Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.01.2023

Sıkı Escape From Tarkov meraklılarının bildiği bir şey var. Bu da, bu sert nişancı oyunu yalnızca resmi mağazadan satın alınabiliyor. Ancak, bu bilgi yeni başlayanlar için kolay bilgi değil. Yeni bir Escape From Tarkov Steam sayfası da duruma tam olarak yardımcı olmuyor. Listeleme bugün erken saatlerde aniden ortaya çıktı ve bu da şimdiden çevrimiçi söylentilere yol açtı. Sayfada en son Escape From Tarkov haritasının fragmanı gibi resmi görseller ve videolar var. Fakat, biraz daha yakından baktığınızda hatalar ortaya çıkıyor. Öncelikle, oyunun sistem gereksinimleri resmi önerilerle büyük ölçüde uyumsuz. Oyunun  Steam sayfasına göre 1GB VRAM'li GPU ve Intel Core 2 Duo lazım. PC Game Benchmark'a göre en azından GTX 950 ve Intel Core I3-530'a ihtiyacınız olacak.

Escape From Tarkov Steam üzerinde fakat sahte olması muhtemel

İkinci olarak, oyunun beta durumu, başlatıcıda ve resmi web sitesinde belirgin bir şekilde var. Fakat, Steam sayfasının hiçbir yerinde yok. Ayrıca, mağaza sayfasında farklı fiyatlara sahip olan çeşitli Escape From Tarkov sürümleri de yok. Son olarak, listelemenin değişiklik günlüğü oyunun gerçek oyun yerine Battlestate Games başlatıcısını başlatacağını gösteriyor. Doğru bilgileri içermeden önce, mağazada, "hapsedildiğiniz Tartarus hapishanesinden kaçın" yazıyordu. Başka bir deyişle, bu Escape From Tarkov Steam listelemesinin gerçek olma ihtimali çok çok düşüktü. Bu nedenle kesinlikle inanmamanızda fayda var. Şimdilik, eğer oyunu satın almak istiyorsanız bunu resmi web sitesi üzerinden yapın.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Escape From Tarkov Steam mevzusu sahte. Fakat, şimdi başka tavsiyelerimiz var. Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.