Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.01.2023

Hogwarts Legacy'nin çıkmasıyla birlikte birçok kişi Quidditch yeteneklerini test etmeye hevesli. Quidditch, Harry Potter kitaplarının ötesine geçen bir spor haline geldi. Peki Quidditch Hogwarts Legacy içerisinde var mı? Hogwarts Legacy, kapsamlı savaş, keşif ve bulmaca çözmenin yanı sıra, karmaşık sistemler ve kavramlarla örülü bir RPG'dir. Büyük resmi düşündüğünüzde Quidditch bir öncelik olmayacaktır. Avalanche ve WB Interactive Entertainment tarafından Quidditch'in Hogwarts Legacy'ye dahil edilmesine ilişkin yapılan açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz.

Hogwarts Legacy içerisinde Quidditch var mı?

Quidditch Hogwarts Legacy'de yer almayacak. Oyunun web sitesindeki resmi SSS bölümünde bu durum teyit edilmiştir. Resmi SSS'de ayrıca Quidditch oynanmamasına rağmen "gezi için süpürge uçuşu ve süpürge yarışı mücadelelerinin oyunun bir parçası olduğu" belirtiliyor. Oyuncular, süpürgeler ile Hogwarts Kalesi yakınındaki hem yeni hem de ünlü yerleri keşfetmek için uçacak.

Hogwarts Legacy içerisinde Quidditch oynamayı uman pek çok hayran bu durum karşısında hayal kırıklığına uğrayacaktır. Bununla birlikte, oyunun keşif, savaş, çözüm bekleyen bulmacalar ve üniversite hayatını yaşamak açısından çok şey var. Bu yüzden sizi meşgul edecek bir şeyiniz olacaktır.

Hogwarts Legacy, Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling'in son zamanlarda internette bir dizi transfobik yorumda bulunması nedeniyle, yapımı boyunca büyük eleştiriler aldı. Avalanche, J.K. Rowling'in Hogwarts Legacy'nin yapımında  "kişisel olarak yer almadığını" belirtti. Buna rağmen, "ekibi" ve yazarın orijinal eserlerine dayanan yeni deneyimler yayınlamakla görevli bir Warner Bros. bölümü olan Portkey Games ile işbirliği yapıyor. Her ne kadar şu anda bilinmese de, oyunun yazarın orijinal eserlerine dayandığı düşünüldüğünde, satışından telif ücreti alması muhtemeldir. Şimdi, Hogwarts Legacy içerisinde Quidditch mevzusu dışındaki gelişmelerden de bahsedelim.

Başka ne önerirsiniz?

Aynı zamanda, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri de önemli bir başlık. Zira, yakın zamanda bu gereksinimler değişti. Bu yüzden, kontrol etmenizde kesinlikle fayda olacaktır. Ayrıca, Harry Potter Hogwarts Legacy içerisinde olup olmaması ile ilgili de söylentiler var. Olursa, bizleri kesinlikle mutlu eder. Şimdi, "Hogwarts Legacy içerisinde Quidditch var mı?" sorusuna yanıt verdik ve tavsiyeler de verdik. Ama tavsiyelerimiz bu kadardan ibaret değil.

Dahası, Hogwarts Legacy 2023 yılının en büyük oyunu olmayı hedefliyor. Zaten, son zamanlardaki satışlarla da bunu fazlasıyla başardığını gösterdi. Darısı, oyun çıktığında göreceğimiz manzaralara. Zira, önemli olan, oyunun kendisi. Umarız ki, hayal kırıklığına uğratmaz ve bizleri fazlasıyla mutlu etmeyi başarır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.