Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.01.2023

Bir taksi şirketinin tanıtılmasıyla birlikte, GTA Online çok beklenen bir özelliği de içeriyor. GTA Online bu noktada neredeyse on yıldır güçlü bir şekilde devam ediyor. Tam da oyunun gidebileceği başka bir yer olmadığını düşündüğünüzde, Rockstar Games bir yol buluyor. Ancak Rockstar yeni içerikleri daha seyrek güncellemeye başladı. Bunun bir nedeni, geliştiricinin Vice City'de geçmesi ve iki baş karakter içermesi beklenen bir sonraki Grand Theft Auto oyununun yapımıyla uğraşıyor olması. Ölçek son derece büyük olduğundan, Rockstar'ın her yıl birden fazla kez güncelleme üretebilmesinden önce olduğundan daha fazla personele ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat bütün bunlara rağmen GTA Online için çok beklenen özelliği, taksi işini içeren güncelleme geldi.

GTA Online çok beklenen özelliği ve taksi işini getirdi

Ancak geliştirici son zamanlarda oldukça istikrarlı davranarak her altı ayda bir iki güncelleme yayınlıyor. Bununla birlikte, en son güncelleme, bu kuru dönemleri önlemek için içeriğini aralıklı olarak yayınladı. Oyuncular artık GTA Online'da Warstock Cache & Carry'den bir araba satın alarak ya da Tangerine Street ve Mirror Park Boulevard'ın köşesinde bulunan East Vinewood'daki Downtown Cab Co. deposuna giderek yeni bir taksi şirketini yönetebilirler. PS5 ve Xbox Series X|S oyuncuları artık GTA Online'da hızlı seyahat özelliğine sahip. Downtown Cab Co.'yu aramak için telefonunuzu kullanırsanız, belirli bir konum seçip oraya hızla gidebilirsiniz. Yolculuklar ücretsizdir ve GTA+ aboneliğiniz varsa bekleme süresi yalnızca beş dakikadır.

Her şey bir araya gelince, oyun için gerçekten harika bir eklenti. Oyuncuların bölgede hızla gezmesi için yeni araçlar geldi. Zaman öldürmek, para kazanmak ve hatta rol yapmak için yeni bir yol getiriyor. Dahası, geliştiricinin oyuncuların yeni özellik taleplerine dikkat ettiğini gösteren bir durum bu. Gelecek ancak zamanla netleşecek, ancak ilkbahar veya yaz aylarında önemli bir GTA Online güncellemesi daha bekleyebiliriz. GTA Online içerisinde artık taksi ile para kazanmak da mümkün. Fakat, size şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Ayrıca, Mart 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.