Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 03.06.2021

Oyunun geliştiricileri, sosyal medya platformu Reddit üzerinden yaptıkları soru cevapta Far Cry 6 oyununda harita düzenleyicisi olmayacağını açıkladı. Geliştirici takımın üç üyesi r/farcry topluluğunda yayımladıkları gönderi ile oyunculardan merak ettiklerini sormalarını istedi. Hikaye anlatımını ve oyunun dünyasını tasarlayan bölümlerin direktörleri ve oyunun genel direktörünün katıldığı etkinlikte oyuncular sordukları birçok soruya cevap buldu.

Far Cry 6 oyununda neden harita düzenleyicisi yok?

Harita düzenleyici, oyuncuların karakterler, araziler, silahlar gibi ana oyunda bulunan elementleri istedikleri gibi ekleyip çıkarak haritalar oluşturdukları çevrim içi bir moddur. Far Cry serisinin çoğu oyununda bulunan bu mod, çıkacak son oyunda bulunmayacak. Yayıncılar bu durumla ilgili gelen soruya, “Hayır, harita düzenleme modu geri gelmeyecek. Bu modu planımızdan çıkarmak zor bir karardı ama ana oyuna daha fazla odaklanmamızı sağladı. Oyuncuları bir modern zaman gerilla devrimine taşımaya odaklanmamızı sağladı.” dedi. Bu modu seven belirli bir kitleyi üzecek bu gelişme, umarız gerçekten de bütün dikkatlerini ana oyuna vererek daha verimli bir geliştirme dönemi geçirmelerini sağlamıştır.

Geliştiricilerin cevapladıkları bir başka soru ise öldürme animasyonları ile ilgiliydi. Eski oyunlarda olan çeşitli öldürme animasyonlarının geri döndüğünü ve birkaç yeni animasyonun da eklendiğini bildirdiler. Gizli gitmeyi seven oyuncular için eğlenceli bir oynanış sunulacakmış gibi görünüyor. Aynı zamanda eşli oyun bu oyunda da mevcut ama diğer Far Cry oyunlarında da olduğu gibi bu oyunda da oyunun düzgün çalışması için oyuncuların birbirlerinden uzaklaşmaları kısıtlanacak. Son olarak da bu konu ile ilgili pek bir şey söylemeseler de oyunculara hikaye boyunca çeşitli seçim hakları sunulacakmış gibi görünüyor. Böylece, her oyuncu hikayeyi istediği gibi deneyimleyebilecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.