN şirketinden daha hızlı şifreler. Ücretsiz deneme ideal olacaktır. Ancak aynı zamanda 60'tan fazla ülkeye yayılmış 5.000'den fazla sunucuya ve paranıza değip değmeyeceğini değerlendirmek için size bolca zaman vermek için 30 günlük para iade garantisine sahiptir. Ayrıca NordVPN, 60 ülkeye yayılmış 5.308'den fazla sunucusuyla hatırı sayılır bir sunucu çeşitliliğine sahiptir. En büyük battle royale oyunlarının daha iyi lobilerine erişmek için ayrı bir sunucu üzerinden bağlanmak isteyen herkes bunu uygun bulabilir.

CyberGhost – Yayın için en iyisi

Yayın yapmak isteyen okurlarımız için de bir En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri önerimiz var. PS4 veya PS5'imiz, birçoğumuz için bir ev medya merkezi görevi görür, oyun oynamak için bir platform sağlarken aynı zamanda yayın hizmetleri için mükemmeldir. PlayStation'ınızda çok fazla yayın izliyorsanız ve yayın izlemek için en iyi VPN'i istiyorsanız CyberGhost'u denemenizi öneririz.

Bu listedeki tüm VPN hizmet sağlayıcıları, yayın hizmetlerinin çoğuyla uyumlu olacaktır. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı CyberGhost'u en iyi seçenek olarak öneriyoruz. Tüm büyük yayın platformlarıyla uyumludur ve 90'dan fazla ülkeye yayılmış 8.000'den fazla sunucuya sahiptir. Ek olarak, bazı alternatiflerden biraz daha ucuzdur, bu da zaten bir dizi abonelik hizmeti için ödeme yapıyorsanız avantajlı olabilir. Hala ikna olmadıysanız VPN'ini ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. CyberGhost biraz daha hızlı olabilse de, tüm yayın gereksinimlerinizi karşılayacak kadar hızlı çalışacağına inanıyoruz. Verdiği 45 günlük büyük para iade sözü sayesinde ilk bir buçuk ay içinde hala tam bir geri ödeme alabileceğinizi bilerek test etmek için bolca zamanınız olacak.

Ivacy VPN – Gizlilik için en iyisi

En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri listemizde, gizlilik için en iyisi de var. Gizlilik en önemli önceliğiniz mi? Bazı insanlar oyun ve yayın faaliyetlerinizle ilgili bilgilerin gizli kalması gerekmediğine inanır. Ancak isterlerse herkesin gizlilik hakkı vardır. Bu sizi tanımlıyorsa, 256 bit askeri sınıf şifreleme ile mevcut en yüksek veri güvenliği seviyesini sunan Ivacy VPN'i düşünmelisiniz. Bu şirketin Apple cihazlarında bir kill switch sunmadığını belirtmeliyiz, bu nedenle PlayStation'ınızı VPN'e bağlamak için bir Mac cihazı kullanmak istiyorsanız, buna sahip olmayacaksınız. Kill switch eksikliğinin bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabileceği anlaşılmaktadır. Ancak başka herhangi bir cihazla sorun olmayacaktır.

Ivacy VPN, 100'den fazla ülkede 5.700'den fazla sunucudan oluşan şaşırtıcı bir imkana sahiptir. Ayrıca tek seferde uzun bir süre için ödeme yapmak isteyen herkes için harika bir seçimdir. Zira, beş yıllık VPN korumasına ayda 1 dolar gibi düşük bir fiyata sahip olabilirsiniz. Bu teklif yalnızca okuyucularımız için geçerlidir. Bu bilgiler, PS4 veya PS5'iniz için en iyi VPN'i bulmanıza yardımcı olmuş olmalıdır. Bu listeyi derlemek için, en iyi seçeneğe karar vermeden önce çeşitli sağlayıcıların avantajlarını ve dezavantajlarını dikkatlice değerlendirdik ve ardından biraz farklı ihtiyaçları olan kişilere daha iyi uyacak birkaç ekstra güvenilir seçenek ekledik.

En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri dışında ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi strateji oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.