Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.04.2023

Hogwarts'taki ortak odalardan birinde, belki de pek çok oyuncunun bu ev için karakter yaratmamış olması ve ortak odada fazla zaman geçirmemiş olması nedeniyle, pek çok oyuncunun farkında olmadığı gizli bir oda bulunmaktadır. Bir oyuncu da, Hogwarts Legacy içerisindeki bu gizli oda ile karşılaştı. Bildiğiniz gibi, Slytherin ve Gryffindor, Harry Potter hayranlarının kendilerini en çok özdeşleştirdikleri iki evdir çünkü kitap serisinin en önemli karakterlerinin çoğunu üretirler. Hufflepuff ve Ravenclaw'a kitaplarda çok fazla yer verilmemesine rağmen, Hogwarts Legacy'de bu iki evden herhangi birinin üyesi olarak oynayabilirsiniz. Ve eğer ev sınavına girerseniz, muhtemelen bu ikisinden birine atanacaksınız. Çünkü Gryffindor ve Slytherin'den daha sık görünüyorlar. Ancak, gizemli oda aslında Hufflepuff ortak alanının bir parçasıdır.

Touring the Hufflepuff common room and secret (?) snack room. Wish we can also get food from the Great Hall.
by u/PrimPygmyPuff in HarryPotterGame

Hogwarts Legacy içerisindeki gizli oda nerede?

Reddit'te bir Hogwarts Legacy oyuncusu, Hufflepuff ortak salonunu "gezerken", Hufflepuff'a çok benzeyen yiyeceklerle dolu gizli bir alan keşfettiklerini belirtti. Elbette bu odanın varlığı tamamen bilinmiyor değil, ancak gönderiye verilen yanıtlara göre birçok oyuncu bu odanın varlığından habersizdi.

Hogwarts Legacy şu anda PC, PS5, Xbox Series S ve Xbox Series X'te oynanabiliyor. 5 Mayıs'ta PS4 ve Xbox One da bu listeye eklenecek. Oyun daha sonra, duyurulan son platform olan Nintendo Switch'te 25 Temmuz'da piyasaya çıkacak.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Hogwarts Legacy içerisindeki gizli oda yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.