Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.01.2023

Forspoken, saatlerce oynayabileceğiniz büyük ölçekli bir JRPG olarak geldi. Alan geniş olsa da, oyunun hikayesini tamamlamak için Athia'da fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacaktır. Aslında, birincil görevlere konsantre olursanız, büyülü bölgede muhtemelen yaklaşık on saat geçireceksiniz. Peki Forspoken içerisinde kaç bölüm var ve hepsi ne kadar sürer? Forspoken hikayesinin her bir bölümüne ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacağız. Aşağıda uzunluklarını anlattık. Bu bölümlerde bir dizi boss ile savaşacaksınız.

Forspoken içerisinde kaç bölüm var ve ne kadar sürer?

 1. Chapter 1 – Attachments (20-35 dakika)
 2. Chapter 2 – Stuck (25-40 dakika)
 3. Chapter 3 – The Interloper (55-75 dakika)
 4. Chapter 4 – What Must Be Done (40-65 dakika)
 5. Chapter 5 – Might and Main (25-40 dakika)
 6. Chapter 6 – Damned If You Do… (20-35 dakika)
 7. Chapter 7 – The Hue Of Blue (50-80 dakika)
 8. Chapter 8 – The Truth Will Out (20-40 dakika)
 9. Chapter 9 – Breaking Point (10-20 dakika)
 10. Chapter 10 – None The Wiser (35-50 dakika)
 11. Chapter 11 – Forspoken (90-120 dakika)
 12. Chapter 12 – Awakening (35-55 dakika)

 

Gördüğünüz gibi, Forspoken bölüm uzunlukları büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Bazıları sadece birkaç dakika sürerken diğerleri iki saate kadar sürmektedir. Bu süreler, herhangi bir yan etkinliğe girmeden ana konuyu tamamladığınızı varsaymaktadır. Bu nedenle tüm oyunu tamamlamanız muhtemelen çok daha uzun sürecektir. Ayrıca ekipmanınızın yanı sıra erişebileceğiniz Forspoken büyülerini de geliştirmek isteyeceksiniz. Bu yüzden, sizler için önemli tavsiyelerimiz var. Şimdi, Forspoken bölüm listesi içerisinde, "kaç bölüm var ve ne kadar sürer?" sorusunu yanıtladık. Sırada, sizlere tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Oyun içerisinde gelişmek isterseniz, ekipmanlara odaklanmanız gerekecektir. Bunun için, Forspoken ekipman, ganimet rehberi yazımıza bir bakmanızda fayda olacaktır. Bu sayede, hangi ekipmanların olduğunu öğrenebilirsiniz. Buna göre de, bu ekipmanları geliştirebilirsiniz. Sonuçta, Forspoken içerisinde her bölüm kolay olmayacaktır.

Şu anda sitemizde olan Forspoken hakkında önemli yazılar mevcut. Mesela, Forspoken karakterler rehber yazımıza bakabilirsiniz. Bu rehber yazımızda, oyundaki önemli karakterlerden kısaca bahsettik. Bu sayede, siz de önemli karakterler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, Forspoken son boss savaşı internete sızdı. Oyun henüz çıkmadan, böyle bir gelişme olmuştu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.