Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.04.2023

Bu hafta League of Legends oyuncularına bir Şampiyon Yol Haritası daha sunuldu. League of Legends için hem yeni şampiyonlar hem de iyileştirme gerektiren daha deneyimli şampiyonlar için harika bir tanıtım karışımı içeriyor. Gerçekte, gelecekte önemli oynanış ve görsel iyileştirmeler alacak iki mevcut şampiyonun yanı sıra dört yeni şampiyonun da ipucu geldi. Her zamanki gibi, Şampiyon Yol Haritasında gelecekteki şampiyonların potansiyel becerilerine ilişkin birkaç ipucu da verildi. Ancak yeni karakterler hakkında hala çok az şey biliyoruz.

League of Legends yeni şampiyonlar

Geçmişte birçok kez adı geçen bir Darkin suikastçısı olan Naafiri, tanıtılan ilk yeni şampiyon oldu. Naafiri'nin silahı, Riot'un oyuncularla dalga geçerken şaka olarak kullandığı gözlü hançer. Görünüşe göre Naafiri köpek ya da en azından hayvani özelliklere sahip olabilir.

Riot, "Naafiri'nin suikastçı oynanışına getirdiği değişiklikle birlikte, benzersiz oynanış tematiğine uyum sağlamak için daha canlı, dinamik ve düzenli hissettirmeye yardımcı olacak birçok yeni teknoloji de geliştirdik. Yayınlanması sırasında doge teknolojisine daha kapsamlı bir dalıştan yararlanabilecek başka şampiyonlar olup olmadığını görmek için sonuçları pençelemek ve değerlendirmek için zaman ayıracağımızdan emin olacağız!" dedi.

"Kontrol edilemez bir açlığa" sahip mitolojik bir canavardan esinlenilmiş gibi görünen yepyeni bir karakter olan Briar da bahsi geçen bir diğer şampiyondu. Bu şampiyon hakkında Noxus'tan olduğu ve daha çok bir dalgıç ve çatışmacı olduğu gerçeği dışında çok fazla bilgi verilmedi. Ayrıca aşağıda listelenen teaser da vardı.

İyonyalı sanatçı üçüncü sırada geliyor. Bu şampiyon kulağa büyücü gibi gelen bir midlaner. Ancak potansiyel becerilerinin neler olabileceğine dair çok az ipucu vardı. Bununla birlikte, muhtemelen bir noktada kitinde görünecek olan "son derece karmaşık uygulama" ifadesi kullanıldı. Riot, Şampiyon Yol Haritasının sonuna doğru son bir "yavaş yavaş yumurtadan çıkan yaratık nişancı" figürünün ipucunu verdi. Fakat, hepsi bu kadardı.

League of Legends şampiyonları için rework planları

Riot, Skarner'a son bakışımızın ardından oyunculara, şampiyonun güncellemesinin tamamlanması için belirli bir zaman çizelgesi belirlenmediğini bildirdi. Riot, şampiyonun güncellemesinin "önümüzdeki yılın başlarında" yayınlanacağını söyledi. Yani, bu yıl olmayacağını, ancak 2023'te şampiyonla ilgili başka güncellemeler de olacağını belirtti.

Jax, revize edilmiş bir model, animasyon, seslendirme, görsel efektler ve sıçrama sanatıyla şampiyonun yeniden çalışmasını tamamlıyor. Ancak oynanışı değişmeden kalacak. Jax her zaman normal oyunun temel dayanaklarından biri olmuştur ve son zamanlarda rekabetçi sahnede K'Sante gibi diğer üst koridor şampiyonlarına karşı rekabet etmek için popülerlik kazanmıştır, bu nedenle bu yıl içinde bir güncelleme alması doğaldır. League of Legends için yeni şampiyonlar ve rework yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde sizi bekleyen daha birçok farklı başlıkta yazı mevcut. Şimdi, sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz. Öyleyse, hazırsanız tavsiyelerimize geçelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. League of Legends için yeni şampiyonlar ve rework yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.