Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 29.05.2021

Ubisoft şirketinin başarılı serilerinden olan Far Cry serisinin yeni oyunu Far Cry 6 oynanış videosu yayımlandı. Twitch ve YouTube platformlarından yapılan yarım saatlik yayında oyunun içeriği ve yeniliklerle ilgili bir sürü bilgi paylaşıldı. Maalesef Türkiye saatleriyle 19.30’da başlaması planlanan yayının içeriği, yayına 24 saatten az bir süre kalmışken internete sızdırılmıştı.

Far Cry 6 oynanış videosu yayımlandı. Peki içinde neler var?

Türkiye saatleriyle 19.30’da Far Cry 6 oynanış videosu yayımlandı. Videoda oyunun içeriğiyle ilgili bir sürü özellik kısa kesitlerle bir derleme şeklinde sunulmuş. Oyunun en yoğun olarak çatışma tarafını görüyoruz. Daha önceki oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da çeşitli silahlar kullanabileceğiz. Bu silahlara bir önceki oyunda gördüğümüz kürek fırlatan silah gibi bu sefer de müzik çalan ve düşmanlara CD fırlatabildiğimiz orijinal silahlar da dahil. Bir başka orijinal silah ise sırtımıza takabildiğimiz ve ateşlendiğinde bir jetpack gibi etrafına ateş saçan veya karakterimizi yürüyen havan topuna dönüştüren özel çantalar. Bu ekleme dışında oyunun çatışma mekaniklerinde büyük bir değişiklik yok.

Far Cry 6 serinin şu ana kadarki en büyük haritasını vadediyor. Yara ülkesinde geçecek oyunun haritasında ormanlar, sahiller ve diğer oyunlardan farklı olarak daha gelişmiş bir şehir mevcut. Video şehirden birkaç görüntü barındırsa da oynanış görüntülerinin çoğu şehrin dışındaki bölgelerde geçiyor. Birkaç orijinal araba ve bir başka yenilik olan at sürmek de bu bölgelerde dolaşırken kullanabileceğimiz ulaşım araçlarında zengin bir çeşitlilik olduğunu gösteriyor.

Bir önceki oyunlara göre serinin bu oyununda düşmanlara gizli yaklaşmak daha detaylandırılmış gibi görünüyor. Bu konun üstünde çok durulmamış olsa da bir düşman kampına sızarken özel bir aletle bir kamerayı etkisiz hale getirdiğimiz kısa bir klip görünüyor. Ayrıca giydiğimiz kıyafetlere göre özelliklerimiz değişecek, çatışma için farklı gizlilik için farklı kıyafet giyilmesi gibi. O sırada oyun stiliniz ne olursa olsun bir önceki oyunda olduğu gibi yardımcı karakter ve hayvanlardan da yardım alabileceksiniz. Üstelik bu sefer bir timsahla bile düşmanlarınızın kampına saldırabilirsiniz.

Oyundaki en büyük değişikliklerden biri ise oyunun ara sahnelerinde mevcut. Sonunda bol bol konuşabilen bir ana karakterimiz olacak ve artık birinci kameradan izlemeyeceğimiz ara sahnelerde kendi karakterimiz bol bol görebileceğiz. Ayrıca ismi Dani Rojas olan karakterimizi ister erkek ister kadın olarak oynayabileceğiz. Umarız ki Far Cry 5 ile biraz düşüşe geçen seri bu oyunla beraber eski şanına geri kavuşur.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.