Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.01.2023

Nvidia, bir dizi otomobilin yakında GeForce Now akış hizmetini kullanabileceğini açıkladı. Son gelişmeler bazı Tesla modellerinin Steam'i kullanmasına ve Elden Ring, Cyberpunk 2077 ve diğerleri gibi büyük AAA oyunları oynamasına izin verdi. Elbette, bu son derece zengin özelliği kullanmak için çok para lazım. Bu noktada, otomobille ilgilenmenizin tek nedeni buysa, bir Steam Deck satın almak daha mantıklı olacaktır. Bununla birlikte, yakın gelecekte birçok AAA oyunu GeForce Now ile arabalar içerisinde oynaması mümkün olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=sNQVdvZStLM&ab_channel=NVIDIA

GeForce Now arabalar için de geliyor

Nvidia yakında GeForce Now yayın hizmetini BYD, Polestar ve Hyundai Motor Group dahil olmak üzere bir dizi otomobil üreticisine sunacak. Bu gelişme CES'te duyuruldu. Sürücüler ve öndeki yolcular bu sayede araçlarını park ederken veya şarj ederken üst düzey AAA oyunları da dahil olmak üzere binden fazla oyun oynayabilecekler. GeForce Now yayın akışı, araç hareket halindeyken arka koltuk ekranları olan araçlarda da mevcut olacak. Ayrıca, arkadaki gençlerin veya diğer yolcuların zaman geçirmesine olanak tanıyacak. Yukarıda bahsi geçen araçlara ne zaman dahil edileceği şu an için bilinmese de geliyor.

BYD Başkan Yardımcısı ve BYD Amerika CEO'su Stella Li, "Müşterilerimize BYD'nin en iyi teknolojisini, konforunu, tasarımını ve şimdi de NVIDIA GeForce NOW yüksek performanslı bulut oyun hizmeti aracılığıyla en son oyun deneyimini sunmaktan heyecan duyuyoruz. Otomobillerimizi kullanma deneyimi giderek daha sofistike, eğlenceli ve devamlı hale geliyor." dedi.

Destekleyen şirketler göz önüne alındığında, bunun yalnızca elektrikli araçlarda kullanılabileceği anlaşılıyor. Elbette, elektrikli araç kullanmıyorsanız, aracınızda oturup oyun oynamak için çok fazla nedeniniz olmayacaktır. Öte yandan, 30 dakika boyunca şarj etmeniz gerekiyorsa, favori oyunlarınızda ilerlemek için zamanınız olur.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.