Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.04.2023

Playground Games'e göre Forza Horizon 5 25 Nisan tarihinde yeni bir güncelleme alacak ve bu güncelleme, oyunun PC sürümünde rahatsız eden birkaç performans sorununu çözecek. Xbox uygulamasında elde edilen yanlış hizalanmış başarımlar da bu yeni sürümde düzeltilecek. Ek olarak, yolların haritada keşfedilmiş durumlarıyla görüntülenmemesine neden olan bir sorun da çözülecek.

Forza Horizon 5 25 Nisan güncellemesi PC sorunlarına odaklı olarak gelecek

Bu sürüm için tam değişiklik günlüğü önümüzdeki hafta Playground Games tarafından kamuoyuna açıklanacak. Şimdilik, ana özelliklerini ve değişikliklerini paylaştılar. Tabii ki, siz de bu değişiklikleri haberimizdeki listede görebilirsiniz. Şimdi, sizi yeni güncellemenin notları ile baş başa bırakalım.

Forza Horizon 5 25 Nisan güncelleme notları

 • 2001 #4 Ford Focus RS yeniden satın alınmak üzere Autoshow'a geldi.
  Arzate Sprint Mücadelesi ve Forest Trail Master'ın tamamlandı olarak işaretlenmemesine neden olan bir sorun çözüm buldu.
 • Apex Predators "Let it B" görevinin tamamlanmasını engelleyen bir sorun gitti.
 • Oyuncunun aracı yükseltilmiş olmasına rağmen çeşitli menülerde ve etkinlik lider tablolarında stok PI derecelendirmesinin gösterilmesine neden olan bir sorun gitti.
  İstenmeyen şekilde iki katına çıkan gereksinimleri gösteren Sabitlenmiş Mücadeleler düzeldi.
 • PC'de, iki senaryoda meydana gelen performans düşüşüne yönelik iyileştirmeler yapıldı: deforme olabilen kum tepelerinden geçerken ve 2021 Audi RS e-tron GT'yi sürerken.
 • Steam'de, Xbox uygulamasında kilidi açılan başarımların uyumsuzluğu düzeldi.
 • Özel Kumanda Profilleri oluştururken ANNA ve Forza LINK'i d-pad'e bağlama gereksinimleri kalktı.
 • Kural setlerinin çok oyunculu modda doğru şekilde çalışmaması ve oyuncuların senkronizasyonunun bozulmasına neden olan sorunları hafifletmek için EventLab Oyun Kurallarında iyileştirmeler yaptık.
 • Festival alanı nesneleri, tüm oyunculara gösterilemediği için belirli Yarış Rotalarından kalktı.
 • Yolların haritada keşfedilmiş olarak işaretlenmemesine neden olan bir sorun gitti.
 • "Araba Türü" ile filtrelenen Müzayede Evi aramalarının sonuç vermemesine neden olan bir sorun düzeldi.
 • Forzathon Haftalık Mücadelelerinin oyun yeniden başlatıldıktan sonra sıfırlanmasına neden olan bir sorun gitti.
 • Xbox'ta, ultra geniş ekranda oynarken HUD artık ekranın ortasında takılı kalmıyor.

 

Forza Horizon 5 25 Nisan güncellemesi ile ilgili haberimiz şimdi bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde sizi bekleyen daha birçok farklı yazı mevcut. Şimdi, size diğer yazılarımızı önerme zamanı.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Forza Horizon 5 25 Nisan güncellemesi haberimiz bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.