Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 11.01.2023

Avalanche Studios'un Hogwarts Legacy yapımının serinin hayranlarının özlemini çektiği "Harry Potter" oyunu olabileceği çok açık. Ancak bu aksiyon-RPG, Yaşayan Kişi'nin kendisinden çok gözlüklü büyücünün etrafındaki Büyücülük Dünyası ile ilgili. Hogwarts Legacy, J.K. Rowling'in kitap serisinde gösterilenden birkaç nesil öncesi olan 1800'lerde geçiyor. Bu gerçek hayranlar tarafından uzun zamandır biliniyor. Ancak internette ortaya atılan bir fikir, Harry Potter'ın Hogwarts Legacy'de yer alabileceğini iddia ediyor. Fakat sızdırılan ödül listesine göre bunun beklediğiniz şekilde olmayacağını iddia ediyor.

Harry Potter Hogwarts Legacy içerisinde görecek miyiz?

Hogwarts Legacy alt dizininde Ravenclaw 'Arktix' tarafından paylaşılan hipotez, bir Deathly Hallow ile ilgili bir Hogwarts Legacy kupası hakkında. Bunlar Harry Potter evrenindeki en güçlü büyülü eserlerden bazılarıdır. Eğer bir Potterhead iseniz, bunların hiç yoktan ortaya çıkmadığını çok iyi bilirsiniz.

Aşağıda kendiniz de görebileceğiniz gibi, Hogwarts Legacy'de yer alan Deathly Hallow'un, Büyücülük Dünyası serisinin kapsamlı geçmişine dayanan Mürver Asa olması pek olası değil. Arktix'e göre, Mürver Asa 1890 yılında ünlü asa yapımcısı Mykew Gregorovitch'e aitti. Ki bu yıl, Hogwarts Legacy'nin geçtiğine inandığımız yıl. Deathly Hallow'un alınmasından yaklaşık dokuz yıl sonra Gellert Grindlewald asayı geri verdi. Dolayısıyla Gregorovitch'in kanonik olarak Mürver Asa'yı o zamana kadar elinde tutması gerekirdi.

Oyuncu karakterinin sadece bir düelloda galip geldikten sonra kullanılabilen Mürver Asa'yı elde etmesinin zaman çerçevesine veya olasılığına girmeyeceğiz. Ancak bunun Hogwarts Mirası'nda gerçekleşmesinin makul görünmediği teorisine katılıyoruz. Eğer Mürver Asa'yı ele geçirmeyi başarsalardı, Gregorovitch'in onu geri almak için oyuncu karakterle savaşması gerekecekti.

Bu konuda önemli bilgiler de geldi

Arktix'in açıklamaya devam ettiği gibi, Diriltme Taşı'nın Hogwarts Legacy'de ortaya çıkması da pek mantıklı olmayacaktır. Harry Potter Hogwarts'a kaydolduğunda, bu Deathly Hallow kanonik olarak birkaç nesildir Gaunt ailesinin elindeydi. Bu nedenle 1890'da onların elinde olması makul. Ayrıca, Harry Potter ve Felsefe Taşı'nda ortaya çıkana kadar bir tür sır olarak kalmıştır. Bu nedenle, bunun Hogwarts Legacy'de bir şekilde ortaya çıktığını görmek imkansız değil. Fakat, anlatıyı zaten kanon hikayenin sınırları içinde tutmak açısından bunun oldukça karmaşık olabileceğine inanıyoruz.

Potter ailesi ve Görünmezlik Pelerini artık tek seçenek. Arktix, birkaç nesil geriye giderek, Hogwarts Legacy'den Henry "Harry" Potter'ın hala hayatta olmasının ve bu Deathly Hallow'a sahip olmasının son derece olası olduğunu düşünüyor. Sıradan hayranların kafasını karıştırabileceğinin farkında olsak da, bunun serinin baş kahramanını oyuna bağlamak için gerçekten eğlenceli bir yöntem olacağını inkar etmek mümkün değil.

İlginç bir şekilde Arktix bir adım daha ileri giderek bu Harry Potter'ın aslında kimliğini hala tam olarak bilmediğimiz efsanevi Ravenclaw yoldaşı olabileceği varsayımı ile karşımıza çıkıyor. Artık bu konuda o kadar emin değiliz, ancak yine de Harry Potter'ın atalarından en az birinin Hogwarts Legacy'de görünmesinin muhtemel olduğuna inanıyoruz. Ne de olsa, Weasley ailesinin hikayede bir rol oynayacağı zaten bir gerçek.

Olur mu, olur

Ancak, bu noktada her şey sadece varsayımdan ibaret, bu yüzden bunu unutmamak çok önemli. Hogwarts Legacy'nin çıkış tarihi neredeyse yaklaşıyor. Karakter kadrosu hem ünlü yüzleri hem de yepyeni yüzleri içeriyor. Büyücülük Dünyası serisinden hoşlanıyorsanız bu oyun sizin için ideal olacaktır.

Hogwarts Legacy, Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling'in son zamanlarda internette bir dizi transfobik yorumda bulunması nedeniyle, yaratılışı boyunca büyük eleştiriler aldı. Avalanche, J.K. Rowling'in Hogwarts Legacy'nin yaratılmasında "kişisel olarak yer almadığını" belirtmesine rağmen, "ekibi" ve yazarın orijinal eserlerine dayanan yeni deneyimler yayınlamakla görevli bir Warner Bros. bölümü olan Portkey Games ile işbirliği yapıyor. Şu anda bilinmemekle birlikte, oyunun yazarın orijinal eserlerine dayandığı düşünüldüğünde, satışından telif ücreti alması muhtemeldir.

Şu anda, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımıza bakabilirsiniz. Ayrıca, STALKER 2 Heart of Chornobyl sistem gereksinimleri yazımız da sizleri bekliyor. Her 2 oyun da, gerçek birer canavar istiyor. Gereksinimlere bakarken, dikkat edin. Sağlığınıza bir şey olsun istemeyiz. Dahası, Battlefield 1 sistem gereksinimleri yazımız da var. Sonra, PUBG sistem gereksinimleri yazımızı da tavsiye ederiz. Fakat, en çok Elden Ring sistem gereksinimleri yazımızı tavsiye ederiz. Sonuçta, yılın oyunu söz konusu. Bir de, Wanted Dead sistem gereksinimleri yazımız var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.