Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.04.2023

Minecraft Legends anlatıcı nasıl susturulur merak ediyor musunuz? Minecraft Legends oynarken anlatıcıyla işiniz yoksa, susturmak istemeniz muhtemel. Bunu nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek de iyi bir fikirdir. Erişilebilirlik, ihtiyaç duyanlar için herhangi bir oyuna her zaman güzel bir ektir. Bazen metinden sese olarak da bilinen bu seslendirme, oyuncuların oyun içi menülerde gezinmesine yardımcı olur. Ancak bunu istemeyenleri rahatsız eder. Şimdi, sizlere bunu nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Minecraft Legends anlatıcı nasıl susturulur?

Minecraft Legends'ta, ayarlara gidip Erişilebilirlik (Accessibility) sekmesi altındaki "metinden sese (text-to-speech)" seçeneğini seçerek metinden sese anlatıcıyı devre dışı bırakabilirsiniz. Bu seçenek Erişilebilirlik sekmesinin 'Metin' bölümünde yer alır. Minecraft Legends'ı başlatırken ayarı istemeden etkinleştirebilirsiniz. Çünkü oyun ilk başlatıldığında devreye girmesi mümkün. Ayarlardaki Erişilebilirlik sayfasına geri dönün ve gerekirse, örneğin bir arkadaşınız veya aile üyeniz bu işlevden yararlanabiliyorsa, tekrar açın. Sadece onlar çıktıktan sonra geri dönerek kapatmayı unutmayın. Artık Minecraft Legends anlatıcı nasıl susturulur, biliyorsunuz. Ancak, sitemiz üzerindeki tek yazı, elbette bu değil. Şimdi, sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Minecraft Legends anlatıcı nasıl susturulur yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.