Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.01.2023

Amazon'un oynaması ücretsiz oyunu Lost Ark oyuncuları, daha doğrusu bir süredir oynamayanlar, topluluğun beklenmedik ve gerekçesiz olduğunu iddia ettiği çeşitli ban kararlarına tepki olarak inceleme bombardımanına başladı. Söz konusu yasaklar, oyunu son zamanlarda oynamayan oyunculara geldi gibi duruyor. Ki bu da alışılmadık bir durum. Ancak bu cezalar perma-ban olduğu için, isteseler bile geri dönemezler. Bazı insanlar için daha da kötüsü, bu olaylar Steam hesaplarında kötü etki bırakıyor.

Lost Ark oyuncularının hesapları ban sebebiyle etkileniyor

Oyuncuların bu hafta sonu aldığı beklenmedik yasaklama örnekleri Lost Ark subreddit'indeki gönderilerde belgelendi ve o kadar sık meydana geldi ki, şu anda subreddit'in en üstünde konuya değinen bir sabitlenmiş gönderi görülebiliyor. Oyun süreleri gönderiyi kimin yaptığına bağlı olarak değişse de, ana sıkıntı kaynağı belli. Birkaç saat veya daha az oynayan, aylardır oynamayan kullanıcılar, Lost Ark'tan kalıcı olarak ban yiyor.

Lost Ark'ı oynamayı uzun zaman önce bırakanların neden yasaklanmayı umursadıklarını soruyor olabilirsiniz. Ancak Steam'in çalışma şekli nedeniyle, oyunlardan yasaklanan kullanıcıların profillerinde bunu gösteren işaretler kalır. Steam profilinde 10 yılı aşkın süredir büyük ölçüde mükemmel bir sicile sahip olan kullanıcılar vardı. Bu şekilde bir ceza almak kaçınmak isteyecekleri bir şeydir.

Yasaklanma hikayelerini paylaşan kişilerin çoğu cevaplarında bilet açtıklarını ve karara itiraz ettiklerini belirtirken, diğerleri bir adım daha ileri giderek oyunun Steam incelemelerinde öfkelerini dile getirdiler. En son incelemelerde, "profildeki ücretsiz kırmızı metin" için Amazon'a teşekkür eden ve "sebepsiz yere rastgele kara listeye alındıklarından" şikayet eden kullanıcıların yanı sıra bir kırmızı 'imza' göreceksiniz. Son incelemeler açısından, genel değerlendirme hala "Çoğunlukla Olumlu" olsa da, oyun şu anda "Karışık" bir derecelendirmeye sahip.

Lost Ark ban mevzusu konusunda bir tahminimiz de var. Oyunun anti-hile sistemleri büyük ihtimalle biraz fazla agresif oldu. İnsanları istemeden hedef aldı. Ancak Amazon henüz konuyla ilgili yorum yapmadığı için emin olamıyoruz. Ancak bu durum muhtemelen hafta sonu değişecek, o zaman nasıl sonuçlanacağını göreceğiz.

Ayrıca, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri rehber yazımıza bir bakmanızda fayda olacaktır. Zira, yeni sistem gereksinimleri açıklandı. Dahası, Skull and Bones çıkış tarihi ile ilgili üzücü haberlerimiz de var. Artık, 6 oldu bu. Cidden yeter. Sonra, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom çıkış tarihi yazımız sizi bekliyor. Bu yıla kesinlikle damga vuracak bir oyun söz konusu. Kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır. Bir de, Octopath Traveler 2 çıkış tarihi, hikayesi, oynanış yazımız faydalı olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.