Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 11.01.2023

Oyun dünyasında en kötü saklanan sırlardan biri Final Fantasy 16 için yaklaşan PC sürümüdür. Hiçbir zaman doğrulanmamış olmasına rağmen, Square Enix'in bir sonraki oyununun PlayStation 5 versiyonundan altı ay sonra PC'de piyasaya sürüleceğine inanılıyor. Yapımcı Naoki "Yoshi-P" Yoshida, yakın zamanda gerçekleştirdiği bir canlı yayın sırasında bu tür haberleri "Bunun için endişelenmeyin, bir PS5 satın alın" şeklinde şaka yaparak hafifletti. Yapımcının muhtemelen Sony'nin sınırlı münhasırlığı sona erene kadar daha fazla sürüm hakkında konuşmasına izin verilmemesine rağmen, Yoshi-P'nin bu spekülasyonları ele aldığını görmek ilginç. Yoshi-P'nin açıklamaları Twitter'da @Genki_JPN tarafından çevrildi ve aşağıda yer alan Tweet'te mevcut.

Final Fantasy 16 PC söylentileri doğru mu?

Bunu kesin olarak söylemek mümkün değil. Fakat, "Kimse PC versiyonunun çıkacağı hakkında tek kelime etmedi. Neden PC versiyonu 6 ay sonra çıkacakmış gibi lanse oluyor? Bunun için endişelenmeyin, bir PS5 alın! Özür dilerim, biraz abarttım. Elimizden geleni yaptık, lütfen dört gözle bekleyin" şeklinde bir açıklama geldi. Reddetmemeleri kafa karıştıran kısım oluyor.

Square Enix'in oyunun PC versiyonu hakkında konuşmasına izin yok gibi. Ancak oyunun PlayStation Showcase'deki ilk gösterimi sırasında ekranın alt kısmında küçük harflerle "PC'de de mevcut" ibaresiyle "PlayStation Konsoluna Özel" olarak anılmasıyla bu durum esasen teyit oldu. Altı aylık münhasırlık süresi Kasım ayında çıkan bir oyun fragmanında daha da öne çıktı. Ancak Final Fantasy VII Remake'de gördüğümüz gibi bu sürenin uzaması da mümkün. Ne yazık ki, Square Enix spesifik bilgileri açıklamaya hazır değil. Bu olmadığı sürece, bunu öğrenmenin bir yolu yok.

Bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanan Final Fantasy XVI, Valisthean evreninde geçecek. Oyuncular oyunda kurdu Torgal ile seyahat eden Clive karakterini üstlenecekler. Final Fantasy XVI, serinin ana serisinde ESRB'nin "M" derecelendirmesi verilen ilk oyun olacak. Oyunun derecelendirmesine göre oyuncular "kan ve vahşet, kısmi çıplaklık, cinsel temalar, güçlü dil ve şiddet" bekleyebilirler. Bu kesinlikle serinin önceki oyunlarından farklı görünüyor, ancak hayranlar Final Fantasy XVI 22 Haziran'da yalnızca PlayStation 5'te piyasaya çıktığında kendileri karar verebilecekler.

Şu anda, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımıza bakabilirsiniz. Ayrıca, STALKER 2 Heart of Chornobyl sistem gereksinimleri yazımız da sizleri bekliyor. Her 2 oyun da, gerçek birer canavar istiyor. Gereksinimlere bakarken, dikkat edin. Sağlığınıza bir şey olsun istemeyiz. Dahası, Battlefield 1 sistem gereksinimleri yazımız da var. Sonra, PUBG sistem gereksinimleri yazımızı da tavsiye ederiz. Fakat, en çok Elden Ring sistem gereksinimleri yazımızı tavsiye ederiz. Sonuçta, yılın oyunu söz konusu. Bir de, Wanted Dead sistem gereksinimleri yazımız var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.