Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.01.2023

Forspoken kısa süre önce oyunun sonunu ve son oynanış hamlelerini ortaya çıkaran büyük bir sızıntı yaşadı. Girişin son boss savaşının oynanışı internete sızdı ve oyuncuların oyun bitmeden önce karşılaşacakları son çekirdek savaş alanını ortaya çıkardı. Sızıntı beklenmedik bir şekilde beklenen çıkıştan iki gün önce gerçekleşti. Bir YouTube kanalı olan Taiwan Game Show, 20 dakikalık videoyu burada yayınladı. İhlalle ilgili ayrıntılar hâlâ bilinmiyor. Oyuncular, ayrıca sadece 2,6 bin abonesi olan bir kanalın böylesine özel bir materyali nasıl elde ettiğini öğrenmek de istiyor. Daha fazla detaya geçeceğiz. Fakat önce, sizlere bu Forspoken son boss videosunu gösterelim. Forspoken'ın vardığı sonuçla ilgili spoiler içerebileceği için videoyu izlemenizi ve yazının geri kalanına dikkatle devam etmenizi tavsiye ederiz.

https://www.youtube.com/watch?v=FJpMVuUzSag&ab_channel=%E9%9B%BB%E6%93%8A%E5%B1%8BTaiwanGameShow

Forspoken son boss savaşı da sızdı

Freya, Forspoken son sızıntısının açılış ara sahnesinde bir ejderhaya biniyor ve devasa bir canavarla karşı karşıya geliyor. Boss savaşı sırasında, çok sayıda diyalog içeriyor. Videonun bir noktasında Freya son boss'tan küfürlü olarak bahsediyor. Topluluğun eleştirilerinin çoğunluğu Freya'nın aşırı konuşması, ağır küfürler, korkunç ses oyunculuğu ve ekrandaki muazzam miktardaki parçacıklara odaklanmış gibi görünüyor. Oyunda hareket yakalama teknolojisi kullanılmasına rağmen, video yorumlarını izleyenler grafiklerin ve yüz ifadelerinin canlılıktan yoksun olduğunu iddia ediyor.

Grafikler gözle görülür şekilde bozulmuş duruyor. Ancak bunun nedeni belki de kullanılan kayıt cihazı. Yine de bazı izleyiciler savaşı övdü. Ek olarak, sızıntı, yazılar yalnızca Çince olmasına rağmen, kullanıcı arayüzü bileşenlerini ortaya çıkardı. Böylesine önemli bir Forspoken sızıntısının Square Enix'in gözünden nasıl kaçtığı hâlâ bir muamma. Ancak video hâlâ erişilebilir durumda ve çevrimiçi topluluklar arasında bir yangın gibi yayılıyor. Büyük şirketin videodan haberdar olur olmaz bir DMCA şikayetinde bulunması gerekiyor.

Ancak bu, Square Enix'in bir sonraki yeni IP'sini etkileyecek ilk önemli sızıntı değil. Forspoken'ın ilk oyun saatinin kısa süre önce internete sızdırılmasına benzer şekilde. Square Enix kısa süre önce oyun için lansman öncesi inceleme kodu almadığı için önde gelen oyun yayınlarını ve eleştirmenleri görmezden geldi. Forspoken'ı oynamak isteyen PC oyuncuları da yüksek görünen PC sistem gereksinimleri nedeniyle hoşnutsuzluklarını dile getirdiler.

Topluluktan gelen eleştirilere rağmen, Forspoken peynir ekmek gibi satıyor gibi duruyor. Örneğin, Amazon ABD PlayStation 5 en çok satan oyunlar sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Topluluk, Luminous Productions'ın yaklaşmakta olan aksiyon rol oyunu projesi Forspoken'ı merakla bekliyor. 24 Ocak'ta Square Enix, PlayStation 5 ve PC için tüm pazarlarda yepyeni bir IP yayınlayacak. PS Store'da oyunun PS5 örneğini ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Forspoken son boss savaşı bir yana, başka tavsiyelerimiz de var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.