Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 13.05.2023

Epic Games bu hafta Fortnite Dereceli Mod ile ilgili bilgi verdi. Geleneksel battle royale ortamı ve Solo, Duo ve Squad gibi çeşitli grup boyutları için farklı seçeneklerin etkinleştirildiği Zero Build modu, Fortnite'ın yeni Dereceli oyun listesinde oyunculara sunulacak. Her dereceli sezonun sonunda, oyundaki tüm değerli dereceli modlarda olduğu gibi, oyunculara rütbe ilerlemelerine göre ödüller de verilecek.

Fortnite Dereceli Mod hakkında yeni detaylar da paylaştılar

Cuma günü, bu Dereceli mod için kısa bir tanıtım fragmanı yayınlandı. Bu modda çeşitli rütbeler için çeşitli amblemler vardı. Cumartesi günü yayınlanan tam açıklamaya göre bu rütbeler Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Elit, Şampiyon ve Unreal olacak. Bronz ile Elmas arasında üç farklı alt rütbe bulunurken, Elit, Şampiyon ve Unreal'da oyuncuların ilerleyebileceği yalnızca bir rütbe olacak.

Fortnite Dereceli Mod için puanlama sistemi belli değil. Bu yüzden, bazı şeylerin birbirlerini nasıl etkileyeceğini bilmiyoruz. Ancak tipik battle royale tarzında, vurgu oyuncuları elemek ve yüksek yerleştirmek üzerinedir. Dahası, sizden daha yüksek sırada olan birini eleme şansınız da var. Bu da, daha fazla puan kazanmanıza neden olacaktır. Maçın ilerleyen bölümlerinde birini elemek, daha erken elemekten daha fazla puan kazandırır. Standart battle royale modu Solo, Duo ve Squad'ları desteklerken Zero Build yalnızca Duo'yu destekleyecek. Takım tabanlı eşleştirme, oyuncuları takımdaki herhangi bir oyuncunun sahip olduğu en yüksek rütbeye göre eşleştirir. Bu nedenle Diamond arkadaşınızın sizi taşıyacağına güveniyorsanız, bazı dokunmatik maçlara hazırlıklı olun.

Fortnite'ın rekabetçi ortamında dereceli ödüllerin biraz farklı işlediğini belirtmek ilginç. Oyuncular her dereceli maçta bir "Dereceli Acil Görev" alacak. Bu görevi tamamladıklarında sezonluk kozmetikler kazanacaklar. Derecenizi gösteren Burn Bright ifadesi, Dereceli Sezon Sıfır için son kozmetik ödül olaca. Dereceli'de ne tür görevler verileceğini ve bunların Fortnite Dereceli Mod ile ne kadar uyacağını göreceğiz Oyuncuların kazanmak veya üst sıralarda yer almak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıkları bir modda oyun tarzlarını değiştirebilecekleri ve alışılmadık davranışları teşvik edebilecekleri göz önüne alındığında, bu tür görevler genellikle diğer oyunlardaki dereceli modlara özgü değildir.

Ancak diğer herkes için bu, Fortnite'ın daha rekabetçi bir versiyonunu tek başınıza veya başkalarıyla test etmenin bir yolu olacak. Yüksek seviyeli oyuncular için bu Dereceli modu, kazandığınız dereceniz bir faktör olacağından sonraki FNCS yarışmalarında uygunluğu da etkileyecek. Fortnite Dereceli Mod ile ilgili bildiklerimiz bu kadardı. Ancak, şimdi sizlerle diğer tavsiyelerimizi paylaşacağız.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Ancak, son yazılarımızı da kontrol etmenizde fayda olacağı fikrindeyiz. Zira, son yazılarımız arasında önemli haberler, dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz rehber yazıları ve çok daha fazlası mevcut. Son yazılarımız şu şekilde:

 

Fortnite Dereceli Mod duyurusu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var. Bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.