Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.01.2023

Marvel's Avengers hayranları, Crystal Dynamics'in oyunu artık desteklemeyeceğini açıklamasından hemen önce bazı son derece pahalı DLC yayınlandığı için çok öfkeli. Marvel's Avengers yıllarca zorluklar yaşadı. İki karşıt bakış açısının sürekli birbiriyle çatıştığı bir oyun. Bir yandan, dayandığı kahramanlara sadık kaldığını hissettiren fantastik bir olay örgüsüne sahipti. Öte yandan, kullanıcıların tam olarak benimsemediği, yanlış bir hizmet olarak oyun iş modeli önemli bir olumsuz etkiye sahipti. "Hizmet" bileşeninin de çok sayıda gecikmeye uğraması ve nihayetinde daha fazla içerik için iptal edilmesi de yardımcı olmadı.

Marvel's Avengers pahalı DLC ile hayranları üzdü

Marvel's Avengers'ın satıştan kalkacağı ve yakında destek almayacağı bilgisi artık resmi. Crystal Dynamics'in açıklamadan sadece bir gün önce oyundaki çeşitli MCU görünümleri için 75 dolarlık bir kozmetik DLC paketi yayınladığı ortaya çıktı. Crystal Dynamics bu kozmetik paketlerin tamamını Mart ayı sonunda ücretsiz olarak verirken, oyun Eylül ayında piyasadan çıkacak. Tabii ki, insanlar bunu duyduklarında çok öfkelendiler çünkü bu Crystal Dynamics'in birkaç hafta içinde değersiz olacak pahalı bir DLC'yi kasıtlı olarak yayınladığı anlamına geliyordu.

Crystal Dynamics'in duyuruyu bir sonraki haftaya erteleyeceğine dair söylentiler var. Fakat, oyunu desteklemeyi bırakma kararının haftalar hatta aylar öncesinden geçmiş olması muhtemel. Bu bilgiler göz önünde bulundurulduğunda, böyle bir şey için ücret talep etmek tamamen kafa karıştırıcıdır. Bu, Marvel's Avengers'ın yetersiz kaldığı pek çok örnekten sadece biri. Oyun piyasadan çıktıktan sonra bile sunucular süresiz olarak açık kalacaktır. Bu nedenle Mart ayında ücretsiz görünümleri kullanmaya başlamak istiyorsanız, hala uzun zamanınız var. Marvel's Avengers için gelen pahalı DLC bir yana, başka tavsiyelerimiz de var.

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.