Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.01.2023

Square Enix Triangle Strategy'i piyasaya çıkarmasından sadece birkaç ay sonra, Octopath Traveler 2 ile geliyor. Evet, sekiz farklı karaktere sahip popüler JRPG geri döndü. Peki Octopath Traveler 2 çıkış tarihi, oynanış, hikayesi ve daha fazlası hakkında neler biliyoruz?

Oyun, Eylül 2022'deki Nintendo Direct sırasında beklenmedik bir şekilde ortaya çıktı. Çünkü serinin Square Enix'in en büyük oyunlarından biri haline geldi. Orijinal oyun 2,5 milyondan fazla kopya sattı. Ayrıca, popüler bir Xbox Title Pass oyunu oldu. Bu yüzden, devam oyununun hayranların beklentilerini karşılaması gerekiyor. Octopath Traveler 2 çıkmadan önce, duyurulmasından bu yana olan her şeyin bir özetini ve daha fazlasını aşağıda bulabilirsiniz.

Octopath Traveler 2 çıkış tarihi

Şimdi, asıl sorumuza gelelim. Octopath Traveler 2, 24 Şubat 2023 tarihinde Nintendo Switch, PS5, PS4 ve PC'de satışa çıkacak. İlk oyunun PlayStation yerine Xbox'ta çıkış yaptığı göz önüne alındığında, oyunun Xbox'ı görmezden gelmesi ilginç.

Octopath Traveler 2 hikayesi

Hikaye Solistia'da geçiyor. Dahası, hepsi de gündüz ve gece arasında değişen ayrı yolculuklardaki sekiz yeni yolcuyu anlatıyor. Agnea the Dancer, Castti the Apothecary, Osvald the Scholar, Throné the Thief, Temenos the Cleric, Ochette the Hunter ve Hikari the Warrior sekiz yeni karakter arasında yer alıyor.

Octopath Traveler 2 oynanış

Oyun, gece ve gündüz arasında bireysel karakterin yol aktivitelerindeki farklılıkların bir sonucu olarak çeşitli şekillerde değişecektir. Kasabalar ve konumlar da gece ve gündüz boyunca değişecek. İlk oyunun ikonik Break ve Boost savaş sistemi geri döndü ve yoldaşlarınızın becerilerini geliştirmek için onları güçlendirmeden önce düşmanları parçalamanıza ve hasar vermenize olanak tanıyor. Devam oyununda ayrıca, gösterge dolduğunda güçlü bir yeteneği açığa çıkarabilen yepyeni Gizli Güç savaş özelliği de yer alıyor.

Octopath Traveler 2 çıkış tarihi, hikayesi, oynanış dışında ne önerirsiniz?

Şimdi, sitemiz üzerinde bu tarz çok fazla yazı mevcut. Örneğin, Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımız var. Ayrıca, Sons of the Forest çıkış tarihi, fragman, oynanış ve daha fazlası yazımız da var. Dahası, Forspoken çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası yazımız sizi bekliyor. Sonra, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası yazımıza bakmak isteyebilirsiniz. Bir de, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımız var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.