Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.01.2023

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom, kesinlikle bu yılın en önemli oyunlarından biri. 2023 yılı içerisinde oyuncularla buluşacak. Dahası, kesinlikle efsane bir oyun olacak. Sonuçta, The Legend of Zelda serisi bugüne kadar pek de hayal kırıklığı yaşatmadı. Bu yüzden, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom da farklı olmayacaktır. Fakat, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom çıkış tarihi ne zaman? Efsane olacak, evet ama ne zaman çıkacak bu oyun? Şimdi, sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz.

Daha önce gelen bilgilere göre, 12 Mayıs 2023 tarihinde çıkacak. Evet, daha 2023 yılının başındayız fakat sayılı gün hızlı geçer. Zaten, o zamana kadar zaman geçirecek çok oyun yolda. Bunlardan en yakını, Ocak 2023 sonu çıkacak olan Dead Space Remake. Biri de, kesinlikle damga vuracağını düşündüğümüz Hogwarts Legacy. Her 2 yapım da, bizlere uzun uzun zaman geçirme konusunda yardımcı olacaktır. Biz de, bütün sabrımızla oyunu bekleyeceğiz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom çıkış tarihi 12 Mayıs 2023

Bu yazıyı sizler için hazırlayan Alper Dalan olarak, serinin büyük bir hayranıyım. Dört gözle bekliyorum ben de. Spoiler ile karşılaşmayı asla istemiyorum. Bu yüzden, elimden geldiği kadar kaçma çabam var. Fakat, çıkış tarihi yaklaştıkça başımız da daha çok belaya girecektir. Neyse, bütün bunlar bir yana, sizlerle paylaşmak istediğim başka şeyler de var. Sitemiz üzerinde, bunun dışında da yazılarımız var. Hatta, bir sürü de rehber yazımız var. Her biri de, işinizi büyük oranda görecek yazılar.

Şimdi, Octopath Traveler 2 çıkış tarihi, hikayesi, oynanış yazımıza bakabilirsiniz. Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımız da mevcut. Dahası, The Witcher Sezon 3 kitaplara daha bağlı olacak gibi günler haberler de paylaşıyoruz. Bütün bunlar dışında, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımızın da faydalı olacağı fikrindeyiz. Bir de, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi tavsiye ederiz. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom çıkış tarihi yazımızı bitirmeden oyundan bahsedelim.

Nasıl bir oyun?

The Legend of Zelda Breath of the Wild tamamlandıktan sonra 2017 yılında geliştirilmeye başlandı. Oyun, E3 2019 sırasında bir Breath of the Wild devam oyunu olarak ortaya çıktı. Nintendo, E3 2021'de oynanış, olay örgüsü ayrıntıları ve 2022 çıkış tarihini içeren bir teaser açıkladı. Ancak Nintendo daha sonra çıkış tarihini 2023'ün 2. çeyreğine taşıdı.

Tears of the Kingdom'ın adı ve 12 Mayıs 2023'ün yanı sıra diğer ayrıntılar da geldi. Sonra, Eylül 2022'deki Nintendo Direct sunumu sırasında kamuoyuna açıklandı. Oyunun adı açıklanmadan önce pek çok kişinin oyundan Breath of the Wild 2 olarak bahsetti. Dahası, bunun kırılması zor bir alışkanlık olacağını söylemek mümkün. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom çıkış tarihi yazımızda bir şey daha var.

Breath of the Wild'ın yönetmeni Hidemaro Fujibayashi ve Zelda'nın yapımcısı Eiji Aonuma geri dönüyor. Ekip, Breath of the Wild'ın DLC içeriği için tasarlanan her fikri uygulayamadı. Bu da, yeni oyunun yaratılmasına yol açtı. Yeni özellikler arasında uçmak da yer alıyor. Dahası, The Legend of Zelda Skyward Sword'u (2011) anımsatan bir şekilde. Oyunun geliştirme aşaması da bu şekilde ilerledi. Yani, bizleri büyük bir emek

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.