Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.01.2023

Forza Motorsport için bugün yayınlanan yeni bir oynanış videosu, oyunun efsane miktarda arabalar getireceğini gözler önüne seriyor. En iyi yarış oyunu serilerinden biri Forza Motorsport. 2000'lerin başında Need for Speed ve Burnout gibi arcade yarışların popülerliğine rağmen, 2010'larda kullanıcılar Gran Turismo ve Forza gibi gerçekçi simülasyonları tercih etmeye başladı. Motorsport serisindeki daha gerçekçi Gran Turismo rakibi ve Horizon serisindeki muhteşem ortamlarda daha olasılıksız. Ancak Forza, her iki dünyanın en iyilerini de birleştirmeyi başardı. Bir süre için Horizon serisi pazarı domine etti. Ancak Motorsport kısa bir süre sonra uzun zamandır beklenen geri dönüşünü yapacak.

Forza Motorsport oynanış videosu oyundaki arabalar ile ilgili bilgi verdi

Forza Motorsport, serinin şimdiye kadarki en detaylı oyunu olarak görünen yeni bir bölümle bu yılın sonlarına doğru geri dönüş yapıyor. Lansman sırasında 500'den fazla araç mevcut olacak. Bunların 100'den fazlası Motorsport için yepyeni ve şimdiye kadar listeye dahil olan en gelişmiş yarış araçları arasında yer alıyor. Bu bilgiler yeni oynanış videosunda gösteriliyor. Oyunculara 800'den fazla farklı araç modifikasyonu şansı geliyor. Ayrıca, oyunun fizik motoru, seride şimdiye kadar mümkün olandan daha heyecan verici ve efsane sürüş sağlayacak önemli bir evrim geçirecek. Bu oyunun PC ve Xbox Series X|S'e özel olması doğal. Çünkü seri için önemli bir sıçramayı temsil ediyor. Dahası, Xbox One için açıkça imkansız olan bir şey. Burada çok fazla bilgi var ve yarış meraklılarının hoşuna gidecek bir şey gibi duruyor.

Forza Motorsport'a henüz bir çıkış tarihi verilmedi. Ancak muhtemelen yılın ikinci yarısında gerçekleşecektir. Xbox yaklaşmakta olan oyunların programını çok net bir şekilde açıkladı. Ancak Forza Motorsport'un çıkış tarihi belirtilmedi. Bu da bir süre beklememiz gerekeceği izlenimini verdi. Her halükarda, beklemeye değecektir. Forza Motorsport ile gelen arabalar ve oynanış videosu bir yana, başka tavsiyelerimiz de var.

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.