Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.01.2023

Frey, Forspoken'da büyü kullanmakla sınırlı değildir. Aslında, Athia'dayken, hepsi de önemli güç artışları sağlayan Forspoken kolyeleri, pelerinleri ve tırnakları kullanır. Athia'nın dört bir yanında olan bu ekipmanlar, Break'te hayatta kalmayı veya onu yenmeyi sağlar. Bu teçhizatın çoğu Frey'in Forspoken büyülerini ve sihrini geliştirir. Ancak bazıları Frey'in sağlık yenilenmesini artırır. Hatta, ölümcül darbeler vurduğunda verdiği hasarı artırır. Dahası, başka faydalarla doğrudan Frey'e bir şekilde fayda sağlar. Bu parçaları Forspoken'ın açık dünyasında almak kesinlikle faydalı olacaktır. Şimdi, özetle Forspoken içerisindeki ekipman ve ganimet hakkında bilgi vereceğiz.

Forspoken ekipman ve ganimet rehberi

Forspoken'da teçhizat üç türdedir; pelerinler, tırnaklar ve kolyeler. Bunların her biri Athia dünyasında, çoğunlukla yan etkinliklerde (oyunda Detours olarak geçiyor) var. Aşağıda bu teçhizat türlerinin her birinin bir dökümünü bulabilirsiniz.

Forspoken pelerinler

Pelerinler, Break ile savaştığınız süre boyunca kullanacağınız ana ekipman parçasıdır. Athia'daki bu özel giysi parçaları yükseltebilirsiniz ve çeşitli istatistik artışları elde edebilirsiniz. Bunları, mesela belirli bir konumdaki düşmanları yendiğiniz yan etkinliklerde bulabilirsiniz. Bu alanlar, ödül olarak bir pelerin sunup sunmadığını haritada size söyleyecektir.

Forspoken tırnaklar

Forspoken içerisinde önemli bir ekipman da tırnaklardır. Her elin bir dizi istatistik artırıcı tırnağı var. Bazı tırnaklar Frey'in büyüsünün daha fazla hasar vermesine yardımcı olur. Bazıları belirli durumlarda size küçük bonuslar verir. Örneğin, Frey'in dalgalanma yeteneği dolduğunda destek büyüleri daha fazla hasar verir. Pelerinlere benzer şekilde, tırnaklar da çeşitli yan etkinliklerden düşer. Bununla birlikte, her seti yapmak için Breakshard'ları da bulmanız gerekecek. Bu Breakshard'lar düşmanlar, görevler ve daha fazlası gibi her şeyden düşer.

Forspoken kolyeler

Kolyeler pelerinlerle aynıdır, kaynaklar kullanılarak yükseltilebilirler ve Athia'daki yerlerde bulunabilirler. Oyun, ödül olarak kolye sunan etkinlikleri işaretleyecektir. Forspoken içerisinde, pelerinler kadar önemli ekipman değildirler. Ancak fazladan bir ekipmana sahip olmak kimseye zarar vermez. Dahası, bazı büyük dövüşlerde farkını koyar.

Forspoken ekipman ve ganimet rehberi dışında neler var?

Şu anda sitemizde olan Forspoken hakkında önemli yazılar mevcut. Mesela, Forspoken karakterler rehber yazımıza bakabilirsiniz. Bu rehber yazımızda, oyundaki önemli karakterlerden kısaca bahsettik. Bu sayede, siz de önemli karakterler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, Forspoken son boss savaşı internete sızdı. Oyun henüz çıkmadan, böyle bir gelişme olmuştu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.